F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Арсенал игра добар фудбал за око,ама слаба му е реализацијата.Млад состав...:toe:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Арсенал игра добар фудбал за око,ама слаба му е реализацијата.Млад состав...:toe:
Премногу. Венѓер се заебува ги става прв тим. Нека ги остави да си созреат па после нека ги стави во игра. Тој ги пушта уште на 16 години да играат и после сите им ги крадат другиве клубови. Грешка голема прават.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Ќе се уиграат.Еве веќе 3-4 сезона го прават тоа.Се 3то или 4то место се.Никако тој фантастичен состав на африканско-француска увозена сила да успее да биде поконкурентен.Претходната сезона без супер есенски дел, после паднаа.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ќе се уиграат.Еве веќе 3-4 сезона го прават тоа.Се 3то или 4то место се.Никако тој фантастичен состав на африканско-француска увозена сила да успее да биде поконкурентен.Претходната сезона без супер есенски дел, после паднаа.
Чоек како сакаш дасе уиграат кога се премногу млади за цела сезона. Како второ фламини хлеб и не следам си отидоа ги собраа. Еве на почеток на сезона имаше интерес за фабрегас ама тој кажа ќе остане барем уште малку. Адебајор еве почна да прави проблем бара плата голема ова она.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Па тоа е.Венгер сака со сите тинејџери прв да биде, а сениорите ги пушта за глупости да си одат.Поентата во постот всушност ми беше исмевање на Венгер заради неговата изјава секоја година дека тимот ќе се воигра како оправдување за некој лош резултат:smir:
 
F

fantomX

Гостин
a bre budali se tie :)
ama da se nadevam deka nema da ima nit eden prenos na a2 :) ne ja fakam :)

pozZ
За жал, првава утакмица на Арсенал ти оди на А2.:smir:

Да да сега имаше реклама и пишуваше дека Арсенал-ВБА ќе оди на А2...а вчера видов дека на а2 ќе ја даваат Ливерпул во 18 и 15.Што е работава:toe:
Кај виде? Оти на рекламата немаше најава и за петта утакмица.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Чоек како сакаш дасе уиграат кога се премногу млади за цела сезона. Како второ фламини хлеб и не следам си отидоа ги собраа. Еве на почеток на сезона имаше интерес за фабрегас ама тој кажа ќе остане барем уште малку. Адебајор еве почна да прави проблем бара плата голема ова она.
Лани со малце повеќе среќа и ке ја земавме титулата....
Хлеб-Насри..
Фламини-Денилсон,Диаби+уште еден би требало да се купи....
Тео уште посозреан....
РвП-се надевам дека нема да биде кршлив како минатата сезона..
Бентнер-Ке биде добра замена за Аде..
Како што гледаш оваа сезона сме и подобри од минатата.....
Се надевам на титула.:)
А минатата сезона Арсенал само на 3 натпревари немаше постигнато гол,така да......Работата е што не ги користиме сите шанси што ги имаме(а ги имаме многу во еден натпревар):pipi:
ПС:Фабрегас,ке остане до 2014....:) Ганер во срцето:pipi:,и на Аде му покачија платата...
Поздрав.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Подобри сте ако сметаш секој играч да игра по неколку натпревари.Исто како лани, млади се ќе паднат и нема титула.Треба поискусни играчи.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Подобри сте ако сметаш секој играч да игра по неколку натпревари.Исто како лани, млади се ќе паднат и нема титула.Треба поискусни играчи.
Лани паднаа поради повредите,несреќниот натпревар со Бирмингам...ако се сеќаваш.
А не се искусни?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Искусни се од тие неколку сезони.Е сега и немавте среќа, тоа е...
Ама и со толку млади не успева.Треба да го чуваа Анри или Виеира.Добри играчи ќе беа.Како ментори за помладите.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Искусни се од тие неколку сезони.Е сега и немавте среќа, тоа е...
Ама и со толку млади не успева.Треба да го чуваа Анри или Виеира.Добри играчи ќе беа.Како ментори за помладите.
Е да беа...
Ајде некој опклада со мене...
Јас велам дека Арсенал ке биде над Ман.Утд(или Челзи,другиот си бира екипа) на табелата.
Сака некој?:pipi:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Се кладев веќе со двајца, нема да можам со тебе инаку радо би се кладел.Колку за занимација така:)
Барај некој друг:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Е да беа...
Ајде некој опклада со мене...
Јас велам дека Арсенал ке биде над Ман.Утд(или Челзи,другиот си бира екипа) на табелата.
Сака некој?:pipi:
Кладба прифатена.
Ги знаеш правилата. јас велам дека Јунајтед ќе биде над Арсенал!
Ако победам носиш аватар и потпис по моја желба или обратно. Со среќа!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Е да беа...
Ајде некој опклада со мене...
Јас велам дека Арсенал ке биде над Ман.Утд(или Челзи,другиот си бира екипа) на табелата.
Сака некој?:pipi:
И јас сакам бе. Ти пак ги пиша замените за хлеб за овој оној. Ама има само еден проблем француски фудбал и англиски фудбал бајги различна работа. Дур да се навикне чичето па дур да се разигра. Составот е посозреан ама не доволно веруј ми барем оваа година тешко. А да и за другите кои што викаат арсенал имал млади играчи и ќе ги истурат сите. Па другиве тимови што ќе прават ќе спијат. Тие можеби нема да купат некој млад ама ќе купат добар играч.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ова морам да го пишам како нов пост за поубаво да го прочита некој. барем тој кој дава дезинформации. Фудбал англиско ќе се дава на А1 телевизија. Не може да се дава на А2 како прво како што ме упозна комшија во радиодифузја што работи. Каналот А2 е сателитски и го има на сателитска и кабловска и сите не можат да го гледаат. А за вакви првенства кога ќе откупи телевизијата мора сите да го гледаат тоа. Затоа ќе има на А1 кој не верува еве ви ја програмата и ве молам следен пат мислете логички еве линк
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom