Најубав јазик според вас?

Член од
25 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
- Makedonski (zbog Sanjalice:back:)
-Italijancki (zbog oboje:back:)
-Engleski (kad hocu da pricam sa Sanjalicom,a da ostali ne razumeju:back:)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Српски - заради Санјиви :back:
Италијански - заради обајцата :back:
Македонски - затоа што брзо учи ... :back:
Англиски - за никој да не не разбере ... :back:
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
ИТАЛИЈАНСКИОТ - се разбира е на прво место....не дека е лесен9седнете да го учите па ке се попотите малку) ами поради фонетиката......звучи симпатично...мелозвучно
ФРАНЦУСКИ - романтика.....смо се изнамачив учејки го..па тоа синоними синоними па еден куп времиња(шо не ти требат)...и да во право се сите на почетокот е посимпатичен одколку на крајот
ШПАНСКИ - а бе не за друго ама Франкофон-франкофонски-романистика во целост..се си е тоа...кај мене на срце....
Многу го мразам германскио-бреј шо јазик ке беше..абе ти вели их либедих..демек те сакам..ко да вели бегај да не те треснам една....ц ц ц ц ц....
По прашањето за оној варваски дијалект :) т.н. англиски... бре шо толку сите по него летнале..пошо америка насекаде???....многу ме нервира тоа шо тој станува европски јазик..ееј да му се невиди види ти шо убави јазици си има други...та овој варварски диалект!!!!!!......
Ајде ДА ЖИВЕАТ ФРАНКОФОНИТЕ!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
ИТАЛИЈАНСКИОТ - се разбира е на прво место....не дека е лесен9седнете да го учите па ке се попотите малку) ами поради фонетиката......звучи симпатично...мелозвучно
ФРАНЦУСКИ - романтика.....смо се изнамачив учејки го..па тоа синоними синоними па еден куп времиња(шо не ти требат)...и да во право се сите на почетокот е посимпатичен одколку на крајот
ШПАНСКИ - а бе не за друго ама Франкофон-франкофонски-романистика во целост..се си е тоа...кај мене на срце....
Многу го мразам германскио-бреј шо јазик ке беше..абе ти вели их либедих..демек те сакам..ко да вели бегај да не те треснам една....ц ц ц ц ц....
По прашањето за оној варваски дијалект :) т.н. англиски... бре шо толку сите по него летнале..пошо америка насекаде???....многу ме нервира тоа шо тој станува европски јазик..ееј да му се невиди види ти шо убави јазици си има други...та овој варварски диалект!!!!!!......
Ајде ДА ЖИВЕАТ ФРАНКОФОНИТЕ!!!!!!!!!!!!!

SE SLOZUVAM GERMANSKIOT E BLJAK TI VIKA IH LIBE DIH KO SO PAPUCA DA TE GAGALE
ITALIANO VERO E BELLO PER PARLARE ....QUESTTO LINGA E ...musicalmente NEKAKO PRIJATEN

ME QUAND J'E PARLE LANGE FRANCAIS C"EST
COMME TU A UN MONDE DIFFERENT ...AMOUR

SE SLOZUVAM TOTALNO SO TEBE


NAMESTO ITALIJANSKIOT DA E SVETSKI JAZIK..NA KRAJ IZGLEDA KINESKI KE UCIME KAKO SVETSKI JAZIK
 

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Италијанскиот,убав е и за слушање и за зборување.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Италијанскиот како број 1. Најмилозвучен е не е тежок за учење.
Латинскиот (сличен е на Италианскиот со тоа што не е толку милозвучен)
Македонскиот од сите балкански јазици (нема падежи, милозвучен е и да. Мајчин јазик ми е)
Рускиот (Милозвучен е ама убибоже тежок е)
Француски (само милозвучен е - за тежок не знам не сум го изучувал, а сакам)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
Mmmmh ne znam bas italjanskiot e ubav ama i angliskiot a potoa portugalskiot e prekrasen a i spanskiot ne e los
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Покрај нашиот јазик што се подразбира дека си го обожавам...го сакам многу францускиот.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Beside the fact I don't know it quite well...French is the best...and Britsih English spoken by Britans...that is so sexy...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom