Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Мејси балетан ама Македонија има посебна сила се покажа тоа и со Германија!
Со ваква игра.... Ќе летаме високо!!
 
К

кременко

Гостин
Мејси балетан ама Македонија има посебна сила се покажа тоа и со Германија!
Со ваква игра.... Ќе летаме!!
ако не го земи вашингтон ништо нема да напраи арсиќ

и ако носат бони со крилца кај ке ни биди крајот :vozbud:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
мизерна верзија на денис родман овој мејси:vozbud:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Овја влагања(пробивања како и да ги вика нема врска) под кош ни са најубиствени ја мислим дека тоа е нашето најако оружје
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
не знам само што ќе се случи ако шут за 3 некој ден откаже. катастрофа!!!
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
Barem vo pobedite da bideme edinstveni majka mu stara...Ja dobivme letonija so 20 razlika, istata onaa selekcija koja vo lanskite kvalifikacii edvaj ja minavme- za eden kosh,i pak nesto fali!!Jas sum prezadovolen..Se nadveam na Vakva igra i so Grcija,i Izrael,a potoa uste edna pobeda nad Letoncite najmalce vo grupata so koja vkrstuvame i ete ne vo 1/4 finale..
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Barem vo pobedite da bideme edinstveni majka mu stara...Ja dobivme letonija so 20 razlika, istata onaa selekcija koja vo lanskite kvalifikacii edvaj ja minavme- za eden kosh,i pak nesto fali!!Jas sum prezadovolen..Se nadveam na Vakva igra i so Grcija,i Izrael,a potoa uste edna pobeda nad Letoncite najmalce vo grupata so koja vkrstuvame i ete ne vo 1/4 finale..
другарче, супер е што ја добивме летонија со толку висока разлика. проблемот е во тоа што освен шут за 3 поени, ние немаме друга игра, 17/35 тројки доволно зборува за тоа каде ни се концетрира играта. ако утре грците, хрватите или израелците ни стават фластер на шутерите ќе биде “весело“.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ќе оставиме на тие што ја гледале утакмицата да прокоментираат за играта на центрите но шутот за три нема да откаже бидејќи кај нас сите шутираат за три и цела игра се базира врз тоа. Да оставиме селекторот, тој сигурно си има помошен план ако откаже таа игра. Пријателскиве натпревари се зафркнати, некој намерно губи за да бидат потценети и да ги залажат противниците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom