Сонови, толкување на сонови

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Dali nekoj znae sto znaci da se sonuva pagjanje sneg [prasalnik]
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
јас имам молба до тие што се разбираат во толкување сонови да помогнат да протолкуваат да ми кажат што значи да сонуваш сон во кој се гледаш самиот себеси на помала возраст пред својата куќа како метеш и за да имаш доказ за на јаве дека си се сонувал самиот се сликаш во сонот плис многу битно
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
sonot mi kazuva sve, kako kje se custvuvam vo sonot , takvi custva kje imam i vo tekot na denot! a ako ne sonuvam, ondak mn slatko sum spiela :pipi:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
__________________
Vaka macko.Jas mislam deka toa znaci deka ti se resil nekoj problem od detstvoto.Koga metes znaci deka necistite(losite) raboti gi frlas podaleku.Taka mi deluva logicki.Moze ako se potrudis okolu ova ke ti tekne sto ti olesnalo,a te macelo odamna.A za sllikanjeto,ne znam.Moze samo ti treba dokaz za toa deka se resilo se.
Sepak ako drug mmisli poinaku,neka pise.JAs vaka mislam.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
vaka... jas i moite filmski sonishta...

ma da ova e veke horor...
odam kaj bivsiot pred zgrada i gledam deka kaj nego u stanot ne sveti i mi teknuva deka e mrtov.. ustvari jas sum znaela od pred toa deka e mrtov ali sum sakla da se uveram pos ne sum veruvala deka stvarno se ubil... i duri togas koga stigam kaj nego gledam deka nisto ne sveti i go gledam nekrologot i pocnuvam da placam
e dajte ova nekoj da mi go protolkuva pois jas nego ne go sonuvav dodeka bese ziv sega se rasturiv sekoja nok se nekoi vakvi sonista i iskreno receno me plasat pos nekako epten se slikoviti...
aj nekoj junak da se najde
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Interesno mi stana ova..Prvo moram da vi kazam deka tolkuvam sonista spored moite sonista i iskustva.Neam nikakva kniga ili poslebni sposobnosti.Nekoi od tolkuvanata se onie sto sum gi zapamtila od babi,tetki...Smetam deka sonistata se odgovor na realniot svet,i deka nekogas navistina pretskazuvaat nesto.Ne poradi natprirodni sili,tuku kako realizacija na intuicijata.

vaka... jas i moite filmski sonishta...

ma da ova e veke horor...
odam kaj bivsiot pred zgrada i gledam deka kaj nego u stanot ne sveti i mi teknuva deka e mrtov.. ustvari jas sum znaela od pred toa deka e mrtov ali sum sakla da se uveram pos ne sum veruvala deka stvarno se ubil... i duri togas koga stigam kaj nego gledam deka nisto ne sveti i go gledam nekrologot i pocnuvam da placam
e dajte ova nekoj da mi go protolkuva pois jas nego ne go sonuvav dodeka bese ziv sega se rasturiv sekoja nok se nekoi vakvi sonista i iskreno receno me plasat pos nekako epten se slikoviti...
aj nekoj junak da se najde
Pricinata za zacestenosta na sonistata e toa sto sega mnogu razmisluvas na bivsiot.Smrtta e golema rabota koja ima ogromno vlijanie vrz necij tug zivot,posebno vrz bliskite.Duri i da si bila skarana so deckoto koga pocinal,toa ostavilo traga.
A sonot sam po sebe mislam deka ti pokazuva deka sfakas i se soocuvas so smrtta.Ako ne si bila pomirena so toa,uste ke si go sonuvala ziv,ako si bila skarana mnogu,ke si sonuvala kak se smiruvate ili razjasnuvate.Dobro e sto places na son.Moze treba da se isplaces i na jave.
Ne se plasi,sonuvas zaradi tvoite misli,ne zaradi toa sto toj doaga da te voznemiruva.
MIsalm dovolno objasniv????
 
S

Sweet666

Гостин
Пред една недела сонував многу чуден сон..Сонував како паднала месечината.Ако некој има појма што би можело ова да значи ке ги кажам деталите.Зошто ги има многу..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Sweet666,ќе можеш да ми кажеш каква била Месечината,полна ваква-таква или не се сеќаваш?
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Најзезнато нешто коа сонувам дека ми купиле нешто моите на пример мотор и ке се разбудам. Уф нервирањетоооо! А во последно време ништо не сонувам незнам шо е работава:toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сонов можит ќе им е глуп на некои, ама не можам да прекинам да мислам на него од кога го сонував.
Порано, во мојот двор имавме две ленти за паркирање коли, една лево, и другата четири метри подесно. Комшијата одсекогаш имал една лента, лево. Кога го преуредувавме дворот, и нас ни остана само една лента, таа лево. Е сега сонував дека од мојот двор (од левата лента) ја извадив во рикверц колата (син сто кец, што во живот неам видено таков) и го паркирав кај комшијата, но во десна лента, што никогаш не ни постоела... Сонов го сонував пред 4-5 дена и се чудам шо мојт да значит...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Сонов можит ќе им е глуп на некои, ама не можам да прекинам да мислам на него од кога го сонував.
Порано, во мојот двор имавме две ленти за паркирање коли, една лево, и другата четири метри подесно. Комшијата одсекогаш имал една лента, лево. Кога го преуредувавме дворот, и нас ни остана само една лента, таа лево. Е сега сонував дека од мојот двор (од левата лента) ја извадив во рикверц колата (син сто кец, што во живот неам видено таков) и го паркирав кај комшијата, но во десна лента, што никогаш не ни постоела... Сонов го сонував пред 4-5 дена и се чудам шо мојт да значит...
:tapp::tapp::tapp:

Вака сега Фантом.Сонов што си го сонувал би требал да донесе радост кај тебе.
Такви паркинг ленти означуваат прослави,веселби за нешто што ти донело радост и треба да ги очекуваш.Сигурна сум во ова бидејќи се поклопува со значењето да паркираш или да возиш кола,сеедно,бидејќи и тоа има слично значење.
И јас ги имам овие нешта сонувано и ми се случија токму среќни работи.Освоив медал а пливав со доста постари од мене по што следуваше прослава заедно со другарите од клуб и од школо.
Се надевам ќе имаш за што да прославиш:wink:.
 
S

Sweet666

Гостин
Sweet666,ќе можеш да ми кажеш каква била Месечината,полна ваква-таква или не се сеќаваш?
Беше полна, многу доближена, а кога почна да паѓа, прво се одвои четвртина, па после половината..Едната половина остана..Ние сме го преживеале ударот, поминала само една топлина која ни удрила у лице.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom