Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666


hahahahah...Patrick Vieira....i mislam se vide deka nema potreba da se inaetime koga i dvata gi znaeme site fakti za nashiot tim,Arsenal...pozzzzzzzzzz....tip za vecer...ne znam so mladi sili edno 2-0 dosta ni e.....
apsoluto taka e ama ti pocna prv so kvizov neli? hehe aj nema vrska ,so zaednicki sili do 14 titula pozzz...:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Сите млади ке бидат. :smir: Од поголемото искуство, ке бидат Џуру, Фабиански, Вела.. Другото све ке биде младиот тим. Да не го заборавам Вилшер. Одличен меч за него! :pipi:

Gooner4Life, требаше фергусон да изјави за да ти текне дека Челзи, е многу под Арсенал? Оф леле..

А, Колку и да бил добар тој Бентли(што според мене нее ништо посебно) не заслужи, да игра за Арсенал. Пошто се надевам, памтиш се што не направи..:vozbud:

ЕДИТ: Составот за вечер ке биде вака:

Fabianski
G.Hoyte - Djourou - Song - Gibbs
Wilshere - Ramsey - Randall - Merida
Bendtner - Vela

Инаку, натпреварот започнува во 20:45. И ке го има само на Арсенал ТВ(така ми кажаа од АМСЦ)

Ако случајно, најдам негде на НЕТ, ке ве инфромирам! :)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Инаку денес играме со Шефилд јунајтед во Карлинг куп.
Очекувам уште една наша победа иако на овој меч ке настапиме
со резерви односно играчите кои што не добиваа шанса во ПЛ..
За нашиот противник може да се каже дека е назгодна екипа
која игра во Чемпионшип дивизијата а и два пати има играно во
карлинг куп - трето коло
на емирати - 20 45

доста незгоден противник , со кого уште од минатото сме во "неубави" односи , во минатото се насле во некој куп ( мислам ) овие имале играч што лежи нашиве ја зеле топката ( не ја исфрлиле во аут ) дале гол ( слично на оној на евреите , на давидс кога играше таму ) - 2 : 1 завршил , натпреварот бил обжален и потоа преигран , побторно сме победиле . одтогаш двете екипе не се мирисаат најдобро - бензин на се е најмладиот состав досега во историјата 18 и половина годинки :)
ете составот :
12. Carlos VELA (Age 19)
16. Aaron RAMSEY (Age 17)
17. Alex SONG (Age 21)
19. Jack WILSHERE (Age 16)
20. Johan DJOUROU (Age 21)
21. Lukasz FABIANSKI (GK) (Age 23)
24. Vito MANNONE (GK) (Age 20)
26. Nicklas BENDTNER (Age 20)
35. Francis COQUELIN (Age 17)
38. Jay EMMANUEL-THOMAS (Age 17)
40. Kieran GIBBS (Age 18)
41. Gavin HOYTE (Age 18)
42. Henri LANSBURY (Age 17)
43. Fran MERIDA (Age 18)
46. Abu OGOGO (Age 18)
47. Mark RANDALL (Age 18)
50. Jay SIMPSON (Age 19)
56. Emmanuel FRIMPONG (Age 16)

Сите млади ке бидат. :smir: Од поголемото искуство, ке бидат Џуру, Фабиански, Вела.. Другото све ке биде младиот тим. Да не го заборавам Вилшер. Одличен меч за него! :pipi:

ЕДИТ: Составот за вечер ке биде вака:

Fabianski
G.Hoyte - Djourou - Song - Gibbs
Wilshere - Ramsey - Randall - Merida
Bendtner - Vela
така си е - и јас мислам дека ваков некако ќе биде :)
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15


hahahahah...Patrick Vieira....i mislam se vide deka nema potreba da se inaetime koga i dvata gi znaeme site fakti za nashiot tim,Arsenal...pozzzzzzzzzz....tip za vecer...ne znam so mladi sili edno 2-0 dosta ni e.....


taka e so zaednicki sili do nashata 14 titula....ama sakam konecno da mi se ispolni sonot.....

...TRIUMF VO LIGATA NA SHAMPIONITE....
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Fabianski, Hoyte, Djourou, Song, Gibbs, Randall, Ramsey, Fran, Wilshere, Bendtner i Vela e definitivniot sostav na Wenger
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Има некаде на интернет да се следи Арсенал или од овие што ги понудивте треба нешто да се логира или што
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom