Сонови, толкување на сонови

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Многу често ми се случува да сонувам дека ми се кршат забите и дека ми паѓаат сите до еден и ми тече многу крв од уста....ако може некој да ми каже што значи :pipi:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
А што значи да сонуваш постојано цркви,свети лица и свети места?Значи не на краток период,постојано со години ми се случува тоа,посотојано сонувам такви работи..И не сум некој опседнат верник....
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Пред 3 дена и вчера сонував сонови каде што се карам со мајка ми. И тоа со доста погрдни зборови. Во реалноста не се караме... барем не толку остро. Толкување?
Ениуан?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Многу често ми се случува да сонувам дека ми се кршат забите и дека ми паѓаат сите до еден и ми тече многу крв од уста....ако може некој да ми каже што значи :pipi:
Ќе бидеш изедена од големо колаче со лик на лемур.
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Многу често ми се случува да сонувам дека ми се кршат забите и дека ми паѓаат сите до еден и ми тече многу крв од уста....ако може некој да ми каже што значи :pipi:
Zalam sto ke go pisam ova ama krsenje na zabite obicno oznacuva smrt, a krf znaci nekoj sto ti e krvno srodstvo.:(
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Постојано сонувам како летам високо над кровот, од куќата моја понекогаш а еднаш летав и над река.
А пред некој ден сонував ептен грд сон, сонував група инвалиди и една здрава девојка чиј татко бил осакатен и зема чоеков и ги ампутираше рацете и ги исече на ќерка си за да не се разликува од другите инвалиди на коишто им фалеа делови од телото.
Пред некој ден пак сонував како сум правела палачинки ама не сум можела да ги превртам, и кога ги вртев се кинеа.
А исто така сонував и како сум јадела бомбона.
Ако може да го протолкува некој грдиот сон, би било супер
Ve molam protolkuvajte mi go grdiot son, me plasi
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Постојано сонувам како летам високо над кровот, од куќата моја понекогаш а еднаш летав и над река.
А пред некој ден сонував ептен грд сон, сонував група инвалиди и една здрава девојка чиј татко бил осакатен и зема чоеков и ги ампутираше рацете и ги исече на ќерка си за да не се разликува од другите инвалиди на коишто им фалеа делови од телото.
Пред некој ден пак сонував како сум правела палачинки ама не сум можела да ги превртам, и кога ги вртев се кинеа.
А исто така сонував и како сум јадела бомбона.
Ако може да го протолкува некој грдиот сон, би било супер
Леле не ми се верува што се си сонувала, не дека знам што ти значи сонов. Ај еве ти ја странава и провери си, има се и сешто.
www.360macedonia.com/macedonia/mk/sonovnik.php
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Многу често ми се случува да сонувам дека ми се кршат забите и дека ми паѓаат сите до еден и ми тече многу крв од уста....ако може некој да ми каже што значи :pipi:

Болест, секирации, многу галама немир во главно е сепак ич не е убав сонот...

А што значи да сонуваш постојано цркви,свети лица и свети места?Значи не на краток период,постојано со години ми се случува тоа,посотојано сонувам такви работи..И не сум некој опседнат верник....


Спокој, мир означуваат светите места, нема ама баш ич ништо лошо..:smir:


Нема да се скарате како и да е, само нешто има што сакаш да и го кажеш ваљда ти е глупо, па ти се одразува на сон...

Ve molam protolkuvajte mi go grdiot son, me plasi

Јас мислам дека сепак за кошмар се работи...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Што значи да сонуваш купување подарок за мајка на пријателка? Подарокот беше долга висечка лента за елка? :nesum:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Gracias Iron Lion Zion za stranata:helou:, i na Lusi lu za tolkuvanjeto:helou:, samo imam edno prasanje kosmarite nemaat nikakvo znacenje ili???
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Gracias Iron Lion Zion za stranata:helou:, i na Lusi lu za tolkuvanjeto:helou:, samo imam edno prasanje kosmarite nemaat nikakvo znacenje ili???

Немаат никакво сите ги сонуваат, страшно би било кога би значеле дека имаме психа на некој сериски убиец или нешто слично .. :)
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Многу често ми се случува да сонувам дека ми се кршат забите и дека ми паѓаат сите до еден и ми тече многу крв од уста....ако може некој да ми каже што значи :pipi:
Neznam sto tocno si sonuvala,prvo dali te bolese vo sonot,ja znam samo edna rabota sto moze da znaci,ali ipak ke si prekjutam,
nekogas samite sonovi se odraz na ona sto go pravis vo tekot na denot,moze nosis fiksni ili nekoj u familija ti e stomatolog,iliiiiii pa imas karies:pos2:

А што значи да сонуваш постојано цркви,свети лица и свети места?Значи не на краток период,постојано со години ми се случува тоа,посотојано сонувам такви работи..И не сум некој опседнат верник....
Oooo cuco i ja istoto go imam sonuvano,ja prasav babata so e rabotava,i ona me sedna mi rece slusaj vnucke ke si ides u crkva ke si zapalis svekja i nema da sanjas vise takvi raboti,u pravo bese babata.Btw i jas ne sum vernik,ama sv.Nikola i Bogorodica me demnea u sonovi.Ako nekoj konkretno sonuvas kako jas na primer,moze treba da se molis na toj svetec,ama sto znam ja pa,babini devetini,bla bla.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom