Што би избрале, карактер или убавина?

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
кратко и јасно дефинитивно карактер бидејќи убавината е пролазна ствар мислев на надворешната ,а додека внатрешната убавина останува засекогаш односно карактерот
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
od kade sega ova?ima grd sarmer?
Дефинитивно шарм и убавина не е исто. Има луѓе кои надворешно не се убави или просечни, ама имаат толку многу харизма, толку многу се шармантни што изгледаат најубаво на свет и изгледаат привлечно. Исто и обратно. Сум видела момци преубави како кукли, ама немаат шарм, некако груби се и едноставно убавината им се губи.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Најчесто кога сакаме да запознаеме некого и се појавува таа истоимена желба,изгледот е тоа што не привлекува на прв поглед.Мегутоа подоцна со текот на времето доколку бидне нешто поозбилно не се потпираме повеќе на убавината,се потпираме на карактерот на личноста и на нејзините доблести и маани.Што ако е убав некој кога незнае да напраи два реда муабет?Што ако е убав некој ако но стоп со него се карам и неможам за ништо да се согласам?

Убавината секогаш на почеток се гледа,тоа е она што не привлекува.Но потоа карактерот не зближува,јас сум за карактер:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
округло па на ќоше :tapp:
ne me svakas,neli?

Дефинитвно шармот и убавината не е исто. Има луѓе кои надворешно не се убави или просечни, ама имаат толку многу харизма, толку многу се шармантни што изгледаат најубаво на свет и изгледаат привлечно. Исто и обратно. Сум видела момци преубави како кукли, ама немаат шарм некако груби се и едноставно убавината им се губи.
treba li da potsetam deka prasanjeto e KARAKTER ili UBAVINA,i ne e bitno dali se raboti za vnatresna ili nadvoresna ubavina,sepak e toa ubavina,i nema vrska so karakterot.

кратко и јасно дефинитивно карактер бидејќи убавината е пролазна ствар мислев на надворешната ,а додека внатрешната убавина останува засекогаш односно карактерот
karakterot e najpromenlivo nesto.i zavisi od mnogu faktori.isto i od tebe,i tvojot odnos kon nekoja licnost.
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
а пример јас да те прашам вака нешо можи??има некој тип онака физички не ти се допаѓа на прв поглед..и со него си само другарски без никакви други симпатизирања...но со тек на време ти согледуваш колку е тој добар...мил...љубезен..па почнува да ти се допаѓа нели??има многу примери вакви....па тука не го гледаш изгледот повеќе така?туку неговите карактеристики како човек...
Ако е добар, мил, љубезен и ги поседува сите оние позитивни карактерни особини....јас сум сигурна дека би бил совршен другар. А другар и ќе остане ако не ме привлекува физички :pipi:

Сепак...фала на прашањево...ме натера да се подзамислам малку. Којзнае...можеби и не сум во право, :toe:секакви ситуации постојат :smir:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Ако е добар, мил, љубезен и ги поседува сите оние позитивни карактерни особини....јас сум сигурна дека би бил совршен другар. А другар и ќе остане ако не ме привлекува физички :pipi:

Сепак...фала на прашањево...ме натера да се подзамислам малку. Којзнае...можеби и не сум во право, :toe:секакви ситуации постојат :smir:

хехе не мислев до толку другарски да се зближиш...се надевам ме разбираш...:smir::back:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Definitivno bez dvoumenje bi ja odbrala 2ta kombinacija mnogu mi e biten karakterot,nema jas da ziveam so negovata ubavina,ubavinata e minliva toa sto ostanuva zasekogas e vnatresnoto sto definitivno mnogu go cenam ..:back:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
На прво место би го ставил карактерот како најприоритетен, ама без убавина не го бива... сепак да не биде ко мотика у фаца
 

Kajgana Shop

На врв Bottom