F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
T

tino097

Гостин
Фабрегас кога не беше покрај Фламини, на теренто имаше обезглавена кокошка. Реално Фламини лани одигра сеозна на животот, за која мора му сме благодарни.

Хлеб, беше креативен, но неефикасен, моментално Арсенал според статистиата е на прво место со упатени шутеви кон противничкиот гол, за разлика од лани. Ефикансота е доста подобрена, посебно од средниот ред што јас го гледам како главна кривица за ланскиот неуспех да се одржи бодовната разлика и првото место.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не се исти работите како порано:toe:
И ние не сме истите!
Ке се пишува нова историја..:pipi:

Па да , неискуство :toe: .Дозволија натпреварот со Бирмингем да ги скрши да 100 дела ( што ли направи Клиши во последните моменти ) , дур ги составија , отпаднаа од Борбата за Титулата , и имаа елиминација во ЛШ . Неконстантост = Неискуство , сеуште недораснат тим за Титула . Ке видиме дали оваа година ја научиле лекцијата , иако моето мислење нема да ви се допадне , останува на вашиот тим да ме демантира .
Читај погоре,се е кажено.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.388
We can win the tittle again on OT:)
^Кога ке се врати Росицки може да игра на таа позиција(иако би било поофанзивно),но Ебуе е тука за да покрива.:)

Ама Венгер го мери на Денилсон на таа позиција.Сети се лани кога еден Фламини го исфрли на Жилберто...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.801
Поени од реакции
44.307
.:pipi:

Читај погоре,се е кажено.
Jaс ти кажав како паднавте минатата сезона , искрено , се надевам дека оваа година ја научиле лекцијата , времето ке покаже . :smir:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ама Венгер го мери на Денилсон на таа позиција.Сети се лани кога еден Фламини го исфрли на Жилберто...
Професорот знае...:smir:

Jaс ти кажав како паднавте минатата сезона , искрено , се надевам дека оваа година ја научиле лекцијата , времето ке покаже . :smir:
Јас знам како паднавме лани,наброив некој од причините,ти мислиш дека други причини има(неискуството).
Јас пак се надевам дека нема да има такви грешки од страна на судиите(кои нема да бидат во наша полза:)) и дека ке се средиме со повредите....:pipi:
 
T

tino097

Гостин
Играч
Бр утк во Епл
Гол во Епл
Вкупно голови
Фламини -
30
2
3
Хлеб
29+2
2
7
Росицки
15 + 3
6
7
Фабрегас
32
7
13
Денилсон
4 + 9
0
2
Ебуе
20 + 3
0
0
Валкот
11 + 14
4
7
Жилберто
12 + 11
1
1




сезона 07/08 стартер + од клупа


мислам дека е воочливо каде Арсенал ја загубе титулата, со оглед дека само Роналдо имаше 30 гола во премиер лигата а е средн ред , поточно крило, како шо требаше да биди Хлеб, па сеа видете ја разликата.



Додека оваа сезона средниот ред има постигнато пола од вкупниот број на погодоци.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
море друштво - доволно е само да не се повреди РвП , да се вратат дуду и том4е - па ќе се видеме на посветло издание тогаш - сега мешате баби и жаби - лани ја изгубивме титулата - имаме рекорд во епл (кој не верувем дека во наредните 10 сезони ќе го турне некој - 49 без пораз) сега овој тим на арсенал е пшосилен од кога и да е ( за ред девил - читкај : ќе издржеме ) долга е сезоната клупата исто така - нема да наседнат на истата финта - овој тим е граден за да растура , не да се мачи со константноста -

длабоко се лажете дека челзи и утд ќе се борат - прашањево е дали ќе се борат ??? или за кое место ( дали ќе играат бараж ? ) ?

знам дека е доста рано - да се дискутира , ама поучен од искуството , мислам дека нема да се случат минатите две сезони :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
море друштво - доволно е само да не се повреди РвП , да се вратат дуду и том4е - па ќе се видеме на посветло издание тогаш - сега мешате баби и жаби - лани ја изгубивме титулата - имаме рекорд во епл (кој не верувем дека во наредните 10 сезони ќе го турне некој - 49 без пораз) сега овој тим на арсенал е пшосилен од кога и да е ( за ред девил - читкај : ќе издржеме ) долга е сезоната клупата исто така - нема да наседнат на истата финта - овој тим е граден за да растура , не да се мачи со константноста -

длабоко се лажете дека челзи и утд ќе се борат - прашањево е дали ќе се борат ??? или за кое место ( дали ќе играат бараж ? ) ?

знам дека е доста рано - да се дискутира , ама поучен од искуството , мислам дека нема да се случат минатите две сезони :helou:
И јас поучен од искуството ти велам да не се залетуваш многу зошто лани некои ваши фанови прерано ја прославија титулата:toe:
Сега кога Арсенал е прв, повторно почнавте со старата песна од лани ама оваа година ќе пробам ништо да не докажувам зошто мојот став е познат:helou:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
И јас поучен од искуството ти велам да не се залетуваш многу зошто лани некои ваши фанови прерано ја прославија титулата:toe:
Сега кога Арсенал е прв, повторно почнавте со старата песна од лани ама оваа година ќе пробам ништо да не докажувам зошто мојот став е познат:helou:
бива бре :)

немаш проблеми .
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.626
Поени од реакции
22.439
Рано е уште да зборите за шампионски титули , ќе збориме на крајот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom