Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Папалукас нема да игра , а Спанулис ќе игра.И јас се согласувам дека се крева преголема врева за првенството , посебно за натпреварот со Грција.Да се надеваме дека играчите се изолирани и не читаат весници за да знаат какви сме ние напалени овде, тоа ќе им створи додатен притисок.
Играчите беа коректни со изјавите односно спуштени на земја, секако мотивацијата им е голема, само најбитно е да ја задржат добрата форма од подготовките и се е можно од утре.
Инаку за сите нас како навивачи нормално е да креваме врева сепак е ова Евро шампионат една Италија ете на пример не учествува ова се големи моменти во спортот.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
177
Поени од реакции
22
Зошто никој не е реален? Колку и да ја сакаме државата,колку и да сме “големи“ патриоти,ние немаме шанси да ја победиме грција.Дури и ке требе да бидеме срекни ако изгубиме помалку од 10 коша разлика.Сепак немаме квалитет,искуство... Реално еден Блажевски,браката близнаци,Мираковски,Самарџиски,Соколов се многу далеку од квалитетната европска кошарка.А за селекторот и да не зборам! Гола-вода.
А и сите се крстиме во Врбица,а тој сепак нема една година играно кошарка,па колку и да бил добар,далеку е од оној вистинскиот.А и доволно е само него да го чуваат,па после кој ќе игра?
А и за крај,ако никој не кажува односите во репрезантацијата се катастрофа.Нема никаква слога,никој никого не поштува,се е на сила некако.

Знам дека многу од вас ке ме пцујат и колнат после ова,„големите патриоти„ ќе ме праќаат за грција,дај Боже да грешам во проценките,ама утре после утакмицата ве чекам овде!

И знам кој ќе биде кривецот,арсиќ и преголемита еуфорија и очекувања!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Зошто никој не е реален? Колку и да ја сакаме државата,колку и да сме “големи“ патриоти,ние немаме шанси да ја победиме грција.Дури и ке требе да бидеме срекни ако изгубиме помалку од 10 коша разлика.Сепак немаме квалитет,искуство... Реално еден Блажевски,браката близнаци,Мираковски,Самарџиски,Соколов се многу далеку од квалитетната европска кошарка.А за селекторот и да не зборам! Гола-вода.
А и сите се крстиме во Врбица,а тој сепак нема една година играно кошарка,па колку и да бил добар,далеку е од оној вистинскиот.А и доволно е само него да го чуваат,па после кој ќе игра?
А и за крај,ако никој не кажува односите во репрезантацијата се катастрофа.Нема никаква слога,никој никого не поштува,се е на сила некако.

Знам дека многу од вас ке ме пцујат и колнат после ова,„големите патриоти„ ќе ме праќаат за грција,дај Боже да грешам во проценките,ама утре после утакмицата ве чекам овде!

И знам кој ќе биде кривецот,арсиќ и преголемита еуфорија и очекувања!
Да бидеш реален во оваа ситуација = грк ...Ништо ново не е тоа .

Се согласувам со тебе до негде освен со делот дека немаме шанси . Топка е тоа, никогаш не знаеш како ќе се одбие и на кого ќе му биде повеќе или помалце наклонета . Можеме да нагаѓаме само, а никој не спори дека они се појаки на хартија . Ја обично се оградувам од прогнози пошо тоа е детска работа . Никогаш не можеш да бидеш 100 % сигурен .

И за атмосферата во екипата сите викаа дека е на највисоко ниво и дека се топ другари, нема никакви проблеми и несогласувања. Ако мачкаат очи, нека им служи на чест .

За евентуален неуспех кривец ќе биде Јовица Арсиќ .


Ајде сеа нафрлете му се на Бранко .
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
За евентуален неуспех крива ке биде КФМ затоа што ангажирала таков анонимус за селектор каков што е Арсиќ:toe:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Дојде натпреварот што долго го очекувавме.Реално,подобар е и поискусен утрешниот противник,но во спортот се е можно,па зошто да не изненадиме.Знам дека посебно ќе биде да се победи против нив,но и да изгубиме имаме шанси за пласман понатаму.
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Е ај ако немате што да коментирате не ја оптеретувајте темава. Ниту Арсиќ ќе биде крив ниту еуфоријата, тие се влезени со ладни глави знаат убаво што ги чека, имаме искусни играчи сите оние кои го носат товарот се искусни и преку глава ми е од муабети ако мислите дека не ја бива Македонскава репрезентација не коментирајте воопшто, не дај боже да добиеме натпревар па тогаш тие што плукаат како ќе реагираат :salut:
Доволен е фактот што учествуваме и што не учествува за пример една велесила, Италија доволен е фактот што 600 навивачи ќе бидат на трибините кој разбира разбира кој не може да навива и за Србија и за Хрватска ако сака да се гордее со "успешни" репрезентации.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Е ај ако немате што да коментирате не ја оптеретувајте темава. Ниту Арсиќ ќе биде крив ниту еуфоријата, тие се влезени со ладни глави знаат убаво што ги чека, имаме искусни играчи сите оние кои го носат товарот се искусни и преку глава ми е од муабети ако мислите дека не ја бива Македонскава репрезентација не коментирајте воопшто, не дај боже да добиеме натпревар па тогаш тие што плукаат како ќе реагираат :salut:
Чек, стој , застани колега ...

Убаво е да се чуе и другата страна, не гледам причина некој да не го каже своето мислење . Освен што на тебе ( и на некој други ) тоа нема да ти се допадне, секој може да пише доста ствари во рамки на темата и вистински да збориме, а не само да се јачаме у гради како сме јаки и како сите ќе ни пушат .
 
К

кременко

Гостин
абе тука ако кажиш некој збор на страна и одма си грк ,али добро не секој ги гледа работите реално , у целост се слагам со бранко, дечкото има изедено црвени у тоа сум сигурен а и ја ке јадам за ова мислење шо го пишам ,ке видиме утре во 18ч како ке заврши па ке коментираме и ке пцуеме по репрезентацијата за тоа што изгубила од поранешен европски првак, би сакал да сум грешка али сепак тие се подбри од нас:wink:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
177
Поени од реакции
22
Е ај ако немате што да коментирате не ја оптеретувајте темава. Ниту Арсиќ ќе биде крив ниту еуфоријата, тие се влезени со ладни глави знаат убаво што ги чека, имаме искусни играчи сите оние кои го носат товарот се искусни и преку глава ми е од муабети ако мислите дека не ја бива Македонскава репрезентација не коментирајте воопшто, не дај боже да добиеме натпревар па тогаш тие што плукаат како ќе реагираат :salut:
Дај Боже да добиеме некој натпревар,ама... А ако ти е преку глава од коментари,не ги читај! А единствени искусни репрезентативци ни се Антиќ,Гечевски,Мејси и Стефанов х 2. Или за тебе се близнаците или пак Блажевски кој единствено што има направено е дека пред 10 год. има изиграно една утакмица против Реал.

А и ти си најмалку меродавен да ми кажуваш дали имам или немам право да го кажувам своето мислење!
Уствари ти си со овие што се на власт,па не си научен некој друг да го кажува своето мислење!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
абе тука ако кажиш некој збор на страна и одма си грк ,али добро не секој ги гледа работите реално , у целост се слагам со бранко, дечкото има изедено црвени у тоа сум сигурен а и ја ке јадам за ова мислење шо го пишам ,ке видиме утре во 18ч како ке заврши па ке коментираме и ке пцуеме по репрезентацијата за тоа што изгубила од поранешен европски првак, би сакал да сум грешка али сепак тие се подбри од нас:wink:
E.... Нека изгубат бе. Ама нека се борат, нека покажат нешто.
Некој на темава не разбира е сега тие што сватија нека им е на душа за арно, доволно е што учествуваме секоја победа е добредојдена, нема никогаш да пцујам и да ги загубат сите три бидејќи знам дека се бореле и успеале да поминат низ квалификации, тие што ќе плукаат ќе го прават тоа поради илјадници други причини во контекст со репрезентацијата.
Ама.... Ако добијат некоја одма први ќе бидете тука.
 
К

кременко

Гостин
цела финта е што се створи еуфорија пред време и сите очекуваат да победиме , во никој случај не беше така кога игравме во Хрватска на СП,али коа не се очекува нешто е подобро,отколку да имаш многу надеж и после да се разочараш
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
цела финта е што се створи еуфорија пред време и сите очекуваат да победиме , во никој случај не беше така кога игравме во Хрватска на СП,али коа не се очекува нешто е подобро,отколку да имаш многу надеж и после да се разочараш
Да точно е тоа се слагам. Ама треба да разликуваш некои работи. Играчите беа во карантин, тие се играчи, како што кажав имаат поминато многу што јас и ти можеме само да читаме по весници, значи доволно се искусни и знаат дека ако се влезе со еуфорија ќе не суредат, народот прави еуфорија но таа останува во негов круг, јасно познато е дека со Грците и да нејќеш ќе се крене фама. Ајде поздрав и со среќа нека ни е утре што ќе биде нека биде живи здрави.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
I jas sakav okolu trenerot nesto da kazam. Pred nekoj den na A2 gledav emisija vo koja bese gost Pero Antic i da vi kazam kako zborise za selektorot mi bese sram, samo sto ne kaza koj go sisa on ne e biten uopste, neznam sto e rabota dali se nesto zamereni ne sum zapoznaen ali takvi izjavi da dava igrac za selektor pred evropsko me zbuni.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.454
Поени од реакции
7.969
Па луѓе што знам... Јест да е малце премногу да се очекуе победа против Грците без Илиевски и Вашингтон, ама сепак таквата фама и атмосфера секогаш ке биде присутна...
Во вакви политичко-историски војни меѓу Македонија и Грција, не е чудно да има вакви коментари,излихи и тн. Бтв најверојатно тие луѓе се заслепени од клиповите, коментарите и форумите во кои ке се декларираат нашите репрезентативци како херои.. а и заслужено би биле..
Лично, не верувам дека ке излеземе победници, но сепак... никогаш не се знае.
малце оф-топик, вака беше и пред ракометното СП во Хрватска, па сите знаеме што и како се случи..
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
За евентуален неуспех кривец ќе биде Јовица Арсиќ .
За евентуален неуспех крива ке биде КФМ затоа што ангажирала таков анонимус за селектор каков што е Арсиќ:toe:
За евентуален неуспех ќе биде само вашата лоша перцепција. Ова е спорт, не е воено поле. Поразите се составен дел од тоа. Ќе навиваме, ќе се надеваме, ама ако изгубиме нема да го смениме името, ниту ќе го задржиме ако победиме. Тоа е само еден обичен натпревар кој не треба да ни биде важен. Всушност, токму треба да влеземе релаксирано и да се концентрираме на Израел. Вака само ќе се испукаме и поуморни ќе влеземе во мечот кој навистина ни е битен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom