Совети околу мотоцикли

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
pa kako prvo generic ti je kinesko i za 1400 evra ne ti se isplaka za tia pari imas keeway focus ( ista masina ) 1200evra a ako sakas nesto pokvalitetko mozes da zemes Kymco Vitaliti 2T 1600-1650evra ili Kymco Super 9 1850evra
Џенерик кинеско? :nenene: Бато си ја утнал работата, колку што знам јас Џенерик се австриски, под-фирма на КТМ.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
Џенерик кинеско? :nenene: Бато си ја утнал работата, колку што знам јас Џенерик се австриски, под-фирма на КТМ.
ej ne slusaj gi tia muabeti avstriski e dizajnot no se se pravi vo kina keeway generic longila toa se isti masini kopija na minareli vozdusno ladenje
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Тортески, прво пробај без свекица дали доаѓа струја, ако доаѓа нова свекица, ако нема пак тогаш идеш на назад, следува бомбината (иако на овие мотори тешко да се расипе) значи можно е таа да биде расипана, треба да се провери, ако не е и таа тогаш ЦДИ-то, т.е. електронски дел кој ја регулира струјата (слично нешто на комјутерот од колата, ецу) а ако не е и тој тогаш е до намотките и магнетите! Али ако не се разбираш од оваа работа, право кај Јовета! :toe:
Бомбината како бомбина потешко се расипува точно, ама на кинезиве ноџињата што влегуваат во бомбината се претежно чкарт и многу лесно се кинат, мене ме дупеа и јас се фатив за ЦДИто и за све на крај испаднаа тие, сменив и сега е топ:)

ej ne slusaj gi tia muabeti avstriski e dizajnot no se se pravi vo kina keeway generic longila toa se isti masini kopija na minareli vozdusno ladenje
Како бе можеш вакви муабети да правиш? Ти ги носиш од Австрија во Кина па да збориш.
ПРОЧИТАЈ
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
ej za generic xor tvrdam deka ima ista masina kako keeway i longija posto imam dva drugara pa sme gi viduvale masinite se e isto i
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Da da sanatorium e vo pravo, genericot e kineska masina 100% ista e masinata kako na keeway matrix, focus...dizajnot demek bil avstriski
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
Џенерик кинеско? :nenene: Бато си ја утнал работата, колку што знам јас Џенерик се австриски, под-фирма на КТМ.
еден другар имасе Џенеик и велеше дека е кинеска зато и јас мислеф дека е кинеска
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
еден другар имасе Џенеик и велеше дека е кинеска зато и јас мислеф дека е кинеска
Џенерик НЕ Е кинески мотор , имаат фабрика во австрија па САМО таму се произведуваат и се австриски
кевеј е кинески а исто така има И фабрика или во украина или унгарија не сум сигурен

А машината (моторот) од џенерик и кевеј воопшто не се исти. Ни по перформанси ни по дизајн
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
абе какви се овие longila шо ги спомнувате ? ај стајте слика ако може
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Браво за тебе што си играш со животот,ги немаш основните средства за безбедност а глумиш каскадер
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.970
Поени од реакции
10.605
Без кацига, јакна, чевли, штитници...

Многу "убаво" школо имаш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom