Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
pa se znae deka arsenal sekogash se zaedno nikogas ne se glea kako u drugine timoi za po 1 2 igraci
ali sea mozda i drugite kje probaat toa da go praaat zaso veke go znaat:toe:
Чабе што ја знаат формулата за успех кога нема да знаат да ја применат..Повекето од екипите во ПЛ се базираат во играта
на еден или двајца клучни играчи...Така да чабе сто ја имаат тајната на успехот коа не знаат да ја применат зошто кај нив не игра цел тим туку двајца тројца...поединци....:toe:

позз
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
^Јас ама ич не верувам дека и тоа е тајната за успехот,можеби нешто слично...но,дали мислите дека тоа толку лесно се дознава?:pipi:
Мој тип за со Хул.
3/4-0...
За голгетерите....во сабота:)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
^Јас ама ич не верувам дека и тоа е тајната за успехот,можеби нешто слично...но,дали мислите дека тоа толку лесно се дознава?:pipi:
Мој тип за со Хул.
3/4-0...
За голгетерите....во сабота:)
колективитет - тајната на успехот :pos: кога сите подеднаков веруваат во победите , кога сите подеднакво сакаат да победуваат . кога знаат дека гинат на теренот а позади нив има кој да се годее кој да ги укори или пофали !

сигурно дека има и уште малку шмек , магија кој ако ја знаат сите - сите ќе бидат шампиони !

сакам победа - макар и минимална со 1 : 0
:smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
NE E VAZNA POBEDATA DALI KJE E 4-0 ILI 3-0 VAZNO DA SE OSVOJAT 3 BODA SO DOBRA IGRA I NAJVAZNO BEZ POVREDI
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
А Арсенал зема 14 годишен играч на барселона
многу талентиран -Gerard Deulofey- погледнете ги клиповите
одличен играч само што мислам ни треба некој постар што ќе игра у тим :helou::wink:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
NE E VAZNA POBEDATA DALI KJE E 4-0 ILI 3-0 VAZNO DA SE OSVOJAT 3 BODA SO DOBRA IGRA I NAJVAZNO BEZ POVREDI
Така е во право си...не е битно колку ке биде битно е да се
освојат 3 бода...не се за потценуванје хул..имаат солидна екипа...
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Така е во право си...не е битно колку ке биде битно е да се
освојат 3 бода...не се за потценуванје хул..имаат солидна екипа...
рани голови - до 15 минута бар еден - инаку ако им оставиме да се бранат ... тешко , овие екипи имаа тактика , да се бранат додека можат и ак имаат шанса за гол - тогаш си наебал - ама знаат нашиве големи се :pos2:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
да али хул види ги бе колку горе се пласирани значи знаат да се бранат после така да во право си право да почнеме ко со вест бромбвич :wink:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
да али хул види ги бе колку горе се пласирани значи знаат да се бранат после така да во право си право да почнеме ко со вест бромбвич :wink:
Тоа сакав и јас да го кажам дека се на 7 место што пред поцеток на
сезона ни самите неочекувале дека ке се најдат таму по 5 кола...што сепак показува дека не се некоја лоша екипа...во право сте двајцата
брз гол би ги решил сите дилеми....
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
да али хул види ги бе колку горе се пласирани значи знаат да се бранат после така да во право си право да почнеме ко со вест бромбвич :wink:
тоа е поентата - да ги запнеме во шеснаесетнкот нивни и пасови до голови - инаку чаре друго не гледам - заебани се помалите екипи , поентата е да им го скршеш отпорот и менталната состојба , после гол ќе влезат уште повеќе , ама првиот е мака :) :pos2:

ги видовте стоук со пул некни ? овие напаѓаа , овие се бране и со контри , среќа за лузерите што кога и да појдеа во контра се исплашуваа и пуцаа без врска :pos: а овие се забегани ...

така јас велам , незнам за вас :smir:
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
И Болтон се бранеа кога дадоа гол али после не можеа да издржат од нападите и примија два гола за една мин. Мој тип 3:0
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211


Тука му е местото!


..А шо се однесува на Ман UnTittle, имам една слика за да ја постирам, па нека ми каже некој дека нее така! :pos2:

 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Член од
16 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
NIkogas nesakam da tipuvam pred utakmica bar za nasiov tim. Znaete kako se.Uvek e splet na okolnosti (pogotovo koj sudija ke ni sudi) a baska ako ne im trgne ko so znaat sto stativi da pogodat a nieden gol e tek togas kaj ke ni bide krajot ama se nadevam na se pozitivno vo sabota.
POzzzzz :pipi:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
NIkogas nesakam da tipuvam pred utakmica bar za nasiov tim. Znaete kako se.Uvek e splet na okolnosti (pogotovo koj sudija ke ni sudi) a baska ako ne im trgne ko so znaat sto stativi da pogodat a nieden gol e tek togas kaj ke ni bide krajot ama se nadevam na se pozitivno vo sabota.
POzzzzz :pipi:
E ti si kaza najmapetno vaka treba site...

Ne sea ke vikate 3-0, 5-0 i na kraj 1-1 i au lele sto se desi, kako mozese 1-1 i odma pak Wenger necini ovoj necini toj necini.Cekaj neka zavrsi utakmicata, ne davajte prognozi od sega.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom