Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
да али проблемот во сител, барем порано дека даваа само еден натпреват (во недела), ретко во сабота...се надевам дека ке даваат ко ера, по 4натпревари во коло...и ако коментира пак оној...
Кога даваа пред две години, имаше еден натпревар во сабота, од 22:00 или 20:00, зависи кој е поинтересен и во недела во 21:00.
И јас се надевам дека ќе даваат четири по коло ама не верувам. Сепак ќе видиме.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сител.пффф ке даваат два натпревари на коло.Ништо.Ера секое коло Реал и Барса ги даваше.јбг.

Оваа година да им ја дадеме лигата на овие шо имаат по некоја титула зш ние 30 титули аман досадни се.
Главна цел ЛШ.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кога даваа пред две години, имаше еден натпревар во сабота, од 22:00 или 20:00, зависи кој е поинтересен и во недела во 21:00.
И јас се надевам дека ќе даваат четири по коло ама не верувам. Сепак ќе видиме.
Sitel e sranje! Podobro da ne prenesuva zosto samo se nerviram so niv...isto kako pred 2 god. Dava edna vo Sabota...vo 22:00 h, i edna vo nedela vo 21:00. I sto deka! Eve na pr. vo Sabota nema da davaat Real-Atletico...ke davaat Sevilla vo 22:00 h. Ima edna dobra DigitALB-Premium. Ima 5 programi Premium, i gi davaat site prvenstva (anglisko, spansko, italijansko, germansko, francusko i dr.). Lani gi prenesuvase (prosla sezona),
Sabota: vo 20 i 22 h.
Nedela: vo 17, 19 i 21 h. Mnogu e dobra ali od taa programa, deka nemozat site 5 da gi uklucat od Premium, edna tetovska programa prenesuvase od niv, i gi davase site! Mnogu bese dobro 1 natprevar na Real ne propustiv...ali sezonava izgleda nema da prenesuva taa tetovskata, neznam sto ce pravam.
 
F

fantomX

Гостин
ДигитАЛБ - Премиум се повеќе канали, албански, само за спорт, ама мислам само фудбал даваат. Одат преку сателит и, не сум сигурен, ама мислам за преземањето преку сателит се плаќа некако. Кога никој не пренесуваше на територија на цела Македонија шпанско, на кабловска само нејзе ја уклучуваја за шпанско првенство
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
и мајката ме изненадија...Расинг-барса во недела во 19:00 на сител!
а во сабота во 20:00 Реал-атлетико
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Браво СИтел.

А за ДигитАлб шо да ви кажувам рај за фудбал.И во дебар кабелскиот оператор пренесува само една програма и сите натпревари скоро а да ги имаш сите премиум лудило.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Znaci ko sto kazuvate spansko ke davat na sitel.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Сител закон, напред Ѕинго :pos::pos:

Фала богу ќе ги гледам Барса, конечно...:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ama samo 2 natprevari na kolo ke davaat.
Aj moze i Era ke prenesuva kako so kazuvaat na drugata tema
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
и мајката ме изненадија...Расинг-барса во недела во 19:00 на сител!
а во сабота во 20:00 Реал-атлетико
bratce kaj vide deka Real ke ja davaat? jas vidov na stranata na sitel, programa za vo sabota pisuvase: 21:55-spansko prvenstvo prenos

pa sega neznam! aj kazi kaj vide!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
продолжуваат во ист стил да ги даваат само барса и реал на тв...

само, мислам дека коментатор ке биде Филе(топки) и староит(тој од НБА)
Филе е за барса :pos:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
UUUUUU FILEEEE! :pos: :pos: shala nema veza koj ke vodi, samo da ima! Fala bogu nejcev za nisto da ja propustam utakmicava, ke trebase kaj komsijata da idem da gleam na satelitska :D
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
како бе нема везе кој води...да го стаат тој од канал5 вчера што коментираше, па да губи барса и да го запалам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom