F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
и уште еден доказ дека тим со пари само не се прави за кратко време и денес се докажа, Сити загуби од ВБА и сега се наоѓа на 18 место со 18 поени од 18 меча

Ова е само потсетување за сите оние кој се попалија дека Сити ќе растурале
Тим се прави како Астон Вила со години и со правилни засилувања и развивање на младинска школа
Пред се со вистински менаџер, кој знај шо сака, шо треба и како треба. А потоа и тоа шо го напиша.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Мило ми е што полека стануваат свесни за Астон Вила. КОга пред 4-5 години ке спомнев дека навивам за астон вила..Ми се смееја :) eve poleka se iska;uva timot. I da vo pravo si...Martin onil na;eka nekoi igra;i istite uspea da gi vklopi i toa mladi. Kako [to gledme veeke 3-4 ke bidat povikani vo reprezentacija na anglija, што само по себе ги става во групата на квалитетни екипи. Сега прачаење колку ке успеат да се носат цела сезона...ама сега имаат и добри резерви па не би требало да попуштат. Vo prvite me;evi, so Liverpul i man Junajted изигра нерешено, победи на Арсенал и изгуби од Челси.што дава мозност за конкуренција..
Некако навистина сум разочаран и од манчестер цитѕ. Имаат добар тим..но незнам некако не оди работата..Особено таму го почитувам Ireland ми се допага неговата игра.. Слично важи и за тотенхем..кој полека се поправа.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мило ми е што полека стануваат свесни за Астон Вила. КОга пред 4-5 години ке спомнев дека навивам за астон вила..Ми се смееја :) eve poleka se iska;uva timot. I da vo pravo si...Martin onil na;eka nekoi igra;i istite uspea da gi vklopi i toa mladi. Kako [to gledme veeke 3-4 ke bidat povikani vo reprezentacija na anglija, што само по себе ги става во групата на квалитетни екипи. Сега прачаење колку ке успеат да се носат цела сезона...ама сега имаат и добри резерви па не би требало да попуштат. Vo prvite me;evi, so Liverpul i man Junajted изигра нерешено, победи на Арсенал и изгуби од Челси.што дава мозност за конкуренција..
Некако навистина сум разочаран и од манчестер цитѕ. Имаат добар тим..но незнам некако не оди работата..Особено таму го почитувам Ireland ми се допага неговата игра.. Слично важи и за тотенхем..кој полека се поправа.
Еве што изјави во септември Ферги за Астон Вила:smir:


И ова мислам дека ќе е видео на годината за ПЛ :vozbud:

 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Пред се со вистински менаџер, кој знај шо сака, шо треба и како треба. А потоа и тоа шо го напиша.
епа токму тоа значи да се гради тим со години, да му се остави на менаџерот да ги освари своите идеи минимално требаат 3 години а не како некои екипи после мала криза веднаш го отпуштаат менаџерот.
Пример се Њукасл и Сандрленд каде се отпуштаа менаџерите затоа што не ги дале резултатите што ги сакале газдите, а газдите очигледно мислеа дека ќе освојат ПЛ па имаа преголеми барања. Затоа и после секоја криза на клубовите не треба да се отпушта веднаш менаџерот туку треба да му се даде време да излезе од таа криза.
Еве на пример Сити се во зона на испаѓање но јас мислам дека на таа екипа и треба добра одбрана бидејќи сите порази ги имаат поради слабата одбрана, затоа треба да му се остави на менаџерот да ја заслили екипата во преодниот рок па ако и тогаш не бива може да го смениш
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
епа токму тоа значи да се гради тим со години, да му се остави на менаџерот да ги освари своите идеи минимално требаат 3 години а не како некои екипи после мала криза веднаш го отпуштаат менаџерот.
Пример се Њукасл и Сандрленд каде се отпуштаа менаџерите затоа што не ги дале резултатите што ги сакале газдите, а газдите очигледно мислеа дека ќе освојат ПЛ па имаа преголеми барања. Затоа и после секоја криза на клубовите не треба да се отпушта веднаш менаџерот туку треба да му се даде време да излезе од таа криза.
Еве на пример Сити се во зона на испаѓање но јас мислам дека на таа екипа и треба добра одбрана бидејќи сите порази ги имаат поради слабата одбрана, затоа треба да му се остави на менаџерот да ја заслили екипата во преодниот рок па ако и тогаш не бива може да го смениш
Абе не е се толку така. Има случаи кога кога стварно некои менаџери не заслужиле да ги отпуштат но има некои и кои стварно го заслужиле тоа. Еве ти чист пример за тотенхем. Со реднап растура со рамос камења беа. И менаџерот игра голема улога во тимот треба и играчите да го поштуваат и слично.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Венгер и Ферги се легенди на англискиот фудбал иако не се Англичани... Ферги не за џабе е Сер, заглави во тоа Манчестерот се остави, ми се чини како иде работава и син му ќе го наследи:smir: А Арсен секад ќе го памтам како човек што знаел да препознае талент, и Арсенал да имаше подбри навивачи ќе беше најдобар тим во светот
 
В

Вори

Гостин
Венгер и Ферги се легенди на англискиот фудбал иако не се Англичани... Ферги не за џабе е Сер, заглави во тоа Манчестерот се остави, ми се чини како иде работава и син му ќе го наследи:smir: А Арсен секад ќе го памтам како човек што знаел да препознае талент, и Арсенал да имаше подбри навивачи ќе беше најдобар тим во светот
Аха,до навивачите е.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Венгер и Ферги се легенди на англискиот фудбал иако не се Англичани... Ферги не за џабе е Сер, заглави во тоа Манчестерот се остави, ми се чини како иде работава и син му ќе го наследи:smir: А Арсен секад ќе го памтам како човек што знаел да препознае талент, и Арсенал да имаше подбри навивачи ќе беше најдобар тим во светот
Лелел филозофијава е шо да ти кажам. Шо сеа ако ние направиме стадион од 100000 капацитет и на секој меч на Македонија идеме и како луди навиваме тоа значи ќе освоиме се и сешто??? Луѓе ај шо пишувате прво проверете па после кликајте испрати.
 
F

fantomX

Гостин
Венгер и Ферги се легенди на англискиот фудбал иако не се Англичани... Ферги не за џабе е Сер, заглави во тоа Манчестерот се остави, ми се чини како иде работава и син му ќе го наследи:smir: А Арсен секад ќе го памтам како човек што знаел да препознае талент, и Арсенал да имаше подбри навивачи ќе беше најдобар тим во светот
Баш навивачите со нивната поддршка беа причинители на одличното издание на Арсенал со играч помалку против Ливерпул. На секој допир од страна на играч на Ливерпул, следуваа 60000 свирежи од трибините.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
По критиките добиени од Венгер до навивачите како да живнаа малце,претходно половина стадион семки јадеше:kesa:,но на натпреварот со Ливерпул беше одлично навивањето.И да,порано во гости кога играше Арсенал повеќе се слушаа отколку кога играа дома=).
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Венгер и Ферги се легенди на англискиот фудбал иако не се Англичани... Ферги не за џабе е Сер, заглави во тоа Манчестерот се остави, ми се чини како иде работава и син му ќе го наследи:smir: А Арсен секад ќе го памтам како човек што знаел да препознае талент, и Арсенал да имаше подбри навивачи ќе беше најдобар тим во светот
си иаме добри навијачи само на моменти знаат да бидат гневни и да исвиркуваат и наши играчи при што губат самодоверба нашите играчи само тоа да го подобрат нашиве фанови али ете веке Венгер на некои од оние навивачи со сезонски им забрани диживотно да влезат на емирати :pipi:
професорот знае што како и каде поздрав:helou:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Samo da vi kazam na vas ekspertite.... sueste liverpool e prv..... nekako go otpisuvavte uste vo prvite nekolku kola od prvenstvoto.... ama.... ete seuste e prv...bas ke vidime ....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Samo da vi kazam na vas ekspertite.... sueste liverpool e prv..... nekako go otpisuvavte uste vo prvite nekolku kola od prvenstvoto.... ama.... ete seuste e prv...bas ke vidime ....
На крајот се бројат овците, а Јунајтед некако најмногу ги бива за броење:toe:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
abe aston villa ke pravi lom

манчестер мислам дека нема да земат оваа година

ама имаат 2 помалце утакмици така да
со срека

челзи ке падне у второто полугодие

и ке биде битката помегу ливерпол и манчестер
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
abe aston villa ke pravi lom

манчестер мислам дека нема да земат оваа година

ама имаат 2 помалце утакмици така да
со срека

челзи ке падне у второто полугодие

и ке биде битката помегу ливерпол и манчестер
Добро штом ќе падне Челзи во второто полугодие:pos2::pos2:А трето тромесечие,т.е прво тромесечие од второ полугодие што оценка ќе имаат?2ка?:pos2:
Абе Јунајтед ќе е прв,Челзи втор,Лузерпул 3 на крај,ќе видите.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom