F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Многу слабо изигра челзи, премалку за толку добри фудбалери во тимот.
Сепак муабетот ми е дека сезонава ќе е пеколно тешка за сите клубови.
Со среќа нека им е победата на Челзи, одличен гол на Деко!
Не многу слабо али слабо.Не очекував ваква игра,ама се надевам дека ќе се подобриме и ќе ги столчеме Тотенхем!!!Оваа сезона дефинитивно ќе биде најдобра и најквалитетна,бидејќи сите клубови се многу јаки....
 
F

fantomX

Гостин
Многу слабо изигра челзи, премалку за толку добри фудбалери во тимот.
Сепак муабетот ми е дека сезонава ќе е пеколно тешка за сите клубови.
Со среќа нека им е победата на Челзи, одличен гол на Деко!
На Деко добро му тргна.Не очекував така да игра.Браво.
Одбраната солидна. Чех ФЕНОМЕНАЛЕН!
Балак и Есиен беа клаени со ризик. Лампард не знам шо му е. Едино Деко играше на средината. Премалку. Али за Виган - доволно.
Следствено на мизерната средина, и Анелка не се изнаигра.

Есиен и Балак да се среда за неделава шо е пред нас, и добро че биди.
Лампард заебава малку, ама че се попрај.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Многу слабо изигра челзи, премалку за толку добри фудбалери во тимот.
Сепак муабетот ми е дека сезонава ќе е пеколно тешка за сите клубови.
Со среќа нека им е победата на Челзи, одличен гол на Деко!
Чиста грешка на голманот.Од таква позиција со десна нога да му даде гол во спротивниот агол.Добар голман сигурно ја фаќаше.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Чиста грешка на голманот.Од таква позиција со десна нога да му даде гол во спротивниот агол.Добар голман сигурно ја фаќаше.

И јас така мислам,се увиде грешката на Стив Брус со држењето на Киркланд на клупата.Сигурно Киркланд ќе ја фатеше.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ама не ја фати, така да одличен гол на Деко :)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
значи им честитам на сите - што победија или во секој случај се задоволни од резултатите на нивните пулени -

позЗ
 
F

fantomX

Гостин
Чиста грешка на голманот.Од таква позиција со десна нога да му даде гол во спротивниот агол.Добар голман сигурно ја фаќаше.
И јас така мислам,се увиде грешката на Стив Брус со држењето на Киркланд на клупата.Сигурно Киркланд ќе ја фатеше.
Киркланд е добар голман? :pos2::pos2::pos2:
Ај не прајте си фантазии.
Да беа Касиљас, Буфон, ЧЕХ, па и Ван Дер Сар и Реина, некој можи да ја фатеше, ама Киркланд?!
Ама ако, ве разбирам...
Само за дуели со такви скапани екипи ко Виган начело со „фер“-тренеро Брус, доволно е само еден одличен удар.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.737
Поени од реакции
11.219
Ја не сум задоволен од играта на арсенал, иако ги мрзам од дното на душата, минатата сезона ми играа онака најтоп фудбал за очи, абе милина да ти е, сеа изглеа уште не се влезени ко шо треба, ама се надевам дека ќе влезат :wink:
Бтњ и од челзи не сум ич, пошо се глеа дека златен Деко да не го купеа ќе лутаа ко изгубени кучки, вака бар ги вади :) Другите - верни гледачи!
Сепак што може да се каже од само 2 кола, тек ќе видиме што како ќе се дешава!

Поздрав

Long Live United
 
G

Gray Foxx

Гостин
Киркланд е добар голман? :pos2::pos2::pos2:
Ај не прајте си фантазии.
Да беа Касиљас, Буфон, ЧЕХ, па и Ван Дер Сар и Реина, некој можи да ја фатеше, ама Киркланд?!
Ама ако, ве разбирам...
Само за дуели со такви скапани екипи ко Виган начело со „фер“-тренеро Брус, доволно е само еден одличен удар.
Киркланд е одличен голман и ти тоа треба најубаво да го знаеш. Само нема човекот среќа со повредите. Иначе ке беше стандарден во Ливерпул.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Киркланд е добар голман? :pos2::pos2::pos2:
Ај не прајте си фантазии.
Да беа Касиљас, Буфон, ЧЕХ, па и Ван Дер Сар и Реина, некој можи да ја фатеше, ама Киркланд?!
Ама ако, ве разбирам...
Само за дуели со такви скапани екипи ко Виган начело со „фер“-тренеро Брус, доволно е само еден одличен удар.
Демек послаби, а?
Чешка-Турција.Чех.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Егзотик, не се прај поограничен од шо си. Го спомна Ван Дер Сар во тие шо ќе ја фатеа, шо ти е проблемот сеа?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Егзотик, не се прај поограничен од шо си. Го спомна Ван Дер Сар во тие шо ќе ја фатеа, шо ти е проблемот сеа?
Од кај знаеш колку сум ограничен?
Не се прави паметен, нели прочита.Сите тие ќе ја фателе топката оти биле добри голмани.ЧЕХ, Касиљас, Буфон, па и ван дер Сар и Реина.Ги изрази како послаби т.е. класа подолу голмани.
 
F

fantomX

Гостин
Демек послаби, а?
Чешка-Турција.Чех.
Да. И Челзи-Тотенхем.
Ако беа послаби, немаше ни да ги пишам. Зато, не замарај.

Киркланд е одличен голман и ти тоа треба најубаво да го знаеш. Само нема човекот среќа со повредите. Иначе ке беше стандарден во Ливерпул.
Шом си го пишал бомдираното, се согласуваш и со следното:
И Мурињо да не заминеше од Челзи сигурно никој клуб во Англија немаше бел ден да види. Така???
Нема смисла то шо си пишал.

Од кај знаеш колку сум ограничен?
Не се прави паметен, нели прочита.Сите тие ќе ја фателе топката оти биле добри голмани.ЧЕХ, Касиљас, Буфон, па и ван дер Сар и Реина.Ги изрази како послаби т.е. класа подолу голмани.
Класа подолу? Точно, мислам дека се послаби од тројцата, ама не до толку. Пак да ти кажам, ако беа класа подолу немаше ни да ги пишам.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Да. И Челзи-Тотенхем.
Ако беа послаби, немаше ни да ги пишам. Зато, не замарај.


Шом си го пишал бомдираното, се согласуваш и со следното:
И Мурињо да не заминеше од Челзи сигурно никој клуб во Англија немаше бел ден да види. Така???
Нема смисла то шо си пишал.
Талентот е тука. Он не може никако да реагира за да ги избегне повредите. Тоа ти кажувам. Нема среќа.
Исто како Вудгејт шо беше на времето. Таман ке му тргне ке се повреди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom