Сонови, толкување на сонови

Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
1. Сестра ми сонуваше мн чуден сон пред некое време и некако и остана в ум зашто вистина ептем невообичаен е.. Била покрај обала на море, сама и наеднаш од водата излегла некоја жена со алишта на неа. И рекла на сестра ми дека ке умре на каменот кој што бил пред нив и дека сестра ми може да ја спаси ако ја бакне. Легнала типкава на каменот, и сестра ми ја бакнала за да ја спаси, ама на крај псоле се тоа, жената оживеала а водата ја зела сестра ми, тргнала и се изгубила и толку се разбудила после тоа..Знам језиво е и затоа сакам да знам што би можело да значи ако некој знае да го проолкува..


2. Што знаши да сонуваш мачки (црна, бела и кафеава) кај шо ти скокаат на тебе над глава и неможеш никако да се отргнеш..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Чуден сон е ова.....
Баба ми е позната богаташка (во сонот) и некој ја има фатено на око и испраќа платени убијци... Јас наоѓам двајца од нив и ги средувам со кола (прегазувам). Се враќам дома и ка чекам баба ми да дојде. Под штрек сум од балконот со снајпер го барам третиот убиец. Не се појавува никаде.....Што значи ова...... Никад немам сонувано вака глуп сон.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сум се испокарала со една драга личност,па потоа со уште една и сум отишла кај некој бунар да си сипам водам во некоја кофа и после со кофата сум се шетала така низ ридови и сум плачела.На кофата ми слета оса(а ја иам голем страв од нив)сум ја оставила кофата и сум почнала да трчам:icon_neut:uvo:Некој да не знае што значи сонов?
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Еј соновите ми се многу чудни појави. Не знам како да ги дефинирам, дали нешто како психички многу те погаѓа и ти се јавува истото во сон или можеби нешто што сакаш да ти се случи го сонуваш тоа.
Искрено, мене преку сонови многу работи ми се случиле отпосле во реалниот живот, така да и тие остануваат мистерија.
А за тоа што викаат дека ако сонувас нешто, обратното се случува, не верувам ама ич.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Соновите веќе ми стануат катастрофа.
Не знам шо да мислам.
Иам комплетно луцидни сонови(свесен сум дека сонувам).
Ама проблемот е шо неможам/не сакам да се разбудам.
У прво време сум во стан и наеднаш саатите таму(а ги имаше 5),почнаа да полудуваат(нешто како компаси во Бермудски Триаголник).Почнаа да покуажуваат различни времиња,и панично да се менуваат во секоја секунда.
А ја неможев да мрдам у цела таква ситуација.
У собата почна да влегуе некаква пареа,првата помисла ми беше дека е дух(затоа и саатите имаат проблеми),и почна да лебди околу мене.
Наеднаш ме зема,ме дигна во воздух и почна да ме носи некаде.
Само не знам како успеа една пареа да го направи тоа.
И ме однесе во другата соба,во која се појавија мајка ми и татко ми однекаде.Мајка ми плачеше.
Тоа беше момент кога многу се испаничив,оти лицето и беше некако деформирано.
Некако духот ме ослободи,и отидов да ја прашам шо се случило.
Почнав и ја да плачам кога ја гледав(вторпат неделава ми се случува да плачам во сон).
И наеднаш,нешто се ослободи од внатре(од неа),енергија(така секогаш ја замислувам,како жолти зраци со блескава светлина),и и го врати нормалниот лик.И настана мало смирување на настаните.Татко ми беше само гледач на сево ова.
Откако се врати во нормала,мислев дека е се во ред и дека треба да се вратам и да одам во наредниот сон(а знаев дека ќе одам таму,само каде?).
Мама стана,зема некаков шприц и ми рече дека треба да ми стави вакцина.
И ја почнав да бегам,пошто некако знаев дека таа вакцина е лоша за мене.
Во тие моменти ја преиспитуев довербата во мајка ми(нешто што никогаш не се случило).Колку глупава работа,само чувството дека тоа сум го направил,предизвикува мачнина.
И почнав да бегам низ станот.
После тоа,се разбудив.
Само памтам колку лошо се осеќав,ми требаат 15 минути да се освестам и да се убедам дека сум назад и ништо од тоа нема да се случи.
Некад соновите се толку живи,шо уопште неможеш да разликуваш кај си,дури и кога си свесен дека е "Само сон".
А веројатно,никогаш не е само тоа.
п.с не ми треба толкување,само сакав да си го искажам сонот.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Сум се испокарала со една драга личност,па потоа со уште една и сум отишла кај некој бунар да си сипам водам во некоја кофа и после со кофата сум се шетала така низ ридови и сум плачела.На кофата ми слета оса(а ја иам голем страв од нив)сум ја оставила кофата и сум почнала да трчам:icon_neut:uvo:Некој да не знае што значи сонов?
Еве јас ќе пробам да ти одговорам....
Имаш проблеми... Мислиш дека некој те озборува (карањето).... Но не изгледа така се црно... Работите си течат во мирен тек (бунарот со вода). Но незнаејќи дека не е така се црно ти ќе пробаш да ги смениш работите (црпиш од бунарот). Ќе се почувствуваш среќна за момент кога ќе сфатиш дека работите и не се така црни (плачењето) Но се очекуваат промени...(качувањето по планина). Те очекуваат неповолни вести (можеби неуспех на работно поле или кавга (осата)). Но без грижа. Лесно ќе ја совладаш...
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ако може некој да ми каже, што значеше да сонуваш раѓање на бебе, или бебе, воопшто??

Само бебе ако е машко е ѓавол, ако е женско е ангел, ако раѓаш значи дека ќе се ослободиш од некоја мака и ќе ти олесни:smir:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
1. Сестра ми сонуваше мн чуден сон пред некое време и некако и остана в ум зашто вистина ептем невообичаен е.. Била покрај обала на море, сама и наеднаш од водата излегла некоја жена со алишта на неа. И рекла на сестра ми дека ке умре на каменот кој што бил пред нив и дека сестра ми може да ја спаси ако ја бакне. Легнала типкава на каменот, и сестра ми ја бакнала за да ја спаси, ама на крај псоле се тоа, жената оживеала а водата ја зела сестра ми, тргнала и се изгубила и толку се разбудила после тоа..Знам језиво е и затоа сакам да знам што би можело да значи ако некој знае да го проолкува..


2. Што знаши да сонуваш мачки (црна, бела и кафеава) кај шо ти скокаат на тебе над глава и неможеш никако да се отргнеш..


Вака сеа: под 1. Море(вода) ако е бистра се солзи, ако е матна е радост, би ти го протолкувала вака сонот, очигледно дека си има некоја мака сестрати, и дека долго неможе да ја реши, барајќи начин некој да и помогне(во случајов жената) се обраќа на погрешна особа/личност, предупредија затоа што може да згреши, речи и да се обрати на некој поверодостоен за да не ја проголта навистина водата:smir:
под 2. Мачки, мачките се животни кои се на двете страни и горниот и долниот земскиот живот, значи интриги, превара, ако те повредат значи дека љубоморни луѓе навистина можат да те повредат, ако се одбраниш ќе спречиш користољубие или оговорање:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Вака сонував еден чуден сон.
Краток беше ама чуден.Седиме во дневната соба кај мене дома,јас,мајка ми,вујко ми и уште некои роднини.И одеднаш вујко ми нешто ми зборува,а јас не можам ништо да слушнам,онака буквално сум глува,не слушам никаков звук,никаков шум,ништо,ништо.Другите ми зборат,јас исто не можам ништо да чујам колку и да се трудам.

Што би можело тоа да значи?
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Соновите веќе ми стануат катастрофа.
Не знам шо да мислам.
Иам комплетно луцидни сонови(свесен сум дека сонувам).
Ама проблемот е шо неможам/не сакам да се разбудам.
У прво време сум во стан и наеднаш саатите таму(а ги имаше 5),почнаа да полудуваат(нешто како компаси во Бермудски Триаголник).Почнаа да покуажуваат различни времиња,и панично да се менуваат во секоја секунда.
А ја неможев да мрдам у цела таква ситуација.
У собата почна да влегуе некаква пареа,првата помисла ми беше дека е дух(затоа и саатите имаат проблеми),и почна да лебди околу мене.
Наеднаш ме зема,ме дигна во воздух и почна да ме носи некаде.
Само не знам како успеа една пареа да го направи тоа.
И ме однесе во другата соба,во која се појавија мајка ми и татко ми однекаде.Мајка ми плачеше.
Тоа беше момент кога многу се испаничив,оти лицето и беше некако деформирано.
Некако духот ме ослободи,и отидов да ја прашам шо се случило.
Почнав и ја да плачам кога ја гледав(вторпат неделава ми се случува да плачам во сон).
И наеднаш,нешто се ослободи од внатре(од неа),енергија(така секогаш ја замислувам,како жолти зраци со блескава светлина),и и го врати нормалниот лик.И настана мало смирување на настаните.Татко ми беше само гледач на сево ова.
Откако се врати во нормала,мислев дека е се во ред и дека треба да се вратам и да одам во наредниот сон(а знаев дека ќе одам таму,само каде?).
Мама стана,зема некаков шприц и ми рече дека треба да ми стави вакцина.
И ја почнав да бегам,пошто некако знаев дека таа вакцина е лоша за мене.
Во тие моменти ја преиспитуев довербата во мајка ми(нешто што никогаш не се случило).Колку глупава работа,само чувството дека тоа сум го направил,предизвикува мачнина.
И почнав да бегам низ станот.
После тоа,се разбудив.
Само памтам колку лошо се осеќав,ми требаат 15 минути да се освестам и да се убедам дека сум назад и ништо од тоа нема да се случи.
Некад соновите се толку живи,шо уопште неможеш да разликуваш кај си,дури и кога си свесен дека е "Само сон".
А веројатно,никогаш не е само тоа.
п.с не ми треба толкување,само сакав да си го искажам сонот.

Koga veke si ja razvil taa Tehnika na lucidno sonuvanje, zosto ne zemis da vezbash Astralna Proekcija i da imash celosna kontrola nad sebe?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Вака сонував еден чуден сон.
Краток беше ама чуден.Седиме во дневната соба кај мене дома,јас,мајка ми,вујко ми и уште некои роднини.И одеднаш вујко ми нешто ми зборува,а јас не можам ништо да слушнам,онака буквално сум глува,не слушам никаков звук,никаков шум,ништо,ништо.Другите ми зборат,јас исто не можам ништо да чујам колку и да се трудам.

Што би можело тоа да значи?
Очекувај прекрасни моменти кои ќе ги делиш со твоето семејство (роднини). Пофалби се на поглед..... Ќе доживееш некој успех и ќе бидеш во центарот на внимание и тема за разговор кај твоето семејство.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Што значи да сонуваш да трчаш...силно да трчаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom