Совети околу мотоцикли

Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Mал си ти лета паметот се додека (недајбоже) ти летне главата па џабе ке ти биде и памет и мотор и се...
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Џенерик кинеско? :nenene: Бато си ја утнал работата, колку што знам јас Џенерик се австриски, под-фирма на КТМ.
КИНЕЗИ СЕ, само Австриска лиценца, ма Де во Песок ти е тоа!
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Kakvo i da e 4kart e
Се согласувам, али сепак си врши работа!

Neam ja to4ak ja motor imam Koj se VIKA Gilera Ice i imam 6 godisno iskustvo so motori a imam 16 godini taka da imate uste da u4ite,a eve vi dokaz za 6 godisnoto shkolo...
Алал нека ти е бе мали ;) Интересантен скутер тој Ајсот, слично нешо на Слиајдер од Јамаха, ми свиѓа што не е секојдневен:smir:
 

I am a bastard!

God Save The Queen
Член од
18 септември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
8
Глупости не видени! Камо кацига, опрема и сл?

Ќе скините глава некој ден! Сега ви е интересно по 10 години кога ќе се гледате што правевте ќе си викате колку сте биле глупави!:tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Neam ja to4ak ja motor imam Koj se VIKA Gilera Ice i imam 6 godisno iskustvo so motori a imam 16 godini taka da imate uste da u4ite,a eve vi dokaz za 6 godisnoto shkolo...
Прво, научи се да пишуваш на кирилица, без замена на букви со бројки.
Второ...такво глупирање, опасно по тебе, а уште поопасно по околината, ич не ти е потребно.
6-годишно искуство на 16-годишник...лоша комбинација, т.е. умот ти лета. Идеално за глупости...Туку ај...Господ нека те чува.

hahaha.....ne treba nisto sho ke ti smeta samo...koga ke nau4ish da vozis taka ke sfatish!!!
Кога ќе ти дојде умот, ќе сфатиш дека некои луѓе воопшто не биле луди кога трошеле пари, време и ум за да создадат некои работи од кои ти зависи животот.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кога ќе ти дојде умот, ќе сфатиш дека некои луѓе воопшто не биле луди кога трошеле пари, време и ум за да создадат некои работи од кои ти зависи животот.
Мене ми дојде на онај полошиот начин. Паднав со ендурото пред 5 години, директ со лицето на асвалт (верувајте ништо друго не повретив, нити моторот се оштети), а не носев кацига (а дома имав 2, ама дете што ке ми е)... Десната страна ми беше баеги оштетена, се чудам и ден денес како успеа се да заздрави (фала му на Горнион) без да имам лузни. Од тогаш.... Кацигата стоеше до клучевите. Не се качував на мотор без неа.

Инаку после тоа, уште 2 пати паднав, но си ја носев кацигата, и поминав со извалкани алишта.
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
и еден другар не носи кацига ама еднаш незнам како му се крена на едно тркало и падна и не му иди умот дека бес кацига не се вози
 
С

Спенсер

Гостин
и еден другар не носи кацига ама еднаш незнам како му се крена на едно тркало и падна и не му иди умот дека бес кацига не се вози

хах,камо мене да ми купат една РС 125ка, кога ќе завршам 1ва, ако треба со кацигата ке спијам:vozbud::pos2:, а кај мене кучка,со нинџата шо прај бе, на улуца низ населба 150-200км/ч без казига,
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
еден со yamaha r1 донесено од австралија 290Км/ч за прилеп и се фрли моторо лом а него раката скрсена со малку помина
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
еден со yamaha r1 донесено од австралија 290Км/ч за прилеп и се фрли моторо лом а него раката скрсена со малку помина

Не знам што да кажам иако мислам да се удриш со 200 нема да мозе да те состават...ако е така ...типот....господ го чувал :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не знам што да кажам иако мислам да се удриш со 200 нема да мозе да те состават...ако е така ...типот....господ го чувал :)
Не е се до брзината... До падот е. Имаше случај пред 10-тина години, битолчанец со брзинско (некаде со 150) удри во ѕид. Со кацига сите салтанети. Велеа дека откако удрил човекот станал и бил во ред се додека не ја извадил кацигата. По вадењето, едноставно главата му се расцепила на два дела и толку....

Ууу некако многу морбидни муабети завртевме, се наежив.
 
С

Спенсер

Гостин
Не е се до брзината... До падот е. Имаше случај пред 10-тина години, битолчанец со брзинско (некаде со 150) удри во ѕид. Со кацига сите салтанети. Велеа дека откако удрил човекот станал и бил во ред се додека не ја извадил кацигата. По вадењето, едноставно главата му се расцепила на два дела и толку....

Ууу некако многу морбидни муабети завртевме, се наежив.
аууууууу,не кажуј вакви работи,страшноо
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
е ко не мислат а ти жиш можи го знајш овај со yamahata r1 со падна Ѓоко сувио го викат на бајро живеесе
 
S

StormRage

Гостин
блазер иам едно прашање до тебе... колку пати си паднат од на мотор???... а инаку имам возено хонда 1100 кубици... не ми држеше да ја стегнам поќе од 2 ра брзина негде со 90 одеше... малку поќе на гаста и гумата задна чадит... типов шо го имат моторов го имат возено со 290 на автопат за скопје.... ама работат со фул опрема (кациги и др.)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom