Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
cekajte duri ne se vrati rooben ce gubi me ako ako ama ce si dojdite na santiago site ce ve pomini vozo
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ахааа сисај го сега :D На здравје бричење. Што би рекол Цоци: едното јајце ќе го крстим Фредерик а другото Кануте. А тој горе СЕВИЉА!
Чекај бе! Ти знаеш како е табелата или не? Ај ѕирни таму и сисај! Знаем дека се нервирате бе, ама тоа ви е...што да ви праем ка сте шупаци. Мие остануемо први на табела, а вие слободно можете само да се нервирате дома. Ама жити све на крај немојте да викате дека пак не било нешто фер...не плачите пак. Убоо кажа зрното, ќе доете и вие на Сантиаго не се секирајте. А ќе играте и со Севиља на гости, не се секирај ич. Мие пројдовмо скоро све потешките утакмице, ни следа со клубојте под 11 место. Вие чим сега сте позади нас и пасете трева, незнам што ќе биде ка ќе треба да играте со Еспањол, Валенсија, Атлетико, Депортиво...е тек тогај ќе ми плачете! Сега мирно спијте, и сонувајте дека и вие може некогаш ќе избиете на врвот на табелата. АЈТ ДОМА! А не забравајте, вечер играте со Бетис...полеку малку. И прошлата со Ваљадолид ги рачунавте 3-те бода 2-3 дена пред тоа, па ви го дадоја лошо. Чекајте и вие малку!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Чекај бе! Ти знаеш како е табелата или не? Ај ѕирни таму и сисај! Знаем дека се нервирате бе, ама тоа ви е...што да ви праем ка сте шупаци. Мие остануемо први на табела, а вие слободно можете само да се нервирате дома. Ама жити све на крај немојте да викате дека пак не било нешто фер...не плачите пак. Убоо кажа зрното, ќе доете и вие на Сантиаго не се секирајте. А ќе играте и со Севиља на гости, не се секирај ич. Мие пројдовмо скоро све потешките утакмице, ни следа со клубојте под 11 место. Вие чим сега сте позади нас и пасете трева, незнам што ќе биде ка ќе треба да играте со Еспањол, Валенсија, Атлетико, Депортиво...е тек тогај ќе ми плачете! Сега мирно спијте, и сонувајте дека и вие може некогаш ќе избиете на врвот на табелата. АЈТ ДОМА! А не забравајте, вечер играте со Бетис...полеку малку. И прошлата со Ваљадолид ги рачунавте 3-те бода 2-3 дена пред тоа, па ви го дадоја лошо. Чекајте и вие малку!
Времето ќе покаже. Ја не викав дека ќе победиме или ќе бидеме први. Само зборев за Севиља! Факт е дека ви го дадоа. Бетис го прими вечерва. Бегате 1 бод
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еј...слушам дека овие каталонциве сакале да се одделат од Шпанија и да си направат своја држава! Ова сигурно е масло на Барселона и Лапорта, си викаат, кога веќе неможеме да земеме титула од Реал, дај да си направиме своја држава и посебна лига...па ќе ги тепаме сите :pos: :pos:
 
F

fantomX

Гостин
Еј...слушам дека овие каталонциве сакале да се одделат од Шпанија и да си направат своја држава! Ова сигурно е масло на Барселона и Лапорта, си викаат, кога веќе неможеме да земеме титула од Реал, дај да си направиме своја држава и посебна лига...па ќе ги тепаме сите :pos: :pos:
Не, не знам дали ќе ги тепаат сите. И Еспањол би бил во лигата:pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ако ако, радувајте се дур можете.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Они се радуваат дека тек тогаш ке можат да земаат титули. :pos:

Стара информација е ова, и самите знаете дека нема да се случи тоа.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Не, не знам дали ќе ги тепаат сите. И Еспањол би бил во лигата:pipi:
За такви работи не зборувај Реал од шо се јаки 5 год во Лига на шампиони нема /4 финале пооминато:pos2: бидејќи не можа да ги поткупа тимовите како во примера
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
За такви работи не зборувај Реал од шо се јаки 5 год во Лига на шампиони нема /4 финале пооминато:pos2: бидејќи не можа да ги поткупа тимовите како во примера
чекај малце а кој има најмногу титули во Лигата на шампиони Реал
Само тоа е Малер му оди а годинава му давам најмногу шанси Си Велам Можи Финале че биди со знам
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
За такви работи не зборувај Реал од шо се јаки 5 год во Лига на шампиони нема /4 финале пооминато:pos2: бидејќи не можа да ги поткупа тимовите како во примера
ne bidi shinik. se vide protiv sevilla kolku potkupvame. a zato za lsh, iame otpojke tituli pa se sozalija za i drugite da mozat da osvojat nesto
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
За такви работи не зборувај Реал од шо се јаки 5 год во Лига на шампиони нема /4 финале пооминато:pos2: бидејќи не можа да ги поткупа тимовите како во примера
Оф море деца! Зеле една титула во ЛШ, и сега ми оправа овде нешто таму. Види си таму кој е најбољи у ЛШ, па пиши си после...вака само се брукаш! А за ова со поткупувањево...дај не ме смеј бе дете. Размисли прво што збориш, па после пиши.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Samo za potsetuvanje....petarda na Viljareal u gosti,petarda na Valensija u gosti.:vozbud:Kako pomina Barsa so Viljareal?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nekoj neka me potseti.Real gi projde jakite klubovi USPESNO,ke ja gledame "moknata" Barcelona sega koga nema da igra so Betis i Almeria.:tv:
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
Еј...слушам дека овие каталонциве сакале да се одделат од Шпанија и да си направат своја држава! Ова сигурно е масло на Барселона и Лапорта, си викаат, кога веќе неможеме да земеме титула од Реал, дај да си направиме своја држава и посебна лига...па ќе ги тепаме сите :pos: :pos:
Hahaha mislis? :) Ah dete dete
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Без оф топици, да не ме мачите да бришам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom