Дресура

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе,а да ги оставите животните да си живеат како сакаат,да им ги одврзете синџирите,да им го соблечете џемперите...
Пуштете ги малку на слобода,како би се осекале вие ако некој ве земе и ве дресира...
Ви текнало некогаш дека можда,само можда,они не сакаат да ги замараат со:Лежи,мирно,оди таму,мочај ваму....туку сакаат да си искулираат малце..шо е работаа ја не знам...аман!
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Абе,а да ги оставите животните да си живеат како сакаат,да им ги одврзете синџирите,да им го соблечете џемперите...
Пуштете ги малку на слобода,како би се осекале вие ако некој ве земе и ве дресира...
Ви текнало некогаш дека можда,само можда,они не сакаат да ги замараат со:Лежи,мирно,оди таму,мочај ваму....туку сакаат да си искулираат малце..шо е работаа ја не знам...аман!
Па кучињта ни се на слобода :) Боксот ми е на 100 метри квадратни :) Имаме многу голема површина и со 500000 дрвја праски :)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе мора малце остро да му се покаже на кучето за да те почитува ако на шарпланинците уште кога е мало не му покажеш заби после не ќе можеш да му се приближиш.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ostro od pocetok za da se nema problemi ponataka
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
EEEEE super , se iznacitah pofalni zborovi za taa dresura,arno ama jas ne sum nekoj ekspert i neznam da se snajdam na na toj link,pa zamoluvam nekoj so nema da mu bide tesko da mi ja pusti na e-mail ako ja ima simnato.Mislam deka ke mi koristi so ogled na toa so ke si zemem malo kutre oti golemoto mi go otruja komsiite.Fala .
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
аха имам Пид Бул го пуштам у борба со пид бул терер моево тепа овие гомнава си стаиле уше едно у багажник и тоа го победува ова ти се вика дресирање
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Со тебе во наредните недели ќе се обидеме да ја направиме книгата во пдф формат,па и со другите членови.А,сега најжешкото

Дресура Книга

Пасворд : aceboy-kajgana

Се надевам дека ќе најдете некоја печатна грешка.И да се потрудите да ја направите во pdf формат.

Поздрав
Линкот не ти работат, ми велит Invalid link.
дај кажи да ја спуштам:smir:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Тој што ја има книгата го молам да ја uploadira на ( www.rapidshare.com ).
Фала однапред.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Лабрадорчето ми е старо околку 55 дена.Женка

Е сеа една работа јас знам дека си игра али кога некој ќе и приде и почнува да ја гали одма се врти и сака да го касне за рака или нога и ич не ми се свиѓа тоа и цело време ја карам.Мене некако поретко ми прави така,ама како да ја одучам од тоа??Прв пат имам ваков проблем со куче
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
нема да касне верувај таја ке касни ама нема да стега за одучвање тешко јас пробав така да го одучам моето куче Р.И.П ама тешко одеше и на крајот се откажав кога подпорасна самата прекина
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
imam pekinezer.....staro e 4 meseci.......i mnogu e tvrdoglavo....ljubomorno....soznam.....a umno e za umno......ke ve molam koj ima vakvo kuce da mi pomogne kako da se spravam.......nisto ne razbira :nenene:......ama mnooooogu go sakam....aj taka:helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Лабрадорчето ми е старо околку 55 дена.Женка

Е сеа една работа јас знам дека си игра али кога некој ќе и приде и почнува да ја гали одма се врти и сака да го касне за рака или нога и ич не ми се свиѓа тоа и цело време ја карам.Мене некако поретко ми прави така,ама како да ја одучам од тоа??Прв пат имам ваков проблем со куче
Пробај фати го од страна за усната, во стилот кога со една рака ке си ги фатисш двата образи, за да може да се касне самата , кога ке го направиш неколку пати тоа , потоа нема да гризе ке мисли дека ако гризне ке се гризне самата и ке знае до каде да и биде лимитот на гризенње .. :smir:
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
сакам мојот питбул да го научам да напаѓа кога ке му речам а он напаѓа све со ке види помош:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom