Сонови, толкување на сонови

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
snosti sonuvav kako me bakna eden drugar koj uci so mene. detevo me gusna kako da se plasi deka nekoj ke me zeme i posle me bakna v obraz, so baknez koj kako da trebase na usta da bidi




i uste ova vo posledno vreme recisi sekoja vecer sonuvam kako sum sv naum i toa vo najrazlicni verzii ama postojano sum tamu na odmor...sekoja vecer:P


so bi znacelo ova ?
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Бакнеж во образ-Ново пријателство кое ке биде цврсто и никој ке неможе да ве раздели...Светец-болест.Тоа е од мене...а ова е од соновник :wink:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890

Знам дека за вакви сонови викаат требало свеќа да запалиш во црква, и дека не е лошо, претставувале среќа и душевен мир...

А што значи да сонуваш кревет (не кај мене дома), ама бил растурен, со јоргани итн. итн.

Непријатна вест, на тој чив бил креветот.

Пред некој ден сонував како носам машки чизми и тоа голем број, неам поим зошто...Знае некој да ми каже што значи?:helou:

Пријател голем имаш:smir:

Лус помагај:smir:
Девојче, што btw годинава треба да прави свадба, сонува како си ја пробува венчаницата и во еден сегмент од сонот сфака дека венчаницата не и е точна, а во другиот дека и е искината. Нон стоп ме гњави со сонов, извадена е од такт, па би те замолила за толкување, ако може:back:

Лош предзнак е тоа, тууу, ај нишо не кажувам да не кобам, се надевам се ќе биде како што треба.

На сон сонував како ми ја претскажуваат иднината на карти. Како и да вртеше таа гатачката,како и да ги мешаше картите и да ги ставаше во различни редови,секогаш велеше-Ех,еве,нонстоп само таа карта се појавува колку и да ја избегнувам.
Картите не беа со бројки или оние од тарот,туку беа ликови. и на крај ми кажа аналогно редослед на ликовите.Кој ќе си замине,кој ќе дојде....само мажи беа патем.Ниеден познат додуша :)

патем,таа картата нонстоп што се појавуваше...беше заматена,но знам дека беше жена со долга бела коса ,млада,во сребрен фустан седната на карпа.

Да внимаваш да не западнеш во некоја ризична ситуација, тоа со таа што ти гатала, ти е како предупредување, да внимаваш:smir:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ме сонувале како барам пари и потоа за миг изчезнувам а не ги земам парите
што би требало да значи за тој што ме сонувал или пак за мене:toe:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
mi se slucilo da ja sonuvam majka mi vo toalet kako stoi vo temnica i mi bara peskir i koga se razbudiv posle nekolku saati majka mi umre.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ме сонувале како барам пари и потоа за миг изчезнувам а не ги земам парите
што би требало да значи за тој што ме сонувал или пак за мене:toe:

Пари се зборови, оговарање лоши муабети..

mi se slucilo da ja sonuvam majka mi vo toalet kako stoi vo temnica i mi bara peskir i koga se razbudiv posle nekolku saati majka mi umre.

Чекај сеа, ај прво убаво да го објасниш сонот, ова веќе се случило мајка ти е умрена или ? Бидејќи не разбрав ништо.... :nesum:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера интересен сон сонував.Од школо идеме негде на екскурзија не знам каде беше и идеме низ тунел и се отвараат едни врати и има како едно место убаво и слушам гласови и има железничка пруга таму.И нема шо да се праи го бараме гласот од кај иде и да не збркаат едни и ние бегаме во тунелот и не затвараат.А од другата страна е отворено и идеме и забикулуваме и пак таму излегуваме и ги глеам женскиет играат карти и тука заврши сонот.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Вчера интересен сон сонував.Од школо идеме негде на екскурзија не знам каде беше и идеме низ тунел и се отвараат едни врати и има како едно место убаво и слушам гласови и има железничка пруга таму.И нема шо да се праи го бараме гласот од кај иде и да не збркаат едни и ние бегаме во тунелот и не затвараат.А од другата страна е отворено и идеме и забикулуваме и пак таму излегуваме и ги глеам женскиет играат карти и тука заврши сонот.

Кирца ти со ова сништава можеш филмови да снимаш... :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не знам зошто често ми се случува онака одеднаш да почне сонот, а за неколку секунди онака некако гадно се будам, односно сонот ми се распрснува ко балон.
Ме нервира тоа. :mad:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Сонував една личност(позната секако ама не сакам да ја именувам) како вози воз:toe:Што би можело тоа да значи?
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
А што значи да сонуваш дека праиш муабет со некој со кој си скаран, односно да сонуваш како си се смирил, и + кај тебе дома да се дешава смирувањево?:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував една личност(позната секако ама не сакам да ја именувам) како вози воз:toe:Што би можело тоа да значи?

Некакви промени и се случуваат на таа личност што си ја сонил..

А што значи да сонуваш дека праиш муабет со некој со кој си скаран, односно да сонуваш како си се смирил, и + кај тебе дома да се дешава смирувањево?:smir:

Значи дека ти недостасува личноста и сакаш да се смириш..
 
M

marsovka

Гостин
сонував дека дуќанот на татко ми е преполн со роба исто така дека сум на факултет и дека сум при крај то ест дека сум дипломирала само документите ги средувам исто така една колешка ми доаѓа и ме прашува каде тие сопругот
и едеен друг сон како се топи снегот и акко почнува да расне трева
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Некакви промени и се случуваат на таа личност што си ја сонил..




Значи дека ти недостасува личноста и сакаш да се смириш..
Е да , може:)ама не е за смирување работава, бар сеа за сеа, сепак фала:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom