Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Што ве прави нервозни ? кај една машка особа
Ладнокрвност,како да не му е гајле зашто сме се скарале.
Лажење,како и кај секоја друга особа.
Иако не е особина,ама...да има ептен детинести другари.Е ова ме вади од патики,поготово кога ќе слушнам некој коментар дека бил папучар,кломпар,апостолкар и што ти ја знам ззашто имал женска...Блееех:pov:
Во моментов само овие ми текнуваат...
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
како си ја замислувате/вавте вечерта(атмосферата) пред да бидне првиот секс? баш ме интересира...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
како си ја замислувате/вавте вечерта(атмосферата) пред да бидне првиот секс? баш ме интересира...
pa valjda negde sami... se gushkame... se sakame...a seksot bi bil samo prodolzenie na sakanjeto.. ama nejse... toa ti e toa
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
како си ја замислувате/вавте вечерта(атмосферата) пред да бидне првиот секс? баш ме интересира...
si ja zamisluvav mn romanticno:so svekji,muzika,mnoguuu miluvanje...bla bla bla,ama ispadna mn poinaku.mislam ubavo bese de,ama ne tolku romanticno.se se odvi mn brgu:pipi:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Kako izgleda vasiot idealen maz ? ( Vnatresno i nadvoresno, so visocina vo cm, tezina, boja na oci.. etc ) :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Kako izgleda vasiot idealen maz ? ( Vnatresno i nadvoresno, so visocina vo cm, tezina, boja na oci.. etc ) :)
crn .. povisok edna glava od mene... slabicok... ali ne kao pracka.. da nema golem stomak te da ima plocki na stomakot i razvieni gradi... po moznost crn ali nikad ne se ogranicuvam... boja na oci ne mi se bitni.. sakam da ima bradicka.. posebno ako e crna uffff... u zadnje vreme sakam se nekoi ekstremni slucaevi... so pirsovi, tetovazi, dolga kosa...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
што б и направиле кога момакот би побарал промени во врската,а тие промени со други зборови е да внесете трета личност во вашата врска!но ви дава можност вие да ја изберете таа трета личност,но мора да биде женски род?
кого ќе изберете вие:вашата најдобра другарка,некоја секси девојка,некоја досадна комшифка или...?
одговорите како анџелина џоли и слично не се важат!ок!
и одговорите како нема трета личност не се важат!замислете дека мора да одберете уште една личност од женскиот род!
Како тоа прашуваш, а ги ограничуваш одговорите? Демек треба да одговорам така како што лично би се задоволил? Хммм ... сепак неможам. Ако побара дечко ми такви промени, може и да не го убијат ... може ...:podsmev:

а да ви речев по уште едно машко да земевте ќе ви праеше мерак или не?
Секако дека не. Не се работи за полот, туку за потребата да си со еден човек или повеќе луѓе во кревет.

Zosto se palite na p*d*ri?
Кој ти го кажа тоа? Кој лош заклучок ...

Колку време ви треба за да ја средите собата/станот/куќата?
Зависи ... ако запнам убаво, целиот голем стан го средувам и пресредувам за ден и пол, со милион пуш-паузи ...:pipi:

Zosto sakate da ogovarate?
Така.

Koj e najcesto tema na ogovaranje, mazite ili zenite?
Жените.

Кој се подобри.

Ливерпул или Челзи...женско мислење ? :)
Незнам, ама ги нејќам Ливерпул, па ваљда би рекла Челзи?:podsmev:

...sto ustvari vie ochekuvate od mashkite, vo vrskata...???:pos2:
Да биде доволно зрел и паметен. Со тоа, се` си доаѓа на место.

Zosto vi trebaat 3 saati da se spremite za izleguvanje ? =))
Имаш повеќе од 12 години?

Kako vi izgleda eden obicen den dodeka ste na raspust?

Pretpostavuvam nesto kako ova ...

Stanuvanje vo 2 casot, rasonuvanje do 3. Dorucek vo 3:30, vo 4 i se javuvate na nekoja drugarka i zboruvate po telefon/msn edno 2 saata. Koga ke dojde 6 casot ke zemate da citate nekoja kniga i povtorno ke si legnete da odmorite nekade do ... 9 casot. Togas rucate i izleguvate, odite na kafe ili slicno, se do 11 casot koga se vrakate doma i rabotite nesto...

Blisku sum?
Блиску? Ам, незнам во кој филм живееш ама нема врска твојата претпоставка. Спијам до 5, излегувам до 8-9, скитам до 5-6-7-8-9 и легнувам пак. Кажи колку е едноставно?

Dali bi spiele so drugar goli vo ist krevet ama da ne se cepnete kako dokaz za vaseto drugarstvo ?
Не. Не би ми простил, а не би да расипувам другарства ...

...ako vi kaze drugarot, deka "vi go ima merakot"...dali ke mu napraite keif...ili ako vie mu kazete deka "mu go imate merakot "(ako ve odbie) ke mu se nalutite "smrtno"...??? e toa sea kazite...aj ama iskreno i nemojte, ja so drugar nema shansa takva rabota...:nenene:
Да му направам ќеиф ако ДРУГАРОТ ми каже дека ми го има меракот? Ти тоа го нарекуваш другар? Врска немаш.
А и јас да му го имам меракот, нема да му кажам дека би го легнала еднаш ... извини Љупче, ама за некои луѓе другарството е поважно од сексот ... башка за секс луѓето обично имаат партнери, а не се нафрлаат така простински по другари/ки.

Kako izgleda vasiot idealen maz ? ( Vnatresno i nadvoresno, so visocina vo cm, tezina, boja na oci.. etc ) :)
Земи слика од Џорџ Клуни и види си сам. Е сега, ако мислиш дека неможам да го имам него никогаш, прашај како изгледа мојот маж, без тоа идеален ...:podsmev:
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Земи слика од Џорџ Клуни и види си сам. Е сега, ако мислиш дека неможам да го имам него никогаш, прашај како изгледа мојот маж, без тоа идеален ...:podsmev:
Cool, значи уште само старост ми фали :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Cool, значи уште само старост ми фали :)
Џорџ, ти ли си бе? :pos2:

Што очекувате вие од животот?
Мажот што го сакам до мене, две-три дечиња, многу пари, убава куќа (базен во неа!), зоолошка градина, дом за сирачиња и клиника за наркомани. Ваљда само тоа беше ...:pusi:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Што очекувате вие од животот?
Очекувам да ми се остварат зацртаните планови...
прво да завршам факултет...да најдам работа,што значи да застанам на свои нозе што значи прво да уживам во својата независност,а после да најдам некој со кој ќе делам се...
очекувам да си остварам барем дел од соништата...
да си останам опкружена со луѓето што ги сакам...
да не потклекнам на искушенија...
ма,да си останам своја,ваква ко што сум!:pipi:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Што очекувате вие од животот?
Среќен исполнителен брак, две дечиња, куќичка со огромен двор и најмалку 5 кучиња да ми трчкаат наоколу.

И да, да раководам со прифатилиште за бездомни кучиња.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Kako izgleda vasiot idealen maz ? ( Vnatresno i nadvoresno, so visocina vo cm, tezina, boja na oci.. etc ) :)
па би сакала да биде црн,со зелени очи,ама бојата на очите и не ми е толку битна..да биде повисок од мене,згоден(стомачни и слично,ама не билдер:)),добар,симпатичен,со смисла за хумор,мил,забавен,да не е тврдоглав!:)..тоа ми е идеалниот маж сега за сега:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom