Македонска фудбалска репрезентација

Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Прочитај убаво што напишав после зборувај подобро да стават млади надежни кои ќе имаат желба да се докажат отколку копуци кои мислат дека во репрезентацијата се доживотно!
Млади надежни, не ме смеј.
Види ги последните резултати на младите надежни, па после ќе коментираме на таа тема.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Навистина од 80 та минута нашиве одвај одеа кутричкичките .. ко да имавме 3:0 предност и одвај чекаа да заврши натпреварот .. плус тоа пандев нешто скина .. греотниот сам се повреди :) .. и искрено одвај чекам да го гледам како че игра следна утакмица за Интер .. и ако се покажи тоа што сите го мислиме .. че го плукам
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ќе речам дека нашиве изгореа од желба да постигнат гол. Премногу притисок има, но и премногу статисти меѓу 11-те наши. Вечерва играа само тројца играчи, сите други треба и дупло да бидат наградени од публиката.

На крајот Стивен Џерард ала Величе отиде кај Наумовски и му пререче што ја молеше публиката за милост. Сељак за на постер!

Самите си го заслужија добиеното од публиката, бидејќи пред утакмициве излагаа на прес и најавуваа пласман на ЕП.

Криво ми е единствено за Попов. Детето душа и срце остава за репрезентација, и за мене е најдобриот играч на Македонија во оваа селекција!!
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Ок не очекувавме дека вака ќе заврши резултатот, ама ова го немам никаде видено македонската публика да и свири на Македонската репрезентација...СРАМОТА!!! Наумоски кога го даде пеналот ја молеше публиката да престане да вика уууууууу.....жал ми падна, зарем тие не сакаа да победат.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Млади надежни, не ме смеј.
Види ги последните резултати на младите надежни, па после ќе коментираме на таа тема.
а ти имаш 1 напревар гледано од младите .. Децата со сето срце играат само нема некој кој да ги подучи .. Тренерот Бабунски :) кој афторитет е :) јас искрено на нив се надевам .. само треба некое Тренериште да ги воигра ..
 
М

Мартин`

Гостин
Млади надежни, не ме смеј.
Види ги последните резултати на младите надежни, па после ќе коментираме на таа тема.
А сакаш да кажеш дека нашите млади се инвалиди и не се достојни за нивните врсници, има од нив што да се извади ама нема кој ај не ми реплицирај веќе искрено се нервирам.. ако ова за тебе преставува резултат и можеш да ги гледаш паразитите на терен и во управа гледај ги не ми кажувај мене колку се добри.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
а ти имаш 1 напревар гледано од младите .. Децата со сето срце играат само нема некој кој да ги подучи .. Тренерот Бабунски :) кој афторитет е :) јас искрено на нив се надевам .. само треба некое Тренериште да ги воигра ..
Што треба да ги подучи ?
Ти ако не си се родил со талент, џабе ти е се, мамини и татини мази во репрезентација, и послем сакаме резултати.
Ги видов против Грција, а и денес против Португалија, слика прилика.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Ок не очекувавме дека вака ќе заврши резултатот, ама ова го немам никаде видено македонската публика да и свири на Македонската репрезентација...СРАМОТА!!! Наумоски кога го даде пеналот ја молеше публиката да престане да вика уууууууу.....жал ми падна, зарем тие не сакаа да победат.

А кога изиграа нерешено со андора дома мислиш не ги свиреа? Ти изгледа слабо одиш на утакмици. Резиме на утакмицата: Резил
 
М

Мартин`

Гостин
Што треба да ги подучи ?
Ти ако не си се родил со талент, џабе ти е се, мамини и татини мази во репрезентација, и послем сакаме резултати.
Ги видов против Грција, а и денес против Португалија, слика прилика.
И јас ги видов нашите возрасни „таленти“ поарно нека игра 18 годишник со срце отколку 30 годишник за кој има „надеж“ дека ќе покаже нешто посебно ..
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
дозволивме Ерменија да ни покажи како се игра фудбал на Филип Втори ц ц ц ц ц да беше јак Јонуз на терен како што е на изјави досега ќе имавме барем 4 бода,вака.....
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
А сакаш да кажеш дека нашите млади се инвалиди и не се достојни за нивните врсници, има од нив што да се извади ама нема кој ај не ми реплицирај веќе искрено се нервирам.. ако ова за тебе преставува резултат и можеш да ги гледаш паразитите на терен и во управа гледај ги не ми кажувај мене колку се добри.
Ај ти кажи кој, ако толку се разбираш, стручњаци на нет има еден куп, за тоа цветаат успеси во секој спорт.
Последна реплика, нема потреба да се замарам.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Додека е гомното хаџиристески на чело на ФФМ заборавете успех за репрезентацијата!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Додека е гомното хаџиристески на чело на ФФМ заборавете успех за репрезентацијата!

Така е! Скопјанец додека не дојде на чело ништо не правиме. Доста е веќе од сељаци на чело на ффм и на тренереско место.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.339
Поени од реакции
16.486
Ќе речам дека нашиве изгореа од желба да постигнат гол. Премногу притисок има, но и премногу статисти меѓу 11-те наши. Вечерва играа само тројца играчи, сите други треба и дупло да бидат наградени од публиката.

На крајот Стивен Џерард ала Величе отиде кај Наумовски и му пререче што ја молеше публиката за милост. Сељак за на постер!

Криво ми е единствено за Попов. Детето душа и срце остава за репрезентација, и за мене е најдобриот играч на Македонија во оваа селекција!!
Величе, ако чита од некаде да знае дека повеќе не го сакаме во репрезентација. Таквите како него, врата од надвор нека затворат. Џабе фаќа место, подобро со 10 играчи ќе играме.
Илчо, од секоаш сум го сакал, зашто на утакмици може не бил најдобар, ама секоаш играл со срце. Се трудел иако мноогупати знаел да биде и контрапродуктивен. Сепак, почит за потегот кој го направи, во очи му се гледаше дека сакаше да се извини.

Но, отсега па натака, моја нога не стапнува на Филип II се додека не видам резлутати. Арената за џабе ја направија, нема НИКОГАШ да се наполни!

А за Јонуз, не знам премногу сум исфрустриран, се најлошо!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom