Охрид

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Охрид е светски бисер.:wink:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Охриѓани,ај кажете дали за нова година издавте соби????И колку пари???...а по сликиве гледам колку е убаво а не сум била во зима во Охрид,и сакам сега да дојдам...плс некој нека нјаде соба...двокреветна у градот,не настрана...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Охриѓани,ај кажете дали за нова година издавте соби????И колку пари???...а по сликиве гледам колку е убаво а не сум била во зима во Охрид,и сакам сега да дојдам...плс некој нека нјаде соба...двокреветна у градот,не настрана...
Абе ако ти дојдиш тука ќе најдиш 96982386% соби, а за колку пари е, накај 300 :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Епа нема баш да најдит толку соби пошто повеќето се издадени под кирија до мај(на студенти),а за тие што не се издаени цената би била 300-350 по чоек.:wink:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Епа нема баш да најдит толку соби пошто повеќето се издадени под кирија до мај(на студенти),а за тие што не се издаени цената би била 300-350 по чоек.:wink:
Зборвам за кај РАЗМЕНКА и компанија, тамо имаТ.:prdez:
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
некаде 86,87,88,89...

во рејнбоу кафичон на времено, се береа охридските металци...

коскана беше металец...

Костурон тогаш уште детиште беше, и Ризана постариот беше металец, и Ацо, и шо знам јас кој се, еден куп... и Симо србинот, ама тој поќе рокер беше, и еден куп „познати„ и познати охридски фаци ко тино од Џез Ин (буквално беше дете :pos: ) итн...

кире тримче беше „панкер-металец„ , и имаше група на „панкери„ предводени со Гиме, брат му, уште неколку албанци и турци (мислам и уци-он), и неколку Македонци...

и понекоаш ко ќе се испијанеа, си се пердашеа...

и коска металец иди една вечер накај рејбоу, арно ама по пат, на само неколку метра од кафичон, го „сретнаа„ гиме, диме пендикон и уште еден... и го затепаа.. :boks:

го куртуливме (негова среќа шо гиме и пендикон ми беа другари), го носев дома кај мајка му (кај расксницана во зградите живееше...)

пошо „металците„ во тие времиња ја „открија„ тревата (ракијата, виното и пивото ги знаеја и пред то :wink: ), панкериве ги викаа „џанкис„...

а металциве им враќаја „оди дувај лепак„... :poos:

е сеа, тајм џамп...
-------------------------------------------------------------------------------------

еден џандар (ама во цивилни алишта...) со тексас јакна на 33 степени, 12 сатот напладне, автобуска охрид...

јас чекам автобус од битола, стигнува автобус од источна Македонија, излегват луѓето, нормално, им се нафрлуват „смештај дан` требит„...

на една група млади луѓе (3-4) меѓу другите и коскана им нудит смештај, и некако се разбраја.. нишо чудно... ок... фаќат тро муабет, демек јас сум со кола, ама не пасвиме сите, ќе зејме такси, ова она... бла бла...

- „А бе, ама мојме и да остајме ствариве вкола, да ојме да пиеме по едно пиво. и да пушиме еден... имате нешо со вас? јас „сув„ сум, ама јас ќе частам пивото...„

- „ами имам малку„ ... мхм... (30 кусур степени..) ај...

- вадит значкана: „полиција„ :zid:
-------------------------------------------------------------------------------------

до сега САМО еднаш ми има побарано лична карта... можеби требаше во тие далечни години да си седам и пијам пивото раат, и глеам сеир... :roll:

ТРСКАНА НЕ ГО ЗАБОРАВАЈТЕ, АМАН :pos2:!

Ајде дајте уше нешо инетресно....

За Чекушон пишете нешо.......:vozbud:
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
и сеа ако има 3 Админи од Охрид, треба влакна на јазик да имам?
:tapp:

ц ц ц,
Мн јако беше за НГ, во охрид бев, се изнабарав wireless, само во Акваиус имасе.
Али нема везе Ох е Ох

поз
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
По втор пат, лани и годинава е понесе круната за најдобро украсен град и плоштад.. Не дека сум од Охрид, ама мислам дека подемот на градов во последниве 2 години е стварно на најголемо ниво.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Охрид е стварно супер,посебно на лето.Уствари мислам дека тој град на лето живее а на зима спие:)баш сакам да имам едно станче во охрид,да си седам цело лето таму.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
40
Поени од реакции
3
Ohride moj ubaj mil .... Lihnid , Kadmo , Park cestito na ohrigani za prekrasna zabava zimskive denovi a i denes slusam ne e loso , maskenbal po charshijana ...
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
abe se e vo red samo krstot da ne mestat koj da go fati, mu go frli vo race lele, sramota, pa i da ne bese tolku ocigledno sumlivo ke stanese samo Varosani go fakaat, so e so niv mesto race perki dan imet.......
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не сум варошанец, ама не тресете глупости, најчесно си го фаќаат, има 5-6 тајфи од варош, увежбани и масовни, си го фаќаат. Не беше фрлен в раце, оди на www.ohridnews.com ќе видиш на едно клипче дека никој не го фати од прво, го загинаа во водата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom