The world is not enough
3 мај 2006
5.415
181
Да ама ако го гледам резултатот од првата четвртина тогаш Босанците треба да се среќни што изгубија само 10 разлика:wink:

22 февруари 2007
7.076
1.940
Ama kako za belja se igra 4 cetvrtini.
ok, ostaj ova ubo si rece da tepa bosna vecer pa da imame nekoi sansi i so poraz od izrael da odime natamu:):vozbud:

П

Паспарту

остајте вие тоа да победи босна вечер, па ние да изгубиме од израел, па кош разлика, па ова па она... и да победи вечер босна ние мора да го победиме израел, доста веќе со тие балкански размислувања :) ако сакаме да покажеме дека не бива и вредиме да играме во група со едни од најдобрите светски репрезентации ќе го победиме израел и точка :) од вакви калкулации нема леб. не смее да има никакво опуштање на утрешниот натпревар, мора да се игра уште подобро отколку против естонија и босна ако сакаме да одиме на еп. самите тие калкулации, математики и равенки можат да ни наштетат зашто сите знаеме што се случи со јуниорите на светското првенство кога зависеа од тој резултат на германија и шведска. затоа како што реков и доколку победи вечер босна ние утре мораме да дадеме се од себе за да издвојуваме победа, со самото тоа уште повеќе ќе се подигне моралот кај репрезентативците пред натпреварите по групи од европското првенство и со поголема самодоверба би влегле во натпреварите со овие репрезентации кои се апсолутните фаворити, барем на хартија

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА :pehar:

22 јули 2006
1.265
36
Кога започнува натреварот помеѓу Босна и Израел? И дали можеби ќе има пренос на некои од босанските програми што ни се достапни :)

П

Паспарту

мислам дека е од 20.30ч, а пренос најверојатно ќе нема зашто и од натпреварот со македонија ниедна босанска телевизија не вршела пренос :helou:

7.076
1.940

ima rezultat vo zivo na fiba-evropskata stranica (nekakva alternativa)

28 март 2007
207
100
Лошо им тргна на Босанците. На 3:00 до крај на прва четвртина губат 20-5.

20 март 2007
8.493
308
Ајде и јас да се активирам малце...(поооо од кога го немаше :pos)

Супер партија, ВРБА ЦАР а и општо тимот изигра супер. Ако продолжиме вака не ни бега Европско првенство.

15 јули 2007
12.406
545
Босна-Израел 34-38 на полувреме. Во втората четвртина се подобрија Босанците..ајде сега уште да победат и да ни ја олеснат задачата против Израел!