Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Епа опиши убаво што како ти се случува немаш звук ли?
Исто имаш драјвери од матичната симнато?
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Кога пуштам песна на пример ми вика Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 8878000A.
Или кога пуштам филм преку гом филмот си течи најнорамално ама за звукот вика дека немало codec и кликнав да се даунлодира потребниот кодец и ме однесе на страна кај што ми вели дека нема драјвери за звучната. Иначе во меѓувреме скенирав и со Driver Agent i Driver Detective и ми вика дека имам проблеми со звучната и интернетот ама еве интернетов работи.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Е здраво имам еден проблем ја играм need for speed most wanted и на среде игре ми се исклучува кога испадна играва ја играв и 2 пати ја превртев не ми правеше проблем сега не знам што е работава па вака ми се уклучува VPU Recover имам Ati x1300 графичка а пред тоа ја играв на x700 па сега никако не бива сите драјвери ги испробав ништо не бива е сега бидејќи имам и интегрирана графичка у компјутер така ми стои таа ми треба драјвер за да ја играм преку итегрираната али не знам кај да најдам драјвер што драјвер треба за таа ? ПОМОШ ?????????
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Кога пуштам песна на пример ми вика Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 8878000A.
Или кога пуштам филм преку гом филмот си течи најнорамално ама за звукот вика дека немало codec и кликнав да се даунлодира потребниот кодец и ме однесе на страна кај што ми вели дека нема драјвери за звучната. Иначе во меѓувреме скенирав и со Driver Agent i Driver Detective и ми вика дека имам проблеми со звучната и интернетот ама еве интернетов работи.
И јас го имам тој проблем.

Па ако може некој да ми најде за nvidia geforce 7100 gs.

Фала однапред.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Може некој да ми најде драјвери за VIA VT8237A/8251 ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
И јас го имам тој проблем.

Па ако може некој да ми најде за nvidia geforce 7100 gs.

Фала однапред.
Еве на странава најди ја 7. серија и врз основа на тој кој оперативен систем (колку битен) имаш симни ги.
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Да не има некој бесплатен драјвер за скенер Medion Flachbett MB 9850 пошто тој што го најдов на нет се плаќа!!
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
имам проблем не можам компјутерот дома да си го приклучам на нет не ми ја препознава мрежната откако го форматирав со XP SP3 а драјвер не можам да најдам никаде па помагајте
пишува дека е [SIZE=-1]овај драјвер[/SIZE][SIZE=-1] ADMtek AN983 based ethernet adapter[/SIZE][SIZE=-1] ама не можам да го најдам
ако знае некој каде да го најдам или [/SIZE][SIZE=-1] да ми го прати [/SIZE][SIZE=-1]фала

[/SIZE]
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Ми треба driver за Ethernet Controller за Presario C700.
Откако го преинталирав Windows-ot ми се појавува истиот проблем
"Windows was unable to install yout Enthernet Controller" и оттогаш не можам да се приклучам преку wireless конекција...

Help anyone ?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ми треба driver за Ethernet Controller за Presario C700.
Откако го преинталирав Windows-ot ми се појавува истиот проблем
"Windows was unable to install yout Enthernet Controller" и оттогаш не можам да се приклучам преку wireless конекција...

Help anyone ?
тука?
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Го нема соодветниот драјвер... Видов јас на оваа страница бидејки единствениот начин да ги најдам потребните драјвери е тој. Цд со компјутерот не се добива... И сега ??
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Го нема соодветниот драјвер... Видов јас на оваа страница бидејки единствениот начин да ги најдам потребните драјвери е тој. Цд со компјутерот не се добива... И сега ??
имаш интернет на тој компјутерот што ти треба драјвер?
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
имаш интернет на тој компјутерот што ти треба драјвер?
Имам интернет, ама не можам да се конектирам преку wireless. Тоа не ми работи не знам кој е проблемот. И копчето за wireless свети веке подолго време црвено, а пред тоа кога беше се во ред светеше сино.
 
P

Princ

Гостин
Провери во hardware manager дали навистина немаш драјвери за wireless-ot.
И ethernet е мрежна картичка... штом имаш интернет со кабел, значи имаш драјвери за нејзе. Ти требаат драјвери за бежична мрежа.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Имам интернет, ама не можам да се конектирам преку wireless. Тоа не ми работи не знам кој е проблемот. И копчето за wireless свети веке подолго време црвено, а пред тоа кога беше се во ред светеше сино.
добро ќе ти дадам програмче и се пробај со тоа..
програмчето преку пп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom