Сонови, толкување на сонови

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
И вчера многу чуден сон сонував.
Се почна како кај комшиката у стан глеав ЦСИ и осеќам дека ќе се деси нешто и наеднаш пука ама мислам дека беше од пушка.А сите репрезентации што се на ракомет се сместени кај мене у зграда.И малце отворив и глеам некој седи до врата.И глеам еден другар потпрен со главата на ѕид и беше седнат.И нешто зборев и идам кај скалите кај што се држачите и надоле има до приземје празно.И плукам таму доле и за сантиметар ќе погодев еден другар у чело со плунка а се мислам со ппола го плукнав ама рече не.ПШосле идам кај една другарка славеше роденден и идадов мајца кометал ја нејќеше и друга и дадов.После со една другарка се тепаа се истепаа.И седнувам пред врата на мсн и оваа едната писала хххх кучка ја мрзам и се најлошо а таа другата имаше на топик извини едно друго.Посе наеднаш некако се појавувам во салана Македонија-хрваска и една мислам беше кастратович а сите викаа позната пејачка ама ги растури со голови цепелини се.И на 5 мин до крај се испразни малце салата.И излегувам после и викам сеа следна со србитене дај боже да играме во пионир и ми се јавува татко ми и ми вика кога ќе дојдеш и викам за 15 мин.
И после една збореше со еден другар нешто на српски дали беше во врска со соснов не ми текнува.

Што би значело ова?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
И вчера многу чуден сон сонував.
Се почна како кај комшиката у стан глеав ЦСИ и осеќам дека ќе се деси нешто и наеднаш пука ама мислам дека беше од пушка.А сите репрезентации што се на ракомет се сместени кај мене у зграда.И малце отворив и глеам некој седи до врата.И глеам еден другар потпрен со главата на ѕид и беше седнат.И нешто зборев и идам кај скалите кај што се држачите и надоле има до приземје празно.И плукам таму доле и за сантиметар ќе погодев еден другар у чело со плунка а се мислам со ппола го плукнав ама рече не.ПШосле идам кај една другарка славеше роденден и идадов мајца кометал ја нејќеше и друга и дадов.После со една другарка се тепаа се истепаа.И седнувам пред врата на мсн и оваа едната писала хххх кучка ја мрзам и се најлошо а таа другата имаше на топик извини едно друго.Посе наеднаш некако се појавувам во салана Македонија-хрваска и една мислам беше кастратович а сите викаа позната пејачка ама ги растури со голови цепелини се.И на 5 мин до крај се испразни малце салата.И излегувам после и викам сеа следна со србитене дај боже да играме во пионир и ми се јавува татко ми и ми вика кога ќе дојдеш и викам за 15 мин.
И после една збореше со еден другар нешто на српски дали беше во врска со соснов не ми текнува.

Што би значело ова?
Тууу, што сон ќе беше ебаго..
Гласини, мешаници, недоверба, зли пријатели....
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Од можеби пред 3 години секој ден сонувам ист сон.. далматинци само си трчкаат и нишо не прават... само трчкаат насмеани.. и тоа.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Од можеби пред 3 години секој ден сонувам ист сон.. далматинци само си трчкаат и нишо не прават... само трчкаат насмеани.. и тоа.

Верни пријатели околку тебе:smir:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Sonuvav deka so mama sme kupuvale proizvodi od supermarket i deka sum kupuvala novi tetratki.sto znaci sonov?:smir:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Што мислите за АП,дали е сон или нешто друго.Јас порано често доживував АП состојба,и работите кои ги видам во така наречен „сон„скоро се исти,еден таков ме извади од памет оти едвај успеав да го прекинам,бев свесна дека сонувам,ама го доживеав како да ми се случува во тој момент...истото веќе утре дента се реализира:toe:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Епа вака, овој сон доста често го имам сонувано.Сонувам како летам, ама онака со покрети како да нуркам во вода.Летам, па снемувам сила, земам замав со рацете и пак "нуркам" низ воздухот.Некогаш го сонувам тоа во затворен простор, некогаш низ град, значи на различни локации.Пред некој ден последно го сонував ова и ме зачуди, па си реков ај да прашам.И Луси, кај нуркам?:)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Епа вака, овој сон доста често го имам сонувано.Сонувам како летам, ама онака со покрети како да нуркам во вода.Летам, па снемувам сила, земам замав со рацете и пак "нуркам" низ воздухот.Некогаш го сонувам тоа во затворен простор, некогаш низ град, значи на различни локации.Пред некој ден последно го сонував ова и ме зачуди, па си реков ај да прашам.И Луси, кај нуркам?:)

Остварување на целта егзотик, ама со многу напори:smir:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Интересно е оваа кажување на егзотик.И тоа е еден вид на АП(Астрална Проекција)
кога астралното тело се одвојува од физичкото тело,понекогаш некои за тоа се свесни,но понекогаш не и во сон се пренесе како да летаат.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Уф вака сега.
Прв сон:
Сум сонувал како у школото некој од странство дошле некој музичари познати и донесиле 2 змии еден питон и кобра една.После тоа јас некако сум избегал и сум видел таму некое јадење се служело и можело маса столче неш да си земиш.И јас сум се најадил и сум си земал една маса.Послето се враќам дома и ми кажуат дека дедо (инаку починат е) се премеселил у куќа под нашата на еден пријател куќата.И била празна унатре скрос куќата и така.
Втор сон:Го заборавив моментално кога ќе ми текне ќе пишам.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
цела нок сонував дека како со моите другарки и викаме на една познаничка се караме кога сме сите.А потоа кога се разделив од другарките ми беше страв пак да не се сретнам со познаничката , бидејки останав сама:toe:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Што значи да сонуваш КЛУЧ?
Ова сонов беше како јас спијам и сега го имав клучот во рака , ама спиејки ми паднал па се убив од барање после и на крај си го најдов пак.:toe:
Некое толкување?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Бре у последно време се чудни сонови сонувам.
Значи се почна како јас со моите другари од клас идеме на викендичкава моја.И си идеме се спремаме глеаме да не сме забораиле нешто и наместо дома тргнуваме во друга насока.
И се изгубив и наеднаш останувам сам а другариве мои ограбуваат безнзински и др. и ја ги мавам со упаљач и не ги погодив.И тетин ми ме барал и ја застанувам коли а тоа се околу мене шума и наеднаш излегувам и глеам жито ама големи полиња беа не го видов крајот.И после пак се наоѓам у шума и глеам носат камиони и пуштаат животни.Памтам имаше тигар,змија,мајмуни и нешто друго.И се враќам по истиот пат и го глеам Скопје и викендичката и наеднаш излегувам со моите другари.Земаа стварите и ми дадоа една чинија со пржено лепче која ми падна и јадев само од горе.И имаше неколку патеки викам ќе идеме на десно ако идеме право е бит пазар ќе не убијат.И идеме право и ме ставаат у затвор.И ја глеам мајка ми во некоја кујна и викам дај ми го најголемиот нож да ги убијам сите.И го зеам и седнувам на една маса и до мене Адријан Гаџа и една жена.И праам план како да бегам му викам сеа ако ме фатиш те закљав со ножов.И после го глеам татко ми како стои пред некоја зграда и чита вест и се заврши тука.
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Луѓе, ај малку помош. Пред некој ден сонував како се давам у каллива вода. Знаев дека веќе умирам, ама воопшто не ми беше гајле. И кога се разбудив, се осекав некако задоволно. Ќе може ли некој да каже што би требало ова да значи?
 

blAcK HoLe

TAO-ZEN-SUFI
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
:helou: ја еднаш имам сонувано дека летам. во почетокот на сонот летав онака полека али после ептен убрзав толку брзо што знам дека во сонот за само неколку секунди стигнав до австралија и таму заправ со летање и почнав да паѓам и паднав у некој океан и се разбудив.исто така ијам сонувано неколку пати дека мозам да лебдам над земјата онака да левитирам и не само јас туку во сонот имаше многу луге шо лебдеа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom