Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Nisto nema da zememe sezonava.Takvo cuvstvo imam.I nee tesko da go imas so vakov tim i vakva igra. Mozebi ke se smeni nesto m?:toe:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Бојан, Арсенал - Рома е поднато, и сигурно за тоа зборел... за 1/4 и така натака. Доколку победи Арсенал со кој противник би се паднал..

Иначе, лошо е што ни е прво играме на Емирати. Ич не сакам така, али ајде.. милан и интер така ги тепавме! :vozbud:
волкот ке го имаме најверојатно за рома =)

пс. Worca, има на интернет посебни форумови за Историја...


Објасни ми шо значеше ова...оти не сум толку интелегентен да сватам..?!....Молим те

pupone ne mislis deka fabregas go stigna totti i cak i go zamina... mozebi nema iskustvo kako nego ama moze slobodno da mu parira vo bilo koj segment na igra!!
Само ке речам дека не се сложувам со тебе, за прв и се надевам последен пат....Иако навиваме за Арсенал, биди малце објективен....За таков играч, не се заслужува да се пишат зборови, во позитивна смисла....Позззз до тебе
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
многу нормално
а после сличната ваква изјава од страна на ТИЕРИ АНРИИ :vozbud::vozbud:
почна и Венгер да се јавува :)
се надевам дека ќе успееме оваа година многу повеќе од лани
па ако треба и у последно коло со гол со рука да доеме до титула така нека е
само да ја земеме :vozbud:
Нема потреба повеќе да си купувам Вицотека.

edit; Worca уживај ништо посебно :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
zoki smej se brat ali ti ako ne imash otpisano jas ne :) :toe:
pozz i veruem u arsenal do kraj :helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
zoki smej se brat ali ti ako ne imash otpisano jas ne :) :toe:
pozz i veruem u arsenal do kraj :helou:
Вака ако продолжи Венгер, не се надевај многу. ЛАНИ неможе да се повтори.. иначе твој проблем надевај се ти на Сонг,Денилсон,и таквите како нив дека ке можат да ги запрат риваливе и дека ке можат како што кажа ти да ја повторрат минатаат сезона. Да те потсетам имаме 5 порази во ЕПЛ, минатата во целокупна сезона имавме 3 порази. На лошо тргнало а? Кој знае што уште ке биде..
А изгледа пак Венгер нема да земе ништо...
Никој не вика дека Арсенал нема шанси... и Хул има шанси бе, нели? Нее до тоа, работата е во константноста на тимот, самодовербата, мотивација..а гледаш дека така не иде. Што ако го тепаш Ливерпул а изгубиш од Стоук ??
Ај ваљда ке се премисли Венгер...

[/b]

No problem, my bro....:)....utre, kazi nekoj tip..??
Њукасл Тотенхем 1
Арсенал Ливерпул 3+
Марсеј Нанси 1
Монако Бордо 2
Аталанта Јувентус 2

:helou:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Вака ако продолжи Венгер, не се надевај многу. ЛАНИ неможе да се повтори.. иначе твој проблем надевај се ти на Сонг,Денилсон,и таквите како нив дека ке можат да ги запрат риваливе и дека ке можат како што кажа ти да ја повторрат минатаат сезона. Да те потсетам имаме 5 порази во ЕПЛ, минатата во целокупна сезона имавме 3 порази. На лошо тргнало а? Кој знае што уште ке биде..
А изгледа пак Венгер нема да земе ништо...
Никој не вика дека Арсенал нема шанси... и Хул има шанси бе, нели? Нее до тоа, работата е во константноста на тимот, самодовербата, мотивација..а гледаш дека така не иде. Што ако го тепаш Ливерпул а изгубиш од Стоук ??
Ај ваљда ке се премисли Венгер...


Њукасл Тотенхем 1
Арсенал Ливерпул 3+
Марсеј Нанси 1
Монако Бордо 2
Аталанта Јувентус 2

:helou:


Поправка....Њукасал x, Арсенал ке биди 2-3....Монако Бордо x...Dobitno....

А за денес добитен сум....

Блекбурн 1, Интер 2, Зарагоза 1, Херкулес 1, Реал Мадрид 1, Вуперталер 2.....
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
[/b]

Поправка....Њукасал x, Арсенал ке биди 2-3....Монако Бордо x...Dobitno....

А за денес добитен сум....

Блекбурн 1, Интер 2, Зарагоза 1, Херкулес 1, Реал Мадрид 1, Вуперталер 2.....
СУДИЈА ПЕДЕР!

Ексклузивно, ексклузивно :vozbud:...дали е можно да дојди до ова... тука
ТОА МИ Е ЖИВОТНА ЖЕЛБА!!!!!! Многу ми се свиѓа играчов.. Незнам дали се сеќаваш али пред некое време кажав дека сега треба да се тргне по Тевез, пошто нее многу задоволен од статусот што го има во Манчестер, а згора на тоа што пред неколку години беше пред потпис со Арсенал, али Манчестер ни го лапна у посљедни тренутак.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
:pos2::pos2::pos2:
БРАТ Иам читано за ова многу пати на мн различни страни
али џабе
дали вистина ти мислиш Венгер би дал 30 милиони за еден играч
никад според мене а и статистика така си кажуе ххх :pos2:
иначе дај боже да се купи некој искусен па макар и црвен фагет да е :tapp:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
СУДИЈА ПЕДЕР!

ТОА МИ Е ЖИВОТНА ЖЕЛБА!!!!!! Многу ми се свиѓа играчов.. Незнам дали се сеќаваш али пред некое време кажав дека сега треба да се тргне по Тевез, пошто нее многу задоволен од статусот што го има во Манчестер, а згора на тоа што пред неколку години беше пред потпис со Арсенал, али Манчестер ни го лапна у посљедни тренутак.
Леле, како би ми се наполнило срцето да се случи оваааа, аууууфффффффф
ЛУГЕ ОВАА ШАНСА НЕ СЕ ПРОПУШТА!!!!!!!!!!!!!!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Леле, како би ми се наполнило срцето да се случи оваааа, аууууфффффффф
ЛУГЕ ОВАА ШАНСА НЕ СЕ ПРОПУШТА!!!!!!!!!!!!!!!
Тешко е за верување дека Венгер би дал толку пари. Али секогаш знаел да се снаоѓа со трампи и колку толку пак да се намали цената. Ке има уше пун куп шпекулации, според мене многу се 30 милиони. Ако толку вредеше, сега ке играше стандардно во Манчестер.
И не ме чуди вака што рипаме, ко кој знае што да се десило сега. За нас еден трансфер е пуна капа! Така сме навикнати од Венгера..
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Тешко е за верување дека Венгер би дал толку пари. Али секогаш знаел да се снаоѓа со трампи и колку толку пак да се намали цената. Ке има уше пун куп шпекулации, според мене многу се 30 милиони. Ако толку вредеше, сега ке играше стандардно во Манчестер.
Незнам незнам, од Венгер може се да се очекува...
Па редно е бре луге нешто да се смени...редно е да се потрошат "малку" пари за еден играч, а мислам дека Тевез има гоооолеми квалитети, го покажа тоа на мн наврати...:)
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom