Македонска фудбалска репрезентација

Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Стварно и јас гледам,повеќето го кривите судијата,иако одлично ја судеше играта.И читам Пандев го убиле????Еве сега ме мрзи ама доколку не заборавам и ако најдам барем еден дел од снимката со Словачка,ке видите како Пандев САМ се фрла по теренот дури со татко ми сум се смеел додека го гледав натпреварот.Страната кај што напаѓаше тој Шток тотална утка, немаше напад во второ полувреме што не го пројдоа од таа страна,како да играа на ПЕС10 па кога ке добиеш црвен картон иако никој не ставаш во одбрана пак играш...комедија...дупки цело време имавме.Единствено Попов,Ристиќ и Новески ми се допаднаа како играа,а и Нурединовски беше на висина на задачата на тие неколку шута што ги упатија Словаците.И утнаа 2 или 3 100% шанси можеби стварно не им беше денот ама се потрудија и дали е гол во 1' или во 90' минута,трите бода си ги запишаа на нивно конто.Иначе карта за со Ерменија колку е и каде се продаваат?
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Симулација. Не ни стигна да се врати во игра.
Не доби за симулација, незнам дали има снимка на нет ама кога дојдоа лекарите судијата го испрати сосе лекарите надвор и баш кога иксочија од терен кадарот отиде на играта и после наеднаш жут и овој ко муле се чудеше зошто. Е затоа што не смееш да се враќаш на терен без да ти даде дозвола судијата. Ај играта беше бедна ама издржавме некако. Најголема утка беше што Јонуз утрча ептен непрофесинално а и овој Шиков незнам зошто реагираше така бурно. Да не се направешње таа мешаница мислам дека ќе издржевме и тие 5 мин со играч помалце. Вака се деконцентрираа максимално.
И не ми е јасно до кога ќе играме одбрана ---> напад, среден ред нема нигде, организација на напад никава, а кога противникот ја има топката дури некаде пред шестанаесетникот почнуваме да се браниме.

--- надополнето ---

Симулација. Не ни стигна да се врати во игра.
Не беше ради симулација туку зашто се врати без да му дозволи.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Треба некој командант од Волците да има во составот на репрезентацијата... како што имале Совиетите „политички комесар“. Така да ги научи на ред да слушат малку, команди ова она... сите да играат малку дисциплинирано и борбено. Кој не слуша надвор од репрезентација. Освен превземање на ваков апсолутистички потег, немаме друга алтернатива да играат како што треба. И веќе да се научат на ред. НЕМА РЕД... тука е проблемот.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Едно не ми е јасно........

Зар не се фалеше Јонуз дека на секоја утакмица ке одиме на гол повеке?
Па кој к*р ми играше катанаџо бре 95 минути?

Ако си веке решил катанаџо.... тогаш се знае после катанаџото шо следува.....се напага последните 15 минути, а не да ставаш 5 души во одбрана.... одбрана на ШТО, на големиот бод?

Шумоликовски подитно клоца!!!!
И не ми кажувајте немаме друг за таа позиција..... според мене имаме едно добри 5-6 души кои за него ке бидат ГАТУЗО во споредба!
Тотална катастрофа.

Ристич, Ристич, Ристич........ зар треба уште некој поголем доказ дека со Ристич сме поопасни!

Мора да бараме да се штити Пандев. Мислам дека едноставно го растурија од недосудени фаули од кои ниту еден не заработи Жолт картон!


Ситуацијата ја поминав не ја видов. Сега ве читам и мислам дека остај шо Шиков направил глупава грешка......Јонуз направи уште поголема со влегувањето на терен!
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Шумоликовски да си оди тоа обавезно не е више за во репрезентација. Си трча како на тренинг.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Читам дека многумина од вас пишуваат дека сме немале среден ред, и дека топката се префрлала директно од одбраната, во нападот. Па што сакате, кога во македонската репрезентација ја имаме честа да ги гледаме настапите на еден „великан“, чија цел е да ја поврзува играта на соиграчите, маестро Величе Шумуликовски? И секако, се повтори она што сите го знаеме, дека нашите играчи многупати забораваат дека фудбалот се игра ПОЛНИ 90 минути, ПЛУС 2 судиски продолженија.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Барав нешто рејтинг за играчите и еве на што наидов :pos:

Velice Shumulikoski - 0: This is the first 0 we have ever given out to a player. Shumulikoski was more dangerous to the Macedonian goal, than the Slovak goal. It is an absolute miracle, he has chosen to play football as a sport and has made it to the national team. As a midfielder, Shumulikoski made no successful pass and repeatedly fouled the opposition just outside the box, gifting them dangerous free kicks. Almost contributed to a PK for the Slovaks and was outpaced by every player... Even 0 is generous here...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Така му е на Јонуз коа го копира Мурињо со Величе во тим толку
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Мило ми е што не ја фатив утакмицава (бев на пат), иако со нетрпение ја чекав затоа што мислев дека се игра денес.
Има ли некој хајлајтс од картоните, шансите (ако воопшто ги имало) и голот?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Штета што не издржавме уште 2-3 минути. Инаку Шумуликовски уште од одамна требаше да си ги собере парталите, треба и самиот да се срами што сеуште игра.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Барав нешто рејтинг за играчите и еве на што наидов :pos:

Velice Shumulikoski - 0: This is the first 0 we have ever given out to a player. Shumulikoski was more dangerous to the Macedonian goal, than the Slovak goal. It is an absolute miracle, he has chosen to play football as a sport and has made it to the national team. As a midfielder, Shumulikoski made no successful pass and repeatedly fouled the opposition just outside the box, gifting them dangerous free kicks. Almost contributed to a PK for the Slovaks and was outpaced by every player... Even 0 is generous here...
Се е кажано. И овие знаеле нешто добро да напишат.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Барав нешто рејтинг за играчите и еве на што наидов :pos:

Velice Shumulikoski - 0: This is the first 0 we have ever given out to a player. Shumulikoski was more dangerous to the Macedonian goal, than the Slovak goal. It is an absolute miracle, he has chosen to play football as a sport and has made it to the national team. As a midfielder, Shumulikoski made no successful pass and repeatedly fouled the opposition just outside the box, gifting them dangerous free kicks. Almost contributed to a PK for the Slovaks and was outpaced by every player... Even 0 is generous here...
евааааа :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

1. КАТСТРОФА СМЕ
2. ИГРАЈТЕ СЛЕДНИТЕ КОЛА НА ГОСТИ : МАКЕДОНИЈА НЕ ДАВА ГОЛ 10/10 :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Зашто сме познати како репрезентација со 2 милиони селектори (не е во лоша конотација ова) и сме за прогон на големиот Шумуликовски, ајде да даваме предлози за подобри играчи на таа позиција. Бираме defense midfielder!
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Кој идиот е овој Јонуз :
1. Зошто не играше Марио Ѓуровски па нели виде дека немаме среден ред. Марио сигурно ке беше поопасен од Славчо и Величе.
2. Шиков да игра десен бек?!?!?! Од каде го најде ова бе. Толкав вол да ти игра бек. Не издупиа од десна страна па од 5389785932723 центаршута ке влезеше топката во гол.
3. Лазевски од партизан зошто не беше стартет ???/ Па кога влезе стопати подобро изигра од кој и да ни играше лево во средина.
4.Тричковски средина ли играше??? Мене така ми личеше.
5.Шиков ако лапне мува ке има повеке памет во стомакот отколку во главата . Тоа глумењето му беше очајно . Глуми и кога излезе од терен магично оздравре.
6. Сигурно може да најде некој подобар бек ебате неможе централен дефанзивец бека да игра.

Ристич обавезно да биде стартет.
Судијата не беше лош само мораше црвен на Шкртел кога Ристич помина двајца и беше он вс голман .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom