Автомобил до 8000€

Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
ne za oktavijata ,tuka vece moze da se zboruva i za cordobata ili leonot.
p.s dobar izbor!!!!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ej dzish,edno prashanje. ako cenata e ista pomegju seat ibiza 1.4tdi i shkoda fabia 1.4 tdi shto bi odbral ti.
ne go ispituvam ukusot tvoj no me intresira poshto dvete marki dobivaat motor od volkswagen kolku shto me drzi secavanjeto.
bidi pozdraven!
a i za tebe vazi ova prasanje bacilus gagos
Ај утре вечерва немам време да ги испитам сите нишани на едната и другата кола за д ти кажам која независно од моторот и цената би ја избрал, само ќе ти кажам дека многу улога ќе игра подвозјето кое исто така чинам дека го делат, ама исто така битни би биле и димензиите внатре и надвор, ако тргнеме од претпоставката дека и двете коли ја имаат истата опременост за истите пари. Бидејќи ако за истите пари кај едната добиваш клима и ради а кај другата само едното станува појасно кон која од двете ќе се префрли рамнотежата.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Ај утре вечерва немам време да ги испитам сите нишани на едната и другата кола за д ти кажам која независно од моторот и цената би ја избрал, само ќе ти кажам дека многу улога ќе игра подвозјето кое исто така чинам дека го делат, ама исто така битни би биле и димензиите внатре и надвор, ако тргнеме од претпоставката дека и двете коли ја имаат истата опременост за истите пари. Бидејќи ако за истите пари кај едната добиваш клима и ради а кај другата само едното станува појасно кон која од двете ќе се префрли рамнотежата.
ОК
само ја не гледам многу до ситниците!
така од прв дојам ме интересираше
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ОК
само ја не гледам многу до ситниците!
така од прв дојам ме интересираше
Премногу се во основните параметри исти па така да дека кај мене
основните параметри го оставаат првиот дојам неможам така спонтано од прва да кажам.
Инаку на крај од се доаѓа дизајнот дали ни се допаѓа или не и а кога е дозајнот во прашње поубава ми е ибицата, ама знаеш како е тоа е работа на вкус.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Доста е симпатичен новиот дизајн на фабиата, само ако старата е 8000 новата сигурно ќе е 9500-10 000 со истите перформанси. И старата не е лоша


 
Член од
1 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Што и да купиш од VAG групација нема да згрешиш...

Seat,VW,Skoda...нема промашај...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Штознам старата некако пофаца изгледа. Новата потсеќа на Roomster, а и покоцкеста странично е.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Еден мој комшија има фабиа стара месец дена... и се пожали дека многу му трошела,ако добро памтам се работи за најслабата дизел варијанта.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Од споменатите ја би Полото дефинитивно.Квалитет... изглед... комоција... ама баш СЕ.А има една поговорка... Купи Дачија... носи дома па плачи ја! :)
Ти бе брат некогаш си имал Дачија? Ако си имал тогаш не би ја цитирал глупата поговорка. Мој комшија имаше Дачија 1300(Рено 12) и ја згази од возење, 400.000 без да го пипне моторот! Инаку и јас имам одлична Дачија 1310 со поминати скоро 100.000 и машината буквално преде, не троши масло, иде како змај!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Да не забегуваме со оф-топици но мислам дека реномето што го имаше Дачија каде каде е подобрено со Логан. Сега како сакате но според мене мислам дека за парите е не добро туку одлично возило!
 
Член од
1 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1


Ако се купува Дачија вакво се зема... Dacia MCV...поубо од ова амин!:vozbud:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
МЦВ-то по сите списанија е оценето како солидно возило за тие пари. Се исплати да се купи! Таксистиве почнаа да ги земаат масовно веќе, наместо стандарден Логан.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
ja negleam barem vo tetovo vakvo vozili,a spomnavte deka se kupuva masovno!
koja e cenata!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom