Македонска фудбалска репрезентација

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Никогаш сме немале послаба екипа.... ГНИДИ!
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ako Mario ne go dadese golot ja ebavme kalina :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Шуќур влезе една од милијарда од далечина :tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Ај добро е спасивме гз одма да израмниме. :vozbud:

Второ полувреме мора поодлучно. :zlo:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Браво! Алал да им е!

Не може секој да промаши 100 шанси во едно полувреме, па и да прими гол одозгора. Им симнувам капа!

:cuc: :cuc:

--- надополнето ---

П.С.

Не било толку лошо. :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
пак се повторува историјата кога правиме многу шанси противникот не канзнува а на анс реализацијата ни е многу слаба и не знам како ќе ја подобриме ианку сум задовелн од играта и се виде дека на прошлиот натпребар дека овие играчи требаше да играат од прво полувреме. верувам дека во второ ке дадеме гол ќе победиме.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Имаше едно 2-3 што ми викаа не се Ристиќ и Ѓуровски за у репрезентација...тапа биле. Не, со Наумовски и Деспотовски поарно ќе беше.

За у напад сме супер, ама одбранава катастрофа. Проаѓаат на наша половина како од шала. Тупан незнам каква функција има у тимов, ама ја би го препорчал да работи како маѓионичар. Се губи, на моменти неможеш ни да го видиш кај е. Овој па Митревски, играат ташакот со него, го вртат ка вртелешка.
Штета што промашивме толку шанси, ама очекувам уште два гола у второ.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Премногу форсираме шут од 18-20 метри што никогаш не ни идело....
Ако не форсираме шут од 18-20 метри, ке нема што да форсираме :) .Ама денеска има фудбал допадлив за око,само уште резултатот да го поправиме да дадеме уште некој 2-3-4-5-6 гола и топ :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
според мене јонуз плека треба ја менува или подмалдува одбраната како митревски и др. еве се гледа со марио со лазевски колку се подобри и желни за докажување со голем мотив играат. ајде верба во второ ќе дадеме гол и ќе победиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom