Ваши програми

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Добро де, човекот згрешил нешто, ама важно сите го разбравме што сакаше да каже со тоа. Така Андроник?
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
Хехе,изградил дедо колиба баба се фатила за сламката
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
сега за сега тука. За повеќе, во некои послободни времиња ...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.872
Поени од реакции
10.324
Момци, тоа Мај компјутер беше да ви појаснам дека шорткатот беше локален. :) Како и да е, не е битно дали било Мај докјументс или некој фолдер на Ц, ме сфативте што сакав да кажам.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
ова програмче е од мој другар..

eazy Connect - download

напраено е во C++
најдобро е за оние со WADSL за при логирање на Виндовсот автоматски да те логира на интернет...

поздравче
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Пошо македонците се пионери во програмирањето ;), овде отварам борд за истакнување на нивните дела и постигнување.
Линкувајте ваши програми со кратко објаснување и ако можите со сорс код. Не дека некој ќе ќари од нив или ќе ги користи до бесвест, но сепак можно е некој џанак нешто да научи.
Јас сега не пишам, ќе се чувам за понатака за да не дојде каодемек се фалам.
 
Член од
5 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
1
Брат ја имам прогами ама ме мрзи да ги барам по CD-ња иначе ке ставев некои, зошто да не!
 
P

Princ

Гостин
Јас сега не пишам, ќе се чувам за понатака за да не дојде каодемек се фалам.
Воопшто нема да го сватиме како фалење. Напротив, ќе биде поттик за другите кои имаат направено програми да постираат на темава. Или пак да ги побараат програмите низ цд-иња, како вториот што постирал на темава :)
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
Кога постирав една моја програма во минатото на овој форум
бев навреден дека тоа е преведена програма , така да ова е еден вид факање сеир според мене.
 

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
http://rapidshare.com/files/87161862/kuvar.rar.html
Нешто лани што го работев, Електронски прирачник за рецепти тако звани Електронски кувар, кој се занимава со куварство ќе му се најде за рецепти да си складира и лесно да ги пребарува/сортира/класифицира, (работан е во C#)

Друго нешто интересно е игрицава што ја правев денес Икс По, моментално е на insane направена, деновиве ќе ставам левели и слични тракатанци. Кој ќе го победи компјутерот нака пише (возможно е)
(работена во ASP.NET 2.0 Ajax со C#)

И уште 4 што ми се најдоа во ПС, кратки за една употреба хехе

Последно време сум ориентиран кон веб програмирање, имам повеќе проекти само немам кај да ги хостирам...ќе ги поставам кога ќе најдам солиден асп.нет сервер
 

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34
Браво, браво.... Ај нека постираат и другиве :) ...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Последно што правев е галерија на слики во addobe Flex, арно ама има недовршен дел. Треба да биде качена на сервер за да можам да го средам делот со аплоад/даунлоад на слики. Ако знаете некој сервер нормално муфте да е :), кажете каде да ја качам, па ке имате и прилика да ја видите.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Последно што правев е галерија на слики во addobe Flex, арно ама има недовршен дел. Треба да биде качена на сервер за да можам да го средам делот со аплоад/даунлоад на слики. Ако знаете некој сервер нормално муфте да е :), кажете каде да ја качам, па ке имате и прилика да ја видите.
Многу тешко да се најде бесплатен вин сервер за .NET апликации. Најдов јас еден, ама за месец дена ми го скинаа сега се гребам не тој од ЕУРМ. Една машина во подрум статичка IP, Windows server 2003 инсталирај и ич не мислимуја :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom