Мажите прашуваат, жените одговараат

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
Дефинирај дама.
Јас би сакал прво да ги видам одговорите и вашето мислење за вас, па следствено и согласно на тоа - би можел да го дефинирам зборот "дама". :wink:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Дали мислите дека сте дами?
Не мислам дека сум дама. Не ни сакам да бидам. На дамата треба да и бакнуваат рака, да ја пуштаат прва во ресторан, да и го поттргнат столчето пред да седне и сличен бонтон кој денес ретко се практикува, а и да се практикува повеќе е рутински и ради реда отколку да и се направи чест на девојката.Јас повеќе сакам попријателски однос со момчината било дали се работи за другар или партнер, а воедно имам и феминистички нагон во себе да го одбранам својот пол секогаш кога се наоѓа во позиција да биде дискриминиран било како понежен или послаб или пол на кој му треба ,,специјален,, третман.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
zasto mora da bidete tolku kompliciraniii....????
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
zasto mora da bidete tolku kompliciraniii....????
Ние не сме комплицирани, вие така мислите зашто гледате многу едноставно на работите и ние ви изгледаме комплицирани.:pos2:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ние не сме комплицирани, вие така мислите зашто гледате многу едноставно на работите и ние ви изгледаме комплицирани.:pos2:
Еxcuse me, што не гледаме на секоја работа од милион агли. Не сме создадени за тоа. Ние сме создадени за гледање фудбал, и да пиеме пиво при тоа. :uvo:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
zasto mora da bidete tolku kompliciraniii....????
Nie ne sme komplicirani.. Samo vasiot mozok e poinaku "konstruiran" da receme i rabotite sto za vas se komplicirani vsusnost se mnogu ednostavni za nas.. Samo poinaku gledame na rabotite
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Еxcuse me, што не гледаме на секоја работа од милион агли. Не сме создадени за тоа. Ние сме создадени за гледање фудбал, и да пиеме пиво при тоа. :uvo:
Епа тоа значи дека вие сте премногу едноставни, сам си го најде одговорот, ние можеби изгледаме комплицирани ама не сме секогаш постои исклучок можеби си налетал баш на таков.:helou:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
zosto zenite nikogas ne se slagaat so svekrva,zolva i se sto e zensko od stranata na mazot?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
zosto zenite nikogas ne se slagaat so svekrva,zolva i se sto e zensko od stranata na mazot?
Ова ти е од што гледаш многу на ТВ шпански серии(викам јас не е здраво да се гледаат...:)),јас супер се сложувам со мајката на дечко ми...другачки сме си:pos:

Zosto mislite deka ste popametni od mazite?
Зашто сепак,има работи што повеќе ги знаеме од вас,но тоа не не прави попаметни...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Zosto mislite deka fudbalerite se eden kup budali ( sto vsusnost i se :P ) koi trcaat po edna topka?
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Zosto mislite deka fudbalerite se eden kup budali ( sto vsusnost i se :P ) koi trcaat po edna topka?
Не можеш да генерализираш така, зашто тoа е индивидуално. Има жени што сакаат фудбал, има и некои што сметаат дека е најголемата глупост од спорт. Има дури и некои кои би седнале со флаша пиво да гледаат утакмица, па и да се дерат/пцујат доколку дадат/примат гол. Се` зависи од личноста.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Zosto mislite deka fudbalerite se eden kup budali ( sto vsusnost i se :P ) koi trcaat po edna topka?
Како прво сам си кажа дека се будали,а како второ(ако почнам да наведувам ќе ме раздени) се гледа по жените што ги имаат кои се со нив само заради парите и ги тераат да играат за клубови од градови со попријатна клима или клубови од градови-модни центри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom