Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
SEKAKO DEKA NE ALI ZA ZAL NEKOI ODLICNI PONATAMU FI PUSHTA DA SI IDAT KO
LARSON , MUAMBA , BENTLEY ( IAKO SEA DAJ BOZE DA MU SE ISKRSHAT 2TE NOZE CIM GO PREDADE ARSENAL I OTIDE U NAJGOLEMITE NASHI PROTIVNICI )
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Арсенал е клуб на таленти и фудбалери а другите само што имаат пари да ги купат
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Арсенал е клуб на таленти и фудбалери а другите само што имаат пари да ги купат
оти бре луѓе мислите дека арсенал нема пари за своите / други фудбалери ?????

поентата е таква да нема ѕвезди во тимот - ако мислите на бентли , панант , ларсон , муамба ( тој беше или другиот со слично ? :)) ...

ете ја екипата - тио , цесц , бентнер , ебу , денилсон , клиши , вела , насри , рамзи - сите се помлади од 22 години .

кој играч му го зеле на арсенал ??
тити - 31 година : се изнаигра во арсенал - даде се што требаше да даде во екипата и тоа е тоа . рејес - уууууууу - го мразам клошаров , пирес , љумберг , виера - измислија своевремено - дечиња кои ќе вршат слична работа за помалце пари , а со можност да се надоградуваат или бидат и подобри .
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Бек фром скуул.Да напишам и јас нешто..:)

1.Тоа не ти е форма...туку стил на игра на Арсенал.
Лани Арсенал не играше само на почетокот одлично,туку се до 27 коло.Повредата на Едуардо,пеналот во 92 мин(ГРЕШКА НА СУДИЈАТА!),
недосудениот пенал против Ливерпул(над Фабрегас) кој не коштеше 2 поени,бишкарникот JJB каде неможевме да ја играме нашата игра и уште многу други фактори беа пресудни за тој исход!
Дали Фламини имаше толку добри пасови како Денилсон?
Дали Фламини дава голови како Денилсон?
Да,можеби е подобар во одбрана....но мислиш дека Венгер незнае?
Си гледал Ебуе како покрива?Дали знаеш дека и Сонг е тука?Дали си го гледал како игра за Камерун?Диаби е исто така тука....
Хлеб?Хлеб<Насри.Дечкото танцува со топката.И да,НЕМА СТРАВ да шутне на голот!Жилберто..? Па колку натпревари одигра лани?
И на последните прашања ке ти одговорам со следново прашање.
ДАЛИ НА АРСЕНАЛ КЕ МУ ПАДНЕ "ФОРМАТА"(читај погоре,тоа е стил)ПОВТОРНО?НЕ!


Кога се повреди Росицки...кој беше идеалната замена за тоа?Едуардо.Кој даваше голови после Божик?Едуардо.Дали Едуардо феноменално се вклопи во тимот?Да.Дали после неговата повреда немавме крило?Да.Дали тоа влијаеше на играта на тимот?Да.Дали е тоа една од причините поради која не зедовме титула?Да.
Поради заминувањето на Хлеб и Фламини...сите викат дека сме ослабнети...така да повторно не потценуваат,според твојот муабет.Како и лани,не верувам дека и оваа сезона тоа го мислам САФ,Бенитез,Сколари итн....
Поздрав!


Nema vrska....Nekoi raboti, ednostavno, ne se sfakaat...pozzzzzzzzzzzzzzz
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Хеј друштво ајде да гледаме позитивно на стварите .. да узиваме . и да дискутираме на подобри теми ..:smir: ат ласт тимот ни супер играме прекрасен фоотбал .. да остајме кој со рекол или со чиниил ..WE ARE ARSENAL!!!
Yeah, bro....we are ARSENAL....and we lead at the Premier league....now....that is most important....
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
оти бре луѓе мислите дека арсенал нема пари за своите / други фудбалери ?????

поентата е таква да нема ѕвезди во тимот - ако мислите на бентли , панант , ларсон , муамба ( тој беше или другиот со слично ? :)) ...

ете ја екипата - тио , цесц , бентнер , ебу , денилсон , клиши , вела , насри , рамзи - сите се помлади од 22 години .

кој играч му го зеле на арсенал ??
тити - 31 година : се изнаигра во арсенал - даде се што требаше да даде во екипата и тоа е тоа . рејес - уууууууу - го мразам клошаров , пирес , љумберг , виера - измислија своевремено - дечиња кои ќе вршат слична работа за помалце пари , а со можност да се надоградуваат или бидат и подобри .
Работата е тоа што Арсенал не може да ги задржи своите најдобри играчи зариди што другите клубови се расврлаат со пари
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
The Gunners
Cisse ja skrsi nogata vo reprezentacija protiv kina na prijatelska,sto znaci nema vrska so timot i nikoj ne vide kako zapaga vo nesvest-mislam od liverpool...taka da i nema da ima i nikakvi posledici posle toa

hahaha[/b]....greshka si....Cisse dvapati ja skrshi nogata a toa za Francija beshe vtoriot pat.....Prviot pat beshe za Liverpool...ako ne znaeshe....i ne mi zboraj ti deka pratish fudbal...http://www.kop.is/gamalt/cisse leg break.jpg[/quote]

The Gunners
abe Gospod da mu daj 200 god na toj so go izmisli Google i ne mi se praj deka pojke gleas fudbal od mene..ok i kraj na temava aj....[/quote]


Pa zatoa e google....za da se ispravish na greshkata, a ne da si mislish pogreshno....i ako tolku znajsh za fudbal oti ne kaza...i edno prashanje...do tebe....Koj beshe igracot koj postigna het trik vo pobedata nad Sautempton od 7-0 pred nekolku god...vo finaleto na kupot....???..Odgovori i ke ti prostam...:))))))))))))
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Позз ганери ме немаше некое време ама гледам добро ни оди
го тепавме болтон и сега 1 место сме а....супер супер сега
до крај да ја задржиме оваа позиција и шампиони сме...
...тоа и го заслужуваме...:wink:

pozz
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Инаку денес играме со Шефилд јунајтед во Карлинг куп.
Очекувам уште една наша победа иако на овој меч ке настапиме
со резерви односно играчите кои што не добиваа шанса во ПЛ..
За нашиот противник може да се каже дека е назгодна екипа
која игра во Чемпионшип дивизијата а и два пати има играно во
Премиер лига.Оваа година имаат во план да се вратат во ПЛ.
Најголеми звезди im сe golmanot Педи Keни и Иан Ехиоглу.
Моментално се на 15 место во Чемпионшип,мегутоа денес нема
што да бараат на Емирати...
Арсенал 3-0 Шефилд
позз
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Go zasluzuvame tocno
a i ferguson sam si kaza deka arsenal e pogolem tim od celzi i deka mislel ovaaa sezona nie osvojuvame
tolku od mene
pozz
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
ne mora da mi prostuvas(worca) osvoen FA cup e sezona 2002-03 pires edinstven gol...hehehehehe koj go promarsi posledniot penal za arsenal-finale na cup uefa 1999-2000 protiv galatasaraj?:vozbud: inace i jas ocekuvam lesna i ubedliva pobeda vecerva moj tip 4-0 pozz
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
ne mora da mi prostuvas(worca) osvoen FA cup e sezona 2002-03 pires edinstven gol...hehehehehe koj go promarsi posledniot penal za arsenal-finale na cup uefa 1999-2000 protiv galatasaraj?:vozbud: inace i jas ocekuvam lesna i ubedliva pobeda vecerva moj tip 4-0 pozz
hahahahah...Patrick Vieira....i mislam se vide deka nema potreba da se inaetime koga i dvata gi znaeme site fakti za nashiot tim,Arsenal...pozzzzzzzzzz....tip za vecer...ne znam so mladi sili edno 2-0 dosta ni e.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom