Македонска фудбалска репрезентација

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Ај честито победа :smir: Вака и за кфалификаците да си победвиме :D
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Честито победа нек ни е,и вака да победуваме и во квалификациите :)

бтњ Со Романците у среда се игра така?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.938
Поени од реакции
4.432
Добро е 5 натпревари без порази по ред, на некој начин убедлива победа, но не така убедлива, игра џабе посед на топка кога нема идеја и завршница(иако повеќето шанси беа искористени).
Најмногу ме изнервираа Ѓоргиевски и малку поради примениот гол Шумоликоски.И двајцата "калпазани" што вика дедо ми.
Инаку браво за Тричковски покажа и докажа дека вреди повеќе отколку што другите мислат (незнам дали Азербејџан беа послаби или "ТриКовски" беше појак):tv:.
Ѓуровски со голот ги испра неколкуте киксови, но покажа дека е син на порашен легендарен фудбалер и дека ги поседува речиси истите квалитети како и татко му.
За Илијоски нема што да коментирам појма нема дали заради "трема" (демек) или заради нешто друго, но се надевам дека нема да игра повеќе.
Се на се задоволен сум од резултот, па и од играта.Поздрав!
 
M

Mario Gómez

Гостин
БРаво за Марио и за неговиот гол првенец, стандард, никој не ни е равен во пријателски.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Марио ќе биде одлично освежување во репрезентацијата....на Пандев му требаат вакви таленти,а не фудбалери кои се “шверцуваат“ во репрезентацијата заради нивна продажба....имавме еден куп такви досега
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Што бидна со Славковски уште не е дораснат талент нели го фалеа?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Што бидна со Славковски уште не е дораснат талент нели го фалеа?
игра во аматерите на Бохум-Германија некаде во 4-5 лига,ете до каде дорасна...

слушам дека имал понуда од Охрид-Лоте:pos2:сепак е еден чекор понапред 3 а ако успеат во баражот 2 лига ќе игра
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Имаше овде 2-3ца што ме убедуеја дека Тричко не е за у репрезентација, Стојков бил поарен...
Иначе и Ѓуровски одма даде гол, секоја чест сезонава растура детето, добиваме одличен играч у репрезентација.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
подалеку од Стојков-видовме за каков талент се работи,а за новиот Ибра нека си остане таму каде што е,го скапаа молење да заигра за репрезентација за џабе.....Марио ќе биде добро освежување,го имам гледано младичот,има голема желба да се натпреварува и го има талентот
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
игра во аматерите на Бохум-Германија некаде во 4-5 лига,ете до каде дорасна...

слушам дека имал понуда од Охрид-Лоте:pos2:сепак е еден чекор понапред 3 а ако успеат во баражот 2 лига ќе игра
Специјален дочек му правеја кај Груевски со црвен килим за на крај да заврши у мак 2ра лига кај прва е катастрофа он у 2ра не сум знаел ај бар ќе се дрижи со гоќо танески шо ќе прај у Бохум Аматери(се извинувам што го сменив муабетот ме интересираше кај се изгуви чоекот
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.447
Поени од реакции
6.728
Специјален дочек му правеја кај Груевски со црвен килим за на крај да заврши у мак 2ра лига кај прва е катастрофа он у 2ра не сум знаел ај бар ќе се дрижи со гоќо танески шо ќе прај у Бохум Аматери(се извинувам што го сменив муабетот ме интересираше кај се изгуви чоекот
и бучко го пречека на црвен тепих.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.742
Поени од реакции
997
А некој да се сетеше да постави линк кај шо можи да се видат головите? Или сеуште нема по нетов пуштено highlights од натпреварот?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Немојте за Шуми така,па он е балканскиот Gerrard ви се молам:pos::pos::pos:
Ај што не ми се свиѓа ко играч,али од ко му се испонаша на коментаторов Тони Стојановски од А1 ко пљукна у тревник и му глумеше Тони Монтана:tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Азербеџајн и не е толку слаба репрезентација да ја победиш убедливо,на неутрален терен и плус без најдобриот играч.Браво за момците,се надевам дека ќе и покажат на Романија дека сме веќе созреана репрезентација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom