Ноќниот живот во Струмица

Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Ke ima narod dojdeno u Select, osven Igor ke ima i mnogu voditeli i orkestarot naa Tose i so znam tamu uste so....ne razbrav zaso Mna ko najavuvase eden po eden i taka najavata traese 93893 sekundi:)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ke ima narod dojdeno u Select, osven Igor ke ima i mnogu voditeli i orkestarot naa Tose i so znam tamu uste so....ne razbrav zaso Mna ko najavuvase eden po eden i taka najavata traese 93893 sekundi:)
Тии водители и слично ќе се у петок... А кој е тај оркестар на Тоше? Тоше Агушев ли се презвикуваше човеко?!:pos2:
А Игор има 2-3 песни, Хотел Македонија и уште некоо.. ќе ги испее, ќе каже некоо смешка и тва е..

Како шо кажах не треба да се коментира за ноќен живот у Струмица оти не постои. Тва саа шо го праат, шо ги носат тии истото и го презентират на одвикнувачите од зависност (од алкохол, дрога и сл.) у странство.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ноќнио живот во Струмица толку добар колку што се и можностите на Струмица Струмица не е 500 000 град или милионски па да има супер ноќен живот.Ако знае некој нашетан за град како Струмица 40 000 илјади кој има стрешен ноќен живот нека ни каже.Јас колку што сум прошетал незнам за таков град.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ноќнио живот во Струмица толку добар колку што се и можностите на Струмица Струмица не е 500 000 град или милионски па да има супер ноќен живот.Ако знае некој нашетан за град како Струмица 40 000 илјади кој има стрешен ноќен живот нека ни каже.Јас колку што сум прошетал незнам за таков град.
Ibiza - 80 000 до 90 000 народ. Без села околу, значи еквивалентно на Струмица со сите села.

Најмоќен ноќен живот у свето!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ibiza - 80 000 до 90 000 народ. Без села околу, значи еквивалентно на Струмица со сите села.

Најмоќен ноќен живот у свето!
Е сега мешаш баби и жаби ибица е еден од најубавите острови плажа море а ние што имаме моноспитовското блато.Ибица е 80 000 но има милиони туристи.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ноќнио живот во Струмица толку добар колку што се и можностите на Струмица Струмица не е 500 000 град или милионски па да има супер ноќен живот.Ако знае некој нашетан за град како Струмица 40 000 илјади кој има стрешен ноќен живот нека ни каже.Јас колку што сум прошетал незнам за таков град.
Koj ti e kriv so si se rodil kasno,trebalo porano da setas koo imalo zivot i Strumica a ne deneska koo e gola voda!!!!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Koj ti e kriv so si se rodil kasno,trebalo porano da setas koo imalo zivot i Strumica a ne deneska koo e gola voda!!!!
Не сум роден касно знам и за Кинг,Кактус,Али Баба,Џокер но има и една разлика денешната младина не е баш иста како таа во 90години можеби на нив сега им е поубаво.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Е сега мешаш баби и жаби ибица е еден од најубавите острови плажа море а ние што имаме моноспитовското блато.Ибица е 80 000 но има милиони туристи.
Епа ти ми кажа да ти споредам само со популацијата... Не е битно, ќе ти најдам колко сакаш градови како Струмица шо имат ноќен живот... ама имат и тн. естрада.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Jas sakam Area da imat nastap. :kesa:
Еее да. Ареа да дојдат секак ќе одам. Иначе добра идеа така некои македонски бендови да носат, се знаа, они можат секаква песна да испеат а не тие џејовците...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Еее да. Ареа да дојдат секак ќе одам. Иначе добра идеа така некои македонски бендови да носат, се знаа, они можат секаква песна да испеат а не тие џејовците...
Барам совети од мојот човек Џеј Џеј дали да играм грубо или да играм фер плеј :pos: :pos:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Не сум роден касно знам и за Кинг,Кактус,Али Баба,Џокер но има и една разлика денешната младина не е баш иста како таа во 90години можеби на нив сега им е поубаво.
Mladinata od 90-tite bese kak so treba,imase zurki,se tepaame po diskotekite i na krajo pak site beeme zaedno,vaznoto nemase kak so e deneska da se delat decata ma bogati i siromasni itn...Nesto mora da se prezeme so noknio zivot oti toneme poleka,eeejjj toneme u kalta!!! :kesa:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Тии водители и слично ќе се у петок... А кој е тај оркестар на Тоше? Тоше Агушев ли се презвикуваше човеко?!:pos2:
А Игор има 2-3 песни, Хотел Македонија и уште некоо.. ќе ги испее, ќе каже некоо смешка и тва е..

Како шо кажах не треба да се коментира за ноќен живот у Струмица оти не постои. Тва саа шо го праат, шо ги носат тии истото и го презентират на одвикнувачите од зависност (од алкохол, дрога и сл.) у странство.
Nogo si u zabluda za igor...Nema samo dve ili tri pesni tuku ima i album i kvalitetna muzika so saa nikoj nema napraeno u Makedonija,vsusnost ne uspea kako pejac od pricina so jazz u Makedonija ne uspeva. A ako imas prilika da odas u Select u nedela cuj kakva muzika ima pa pak ke pisame. Mene mi e maka so nema da sum tamu, vredi da se cue i on a i Vlado Janevski go ispustih za drugo ne mi e maka ama ic.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Од сите до сега Игор би бил ного интересен и да се чуе и да се виде и има ного повеќе од 2-3 песни , а богами и има шо и да каже. Колко и да е имал лошо минато, за мене е личност за восхит. Фала. Пријатно:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom