Kуќи опседнати од духови?

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
И наводно оваа приказнава со таксито и куферите и бабата и дедото во Скопје се случило?

да ваљда ...

шо е до мене ... јас ни во приказната веќе не верувам ..затоа шо ја прочитав и на уште неколку места ... само со изменети детали .. бла бла ... така да можно е да ја прочитала од негде и филмои да си праела женската ... а јас онака глупичка да и поверуем и така :) :smir:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
zamisle te se dali i duhot na Aleksandar ne e prisuten,i ceka da bide pronajden da se rascisti negovata smrt,dali e otroven od cemerika ili navistina umrel od tresk
А го пронашол еден од Штип кај некој јасновидец во Мајами.Само не се знае дали бил со Букефал или со швалерката.

I jas sum od Prilep i znam za kukata kaj zgrada tabana.
Немој да те лажел господ да поминуваш покрај таа куќа оти можи некој дух на смрт да те преплаши.А духовите од таа куќа можат и да тепаат.:pos2:Иначе сопствениците на таа куќа сеуште не можат да се договорат околу имотноправните односи.Никако не можат да ја поделат.:pos2:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Интересна тема,како не ја видов порано у пм.
Немој да ме мислите за швркнат по ова што ке ви го пишам,но чиста вистина е.

Кај мене кај што живеам има пруга.Како помал седев таму често со другари,зезанции и такви работи.Една вечер седевме на таа пруга цела сурија мое друштво,се зезавме и околу 11 и 55 слушавме татнеж на воз.Се разбира,воз немаше само татнежот и се слушаше се поблиску и поблиску.Дувна само еден ветер накај нас,силен и тоа у пм.Ние исплашени сите седевме како неми кучки,и никој ништо не збореше,сите кутевме од страв.И во 12 саат,светлина од далеку идеше накај нас и се доближуваше се повеќе и повеќе.Ние сите шпринтот накај главна улица,не можеше ни Усаин Болт да не стигне:pos2::pos2:
Еден другар бидејќи ја погледна прв таа и ни рече на сите--еј дечки гледајте,до ден денеска има проблеми со себе и што е најлошото,немој те да мислите дека ве лажам,целиот е бел,како сирење е.
После неколку дена кутење,отидовме пак на пругата без детето,си остана дома од страв и снимавме што ке се деси.Имаше клип,но по некоја случајност,самиот се избришал.

Целата приказна околу тоа било дека таа жената што шетала на пруга,била така наречена БЕЛАТА НЕВЕСТА и ја прегазил воз пред околу 43 години.
 
Член од
22 април 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
Интересна тема,како не ја видов порано у пм.
Немој да ме мислите за швркнат по ова што ке ви го пишам,но чиста вистина е.

Кај мене кај што живеам има пруга.Како помал седев таму често со другари,зезанции и такви работи.Една вечер седевме на таа пруга цела сурија мое друштво,се зезавме и околу 11 и 55 слушавме татнеж на воз.Се разбира,воз немаше само татнежот и се слушаше се поблиску и поблиску.Дувна само еден ветер накај нас,силен и тоа у пм.Ние исплашени сите седевме како неми кучки,и никој ништо не збореше,сите кутевме од страв.И во 12 саат,светлина од далеку идеше накај нас и се доближуваше се повеќе и повеќе.Ние сите шпринтот накај главна улица,не можеше ни Усаин Болт да не стигне:pos2::pos2:
Еден другар бидејќи ја погледна прв таа и ни рече на сите--еј дечки гледајте,до ден денеска има проблеми со себе и што е најлошото,немој те да мислите дека ве лажам,целиот е бел,како сирење е.
После неколку дена кутење,отидовме пак на пругата без детето,си остана дома од страв и снимавме што ке се деси.Имаше клип,но по некоја случајност,самиот се избришал.

Целата приказна околу тоа било дека таа жената што шетала на пруга,била така наречена БЕЛАТА НЕВЕСТА и ја прегазил воз пред околу 43 години.
а дали имаш слушнато за црна рака
кука копја се наога до пазарот порано во подрумсиот дел имало кафеана

еве неколку куки опседнати со духови..................уживајте
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
а дали имаш слушнато за црна рака
кука копја се наога до пазарот порано во подрумсиот дел имало кафеана

еве неколку куки опседнати со духови..................уживајте

Не имам чуено за некое маче или така нешто во Пинтија или Црниче беше.Секоја кола која ке поминела во одредено време од таму и го видела мачето,колата се гасела самата и останувала на патот.Не можела да се запали некое време.


А тоа за црна рака,кука копја се зезаш или........??:toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кој не верува во духови,нека не пишува на темава најубаво.
Јас почнав да верувам от кога се случи тоа со другарот,погоре што ја напишав случката.
Вие што се зезате,не сакате да осетите на ваша кожа како е да се осеќаш крив што е таков другар ти!!!!!!!!
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Една другарка ми има раскажувано случка шо му се десила не нејзиниот татко ... кој инаку е таксист .... значи ... една вечер Дац(татко и) возел една баба и еден дедо ... со многу торби ... и коа стигнале пред куќата .... бабата го замолила Дац да им помогне со торбите .. овој земал неколку од торбите и им ги однел внатре во куќата (која инаку е огромна и морничава ... и од сите страни е обиколена со дрвја...мов...бла бла ...).Бабата го поканила на кафе ... за да му се одолжи за носењето... и овој рекол ајде демек.Откоа го испил кафето нормално излегол да си оди и кога влегол во колата(која била паркирана подалеку од куќата)приметил дека му го нема паричникот и се вратил по него ... викал,викал но од старите никој не се појавувал.Од соседната куќа излегла некоја девојка и му рекла дека во таа куќа одамна не живее никој ... дека се починати луѓето ... овој ја убедувал дека таму пиел кафе ... и дека си го забораил новчаникот ... али оваа не му верувала .... и човеков некако ја натерал да идат да проверат .... Кога влегле нашле многу торби на подот .... 3 шољи кафе(со свеж талог) и паричникот.Тогаш девојката излегла со вриштење и му кажала на човеков дека всушност таму умреле нејзините .. и дека ова не е прв пат некој таксист да имаат донесено во таа куќа.....:S:S:S:S:S:S
...после оваа случка на човекот му е став да вози навечер :S:S:S
:(
Ова приказна ја слушам 100 ти пат и 100ти пат раскажувачот на приказната, ја почнува приказната со: „Една другарка ми има раскажувано случка шо му се десила не нејзиниот татко ... кој инаку е таксист“ , само разликата е во тоа што, кога, „духовите“ во куќата се родители на девојката/момчето што живее таму, кога сопствениците штотука ја купиле куќата, во која имало починато некој... Ова е прва работа.
Втора работа, која ми многууу нејасна, девојката од соседната куќа, баш по смртта на нејзините родители се преселила во соседната куќа?? Не ја наследи куќата на родителите по нивната смрт??? Или родителите заминале во соседната куќа само за таму да починат??

Дајте некоја нова приказна :)
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Ова приказна ја слушам 100 ти пат и 100ти пат раскажувачот на приказната, ја почнува приказната со: „Една другарка ми има раскажувано случка шо му се десила не нејзиниот татко ... кој инаку е таксист“ , само разликата е во тоа што, кога, „духовите“ во куќата се родители на девојката/момчето што живее таму, кога сопствениците штотука ја купиле куќата, во која имало починато некој... Ова е прва работа.
Втора работа, која ми многууу нејасна, девојката од соседната куќа, баш по смртта на нејзините родители се преселила во соседната куќа?? Не ја наследи куќата на родителите по нивната смрт??? Или родителите заминале во соседната куќа само за таму да починат??

Дајте некоја нова приказна :)



Значи ... јас во некој претходен пост сама кажав дека не верувам во случкава затоа шо после некое време ја имам слушнато и прочитано во најразлични верзии :S:S:S
Така да си се извинувам за напишаното ... али малишана како малишана тогаш и поверував на другарка ми и сеа кога ја читав темава ми текна на неа и на тоа шо ми го раскажуваше ... па затоа ја напишав:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Значи ... јас во некој претходен пост сама кажав дека не верувам во случкава затоа шо после некое време ја имам слушнато и прочитано во најразлични верзии :S:S:S
Така да си се извинувам за напишаното ... али малишана како малишана тогаш и поверував на другарка ми и сеа кога ја читав темава ми текна на неа и на тоа шо ми го раскажуваше ... па затоа ја напишав:smir:

Додека го читаше вчера братучетка ми ова се п***а од страв,а камоли да биде вистина.Но,во ова време се е можно,го жалам само таксистот сега,кој знае како се чуствувал тогаш и како се чуствува сега.

Случкава и мене ме исплаши богами,шала на страна.:kesa:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
jas ne sum iskusil vakvo nesto!!

bi sakal da mi se sluci?
НЕМА нема духови или барем тие кои тврдат дека постојат исто така тврдат и дека немаат никаква интеракција со материјалниот свет-оттука НЕ МОЖАТ ДА ПОСТОЈАТ:helou:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Случка од една другарка додека била во интернат,а истото и се случувало и неколку пати дома,додека спиела и тоа во одредено време-точно во 3 часот по полноќ....
Ми кажува една вечер додека спиела,се разбудила наеднаш и била целата блокирана,во грч.Пробала да мрдне со некој дел од телото,но не можела и за рацете и за нозете како да ја држел некој,а немало никој до неа или над неа да ја држи.
Се обидела да вриска,да се дере,но таман кога сакала да викне гласно,пак како некој да и ја фатил устата и не можела ни глас да испушти........се сетила на единственото нешто што и паднало на памет,почнала во себе да си ја кажува молитвата "Оче Наш" и за неколку секунди се било во ред со неа.....

Па,сега кој не верува дека не постојат духови,после овој мој пост мислам дека ке се подзамисли малку повеќе.

Духовите,според многу документарци на Дискавери,посебно еден многу ме заинтересира,имаше неколку делови,како серијал беше,секој дел го даваа навечер точно во 24 часот и траеше нешто повеќе од 2 часа.
Духовите според тие документарци се исти како лугето само што не можеме да ги видиме,тие се како изгубени души на овој свет или имаат незавршена работа(како што кажуваат во документарците)и не се враќаат на оној свет додека не ја завршат својата работа.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Случка од една другарка додека била во интернат,а истото и се случувало и неколку пати дома,додека спиела и тоа во одредено време-точно во 3 часот по полноќ....
Ми кажува една вечер додека спиела,се разбудила наеднаш и била целата блокирана,во грч.Пробала да мрдне со некој дел од телото,но не можела и за рацете и за нозете како да ја држел некој,а немало никој до неа или над неа да ја држи.
Се обидела да вриска,да се дере,но таман кога сакала да викне гласно,пак како некој да и ја фатил устата и не можела ни глас да испушти........се сетила на единственото нешто што и паднало на памет,почнала во себе да си ја кажува молитвата "Оче Наш" и за неколку секунди се било во ред со неа.....

Па,сега кој не верува дека не постојат духови,после овој мој пост мислам дека ке се подзамисли малку повеќе.
Прашај ја да не го гледала Егзорцизмот на Емили Роуз..,
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Случка од една другарка додека била во интернат,а истото и се случувало и неколку пати дома,додека спиела и тоа во одредено време-точно во 3 часот по полноќ....
Ми кажува една вечер додека спиела,се разбудила наеднаш и била целата блокирана,во грч.Пробала да мрдне со некој дел од телото,но не можела и за рацете и за нозете како да ја држел некој,а немало никој до неа или над неа да ја држи.
Се обидела да вриска,да се дере,но таман кога сакала да викне гласно,пак како некој да и ја фатил устата и не можела ни глас да испушти........се сетила на единственото нешто што и паднало на памет,почнала во себе да си ја кажува молитвата "Оче Наш" и за неколку секунди се било во ред со неа.....

Па,сега кој не верува дека не постојат духови,после овој мој пост мислам дека ке се подзамисли малку повеќе.
Sleep paralysis. Веќе милион пати објаснето во подфорумов. Укочување на мускулите кога спиеш и ненадејно будење на мозокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom