Кошаркарска репрезентација на Македонија

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во изедначен дуел на крајот БиХ - Британија 80:84

Со ова Босна речиси сигурно ги загуби шансите, а на нас ни останува со Англичаните да се бориме за 1во место. Сепак со оглед на резултатите од другите групи мислам дека и со второ место и скор барем 6 - 2 не би требало да имаме проблем за пласман.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас се си мислам дека Унгарија е таа што не е слаба како што се покажа против нас ... Ова мислење го изкажувам покрај фактите дека :
1. Босна изгуби од В.Б минимално со 4 од тоа произлегува дека Босна е силна на домашен терен (победа против Украина),ама В.Б е посилна од Босна ...
2. Унгарија и парираше на Украина на гости изгуби 9 а на домашен ја победи Босна ... (или Босна е слаба на гости, или пак Унгарија е јака дома)
3. Автоматски произлегува дека ние сме најјаката екипа на домашен терен, демонстрирајки сила против Унгарија а Украина е најслаба во групата

НАРАВОУЧЕНИЕ :
Според моја статистика на домашен терен Босна би требало да ја добиеме 20+ (значи над 20), Украина 30+ а В.Б. со 8+ ....
На гостински терен Босна би требало да ја добиеме 5+, Унгарија 5+ и со тоа би се пласирале на Европско ...

(Малце пиев али тоа е хахаха )
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Во колку часот почнува со БиХ, 20.45?
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Абе глеајте за нас,јас не сум оптимист кога играат репрезентацииве или мак.клубови но во кошаркава можам да речам дека сум.Нека не ве интересираат другиве.Гледате Босна изгуби од Унгарија,значи од Унгарија од аматерите кои шутираа во бунар од дистанца кои бравеа дупли,чекори, и 1/16 шут за 3 поени.А таа Босна најверојатно ќе ја тепа Британија.Ние ќе ги згазиме Британциве а да имавме повеќе среќа ќе ги тепавме и таму а Босна во Сабота јаде +20 во пеколот во Б.Т и таму ќе си играме ако не повеќе на минимален пораз.Ова е лесна вода,очекувам добар пласман во Топ 5 на ЕП од оваа генерација.
Илиевски да го болеше малу за репрезентација и Врбата да беше малу помлад ( :) ) кај ќе ни беше крајот :)

--- надополнето ---

Јас се си мислам дека Унгарија е таа што не е слаба како што се покажа против нас ... Ова мислење го изкажувам покрај фактите дека :
1. Босна изгуби од В.Б минимално со 4 од тоа произлегува дека Босна е силна на домашен терен (победа против Украина),ама В.Б е посилна од Босна ...
2. Унгарија и парираше на Украина на гости изгуби 9 а на домашен ја победи Босна ... (или Босна е слаба на гости, или пак Унгарија е јака дома)
3. Автоматски произлегува дека ние сме најјаката екипа на домашен терен, демонстрирајки сила против Унгарија а Украина е најслаба во групата

НАРАВОУЧЕНИЕ :
Според моја статистика на домашен терен Босна би требало да ја добиеме 20+ (значи над 20), Украина 30+ а В.Б. со 8+ ....
На гостински терен Босна би требало да ја добиеме 5+, Унгарија 5+ и со тоа би се пласирале на Европско ...

(Малце пиев али тоа е хахаха )
малу повеќе :)

--- надополнето ---

Во колку часот почнува со БиХ, 20.45?
ахам.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.959
НАРАВОУЧЕНИЕ :
Според моја статистика на домашен терен Босна би требало да ја добиеме 20+ (значи над 20), Украина 30+ а В.Б. со 8+ ....
На гостински терен Босна би требало да ја добиеме 5+, Унгарија 5+ и со тоа би се пласирале на Европско ...

(Малце пиев али тоа е хахаха )
Брат ако погодиш ја те частам па да пиеш :wink:
:pos:
 
П

Паган-др

Гостин
Читам во сабота на трибини ќе ги имало ЦПБ, се надевам дека ќе има организирано и без престан навивање.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
М

Мартин`

Гостин
Глеам и така ќе ги пуштале нив значи може и гага влез да фанеш :smir:

Инаку да не знае некој линк до ФБ настанот за Македонија - Босна знам имаше ми треба нешто ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во сабота очекувам 6000 на трибини и со навивачи да се подигне максимално атмосферата. Босна не е рамна со нашиот квалитет ама со добар пристап мислам дека можеме да имаме висока победа и со тоа да се продолжи на енглезине да им се земе првото место, среќата што ја имаа мислам дека тешко може да им се повтори.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Место family да ги викна, овие ги викнале cpb кои се пред распаѓање:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom