Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

F

fantomX

Гостин

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Sampdorija imaat edni od najinteresnite ULTRASI vo italija
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
shura напиша:
ако не ги тепавме овие ќе беше срамота!па овие незнаеа да одат,иначе никаков добар впечаток не ми остави играта на македонија,ама со оглед на тоа дека во второто коло истотака имаат лесен противник черно море од бугарија-варна така да мислам дека ќе се пласираат во 3то коло и ќе играат со сампдорија,е да имаа подобар состав да се надеваат на некој успех,ама вака тешко....
Aко не се знаеле да одат немаше да го освојат интертото купот минатата година!:helou:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
centarec напиша:
Sampdorija imaat edni od najinteresnite ULTRASI vo italija
Со интер јако навивање манаја памтам:helou:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Со се случи ве со Македонија.. не го гледав натпреварот.. во првото полувреме малку загледав.. имавме знам една шанса со глава.. но што беше работата во второ полувреме да примат 4 гола? Е ова е баш срамота..
 
F

fantomX

Гостин
Не мораше 4 гола, само откако го дадоа првиот гол бугарите, македонија падна и психолошки и на физики план.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
pa kakvi igraci se tie sto pagjaat psiholoshki po samo eden primen gol!
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ако паѓаат психолошки нека одат да тераат волови
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Ѓорче ме разочараја:uvo:
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Aко не се знаеле да одат немаше да го освојат интертото купот минатата година!:helou:
епа види сега што им се случи со просечен бугарски СРАМОТА!!!ти викам тие незнаеа да одат ,но чудо и како нив ги победивме???
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
183
Поени од реакции
0
2006 Makedonija igra dobre srestu Lokomotiv (Sofija) koj bese togas 3ti vo bugarskata A grupa i Makedonija GP togas imase nekakvi sansi da go pomine koloto, a sega Cerno More (6ti vo A grupa) duri ne pisuvat tuka mediumite kakov e rezultatot i nemase prenos po TV, steta bas mi bese interesno, ama Cerno More recisi nema fenovi i nikoj ne se interesira mnogu od niv.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
2006 Makedonija igra dobre srestu Lokomotiv (Sofija) koj bese togas 3ti vo bugarskata A grupa i Makedonija GP togas imase nekakvi sansi da go pomine koloto, a sega Cerno More (6ti vo A grupa) duri ne pisuvat tuka mediumite kakov e rezultatot i nemase prenos po TV, steta bas mi bese interesno, ama Cerno More recisi nema fenovi i nikoj ne se interesira mnogu od niv.
Па ни Македонија ЃП не може да се пофали со некои фанови... онака... ретки се... еве на темава има напишано 1 вистински фан на тимот...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
2006 Makedonija igra dobre srestu Lokomotiv (Sofija) koj bese togas 3ti vo bugarskata A grupa i Makedonija GP togas imase nekakvi sansi da go pomine koloto, a sega Cerno More (6ti vo A grupa) duri ne pisuvat tuka mediumite kakov e rezultatot i nemase prenos po TV, steta bas mi bese interesno, ama Cerno More recisi nema fenovi i nikoj ne se interesira mnogu od niv.
Па и Ѓ.П. се нешто така фенове/запаљанковциsd добија пред две години..Ама сепак ова не им требаше ,а од сите Македонски клубови за нив бев најоптимист али еби му мајката сега ке мора да се задоволиме со тоа што Победа ке ја опали Звезда.....:bilokojzbor:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom