Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Za toa shto nekoi vikate ne se vazni carling i F.A togash zashto da gi igra arsenal hmm?
vazni se site a deka se povazni P.L ii L.S toa mnoguu normalno ama sepak i ovie se trofei
a aj sea na F.A ideme na triumf iako itamu kje igraat mladite
isto beshe i lani i polani ako vi teknuva
ne pravi mn razlika Wenger megu Carling ii F.A cupovite
:helou:
Kуповите за екипите од големата четворка се шанса за докажување на младите играчи ,можност да се види до каде напредува тимот со "подмладокот"(во случајот со Арсенал би звучело парадоксално :)) ,а тек потоа за друго останато (тофеи...)
Играчи од типот на Вела ,Рамзи ,Вилшер се прославија токму на овај начин...Но сепак ,се зависи од политиката во клубот ,како е замислена сета таа работа :smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
[zEUs];1944071 напиша:
Нема тука ништо лошо =)) ај ке ти пастирам на србски да не се буниш =)) ( :nesum: )
"Moraš da naučiš. Trebali smo pobediti i manjak koncentracije nas je koštao dva primljena gola. Imali smo šanse i šteta što se ovako završilo. Ovo je bila prilika za mlade igrače da se iskažu. Oni su to uradili, ali su izgubili i verujem da ih je to i te kako pogodilo." kazao je Francuz i zaključio:
"Ako nismo glupi, ovo se neće ponoviti."


Иначе излегоа и оценките за натпреварот вчера...
ARSENAL

Fabianski: 6.5 - Must accept some blame for the first goal for failing to deal with Eagles’ cross. Looked nervy afterwards with some hesitant handling and poor distribution but to be fair also made a number of other important stops.
Hoyte: 6.0 - Had his hands full against Blake and was exposed at times and unable to get forwards and offer any attacking support.
Silvestre: 6.5 - The old man of the team had a decent evening in an unfamiliar back four which, unsurprisingly, looked far from a solid unit.
Gibbs: 5.5 - Burnley found space down the Arsenal left all night long and Eagles in particular enjoyed his evening, setting up the first goal after beating the young full back.
Rodgers: 5.5 - The 19-year-old’s debut only lasted 45 minutes as he was replaced at half-time after a nervy showing.
Randall: 6.0 – Sloppy. Had one good shot on goal after being put through by Bendtner but couldn’t beat Jensen. Came across to cover MacDonald for the second but was beaten far too easily.
Merida: 6.5 – Nearly scored a wonderful goal after beating two men but his effort flew inches wide.
Wilshere: 6.5 - Confident in possession and so silky on the ball but couldn’t really get going.
Ramsey: 6.5- Some gorgeous balls forward but not able to make the difference.
Bendtner: 5.0 – Missed two great opportunities early on. Set up Randall and Vela with lovely flicks but offered very little in the second half before spurning another chance late on.
Vela: 6.5 – Got himself into some great positions and had his chances but couldn’t beat Jensen.
Substitutions
Lansbury: 6.0 - Came on at half time for Rodgers and went to right back but made no improvement to the Gunners.
Bischoff: n/a
Simpson: n/a
---------------------------------------------------------------------------
Од тука не се согласувам само со Бендтнер. Промаши три големи шанси, али промашија и Вела и Рендал и Симпсон и Мерида. Не себичеше, напротив од тоа тој беше асиснтент за едни од најзрелите шанси. Али што да праиме кога голамнот ја изигра една од најблескавите утакици во негова кариера. Како и дае, само вака нека продолжи.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Од тука не се согласувам само со Бендтнер. Промаши три големи шанси, али промашија и Вела и Рендал и Симпсон и Мерида. Не себичеше, напротив од тоа тој беше асиснтент за едни од најзрелите шанси. Али што да праиме кога голамнот ја изигра една од најблескавите утакици во негова кариера. Како и дае, само вака нека продолжи.
Бендтнер откако го постигна голот против Киевците некако почна да се однесува по зрело и да подава, но сепак не му беше денот. Три 100% шанси и сите во Јенсен. Топката на два наврти се одбиваше од Јенсен па од Бендтнер па во гол аут. Тоа ти се вика немање среќа. :toe:

Инаку во сите во првите два натпревари изиграа феноменално и убаво за око. Скор од 9:0 гол разлика не е за потценување. :vozbud:

Против Плимут повторно ( можеби не целиот овој состав од Карлинг купот, но повеќето ) ќе играат и тогаш повторно можеме да очекуваме нешто. :vozbud:

Следни се Виган и мислам ќе биде многу потешко да се победат откако еднаш го направија тоа Арсенал во Карлинг купот. :pipi:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Нема тука ништо лошо =)) ај ке ти пастирам на србски да не се буниш =)) ( :nesum: )
"Moraš da naučiš. Trebali smo pobediti i manjak koncentracije nas je koštao dva primljena gola. Imali smo šanse i šteta što se ovako završilo. Ovo je bila prilika za mlade igrače da se iskažu. Oni su to uradili, ali su izgubili i verujem da ih je to i te kako pogodilo." kazao je Francuz i zaključio:
"Ako nismo glupi, ovo se neće ponoviti."


Иначе излегоа и оценките за натпреварот вчера...
ARSENAL

Fabianski: 6.5 - Must accept some blame for the first goal for failing to deal with Eagles’ cross. Looked nervy afterwards with some hesitant handling and poor distribution but to be fair also made a number of other important stops.
Hoyte: 6.0 - Had his hands full against Blake and was exposed at times and unable to get forwards and offer any attacking support.
Silvestre: 6.5 - The old man of the team had a decent evening in an unfamiliar back four which, unsurprisingly, looked far from a solid unit.
Gibbs: 5.5 - Burnley found space down the Arsenal left all night long and Eagles in particular enjoyed his evening, setting up the first goal after beating the young full back.
Rodgers: 5.5 - The 19-year-old’s debut only lasted 45 minutes as he was replaced at half-time after a nervy showing.
Randall: 6.0 – Sloppy. Had one good shot on goal after being put through by Bendtner but couldn’t beat Jensen. Came across to cover MacDonald for the second but was beaten far too easily.
Merida: 6.5 – Nearly scored a wonderful goal after beating two men but his effort flew inches wide.
Wilshere: 6.5 - Confident in possession and so silky on the ball but couldn’t really get going.
Ramsey: 6.5- Some gorgeous balls forward but not able to make the difference.
Bendtner: 5.0 – Missed two great opportunities early on. Set up Randall and Vela with lovely flicks but offered very little in the second half before spurning another chance late on.
Vela: 6.5 – Got himself into some great positions and had his chances but couldn’t beat Jensen.
Substitutions
Lansbury: 6.0 - Came on at half time for Rodgers and went to right back but made no improvement to the Gunners.
Bischoff: n/a
Simpson: n/a
---------------------------------------------------------------------------
Од тука не се согласувам само со Бендтнер. Промаши три големи шанси, али промашија и Вела и Рендал и Симпсон и Мерида. Не себичеше, напротив од тоа тој беше асиснтент за едни од најзрелите шанси. Али што да праиме кога голамнот ја изигра една од најблескавите утакици во негова кариера. Како и дае, само вака нека продолжи.
Да алии Бендтнер имаше добра игра тоа дааа
ама сепак 4 100%тни шанси несмее да се промашат 4 :tapp::kesa:
а ја не се согласувам со на Силвестре
многу послабо изигра од оваа оцена што ја има :helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Како што кажа погоре мартин, 3 пати се одбиваше топката во гол аут, тоа е стварно среќа!

А што си запнал од вчера силвестер? како поради него да сме изгубиле...
Беше солиден, не направи некој грешки, стабилен во одбрана, затоа и има 6.5 :) Статистички точно е гледано на сите играчи, и оценките се исправни.. но некогаш статистика залажува... Бендтнер има 5.5 поради тоа што утна 4 добри шанси, но беше најактивен, и одлично проигруше.. не себичеше што е многу битно.. а да не заборавиме кога им асистираше на Вела е Рендал за добрите шанси што ги имаа тие.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Не кажав дека не беше активен Бендтнер токму напротиф
ама Силвестре ако го глеафте натпреварот
како што и беше
тој играше ко сам да е на терен
и не го покриваше гиббс а по таа страна ги примифме голоите
и се избаци типот шутираше кај му стигна :toe:
аа денес уштеее ии изјави дека биле глупави играчите младите
.....
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Не кажав дека не беше активен Бендтнер токму напротиф
ама Силвестре ако го глеафте натпреварот
како што и беше
тој играше ко сам да е на терен
и не го покриваше гиббс а по таа страна ги примифме голоите
и се избаци типот шутираше кај му стигна :toe:
аа денес уштеее ии изјави дека биле глупави играчите младите
.....
Ние го гледавме натпреварот, а ти статистиките не си ги гледал! „Тој играше како сам дае на терен“ абе ти не сосем си а? Прочитај што пишува за Гибс, никој нее крив што толку оставаше простор на лево. Гледаш дека незнаеш ни да читаш? =)) Убаво си рекол чоекот, треба уште да учат... тоа е на место! На крај ја кажа таа реченица за цел тим а не само за младите пошто и тој играше вчера ако си заборавил.. "Ako nismo glupi, ovo se neće ponoviti." пошто какви само шанси се испромашија, јес да голманот бранеше ... али од толку шанси требаше некој да погоди.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ние го гледавме натпреварот, а ти статистиките не си ги гледал! „Тој играше како сам дае на терен“ абе ти не сосем си а? Прочитај што пишува за Гибс, никој нее крив што толку оставаше простор на лево. Гледаш дека незнаеш ни да читаш? =)) Убаво си рекол чоекот, треба уште да учат... тоа е на место! На крај ја кажа таа реченица за цел тим а не само за младите пошто и тој играше вчера ако си заборавил.. "Ako nismo glupi, ovo se neće ponoviti." пошто какви само шанси се испромашија, јес да голманот бранеше ... али од толку шанси требаше некој да погоди.
мн нормално дека кажа после и за цел тим
али сепак да не играше или бар да не беше капитен немаше да е така
а и Фабиански одбрани неколку тешки топки вчера
ама нивниот незнам како успеа али се успеа да одбрани а од одбиените се у гол аут искачаа :nenene::nenene:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
се надевам таа пауза ќе му помогне да се врати во форма;)
:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
koga toa on bil u forma?! brejjj....
знам чудно али скоро секој меч за Данска репрезентација
Бендтнер трча , ОДЗИМА , дрибла , и ДАВА ГОЛОВИ
епа ако успее тоа и кај нас да го праи
ако успее да ја најде таа форма
а кај нас у АРСЕНАЛ имаше мал период лани коа дае 2 3 гола се коа го ставаа после 70та
ни спаси 4 5 поени :helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Gallas out but Toure back for Wigan clash

Na Vigan bez Galasa, ali sa Tureom

Ах.. еден се повредува, друг се враќа =))

Fabregas – My future belongs at Arsenal FC

Fabregas: Moja budućnost je u Arsenalu

:vozbud:

Иначе нешто ново и со дуду =)







On Thursday afternoon, Eduardo took part in a special Christmas signing session at the Armoury. The Croatian hotshot was in the store from 15:00-17:00 meeting fans and signing items. :xmas1:

worca напиша:
Оти бе ве нема....Кај сте ганерииииииииииииииииииииии....пишете нешто некој трач барем...Слушам Хунтелар веке не е интересен за нас....Ке одел кај кралевите..???...Баш ми е жал ако не дојде кај нас....Поззззззззззззз
Хунтелар и официјално од јануари во Реал.. така да заборави на него =))
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Оти бе ве нема....Кај сте ганерииииииииииииииииииииии....пишете нешто некој трач барем...Слушам Хунтелар веке не е интересен за нас....Ке одел кај кралевите..???...Баш ми е жал ако не дојде кај нас....Поззззззззззззз
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ај ништо од враќањево на Галас у форма
пак провреда
али добро е што КОло се враќа по малку подолга пауза:vozbud::vozbud:
ииии ДУДУ почнал со лесни тренинзи му фалеле малку утакмици (100% ќе му даде прво шанса малку за резервите да се распуца)
и после коа ќе дојдееееееее
аау одвај чекаааам
а и Волкот и Росицки
ама за Росицки незнам кога али Волкот по нова година е назааад :vozbud::vozbud::baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom