Астрална проекција

V

Vollstandig

Гостин
Јас немам големо искуство со астрална проекција порано сакав да направам, ама не стигнав целосно.
Моето искуство почна со едно месечно медитирање и припрема на мозокот за релаксирање и да не мислам на ништо останато.
После тоа убаво одморен наспан и све денот го поминав со слушање чил аут и вечерта пред легнување, убаво опуштен со добра медитација успеав да достигнам до моментот кога се одвојува човек од телото, т.е лебдење, малку лебдев се возбудив многу кога го достигнав тоа, и немам пробано баеѓи време.
Само искулиран или напушен најубо се прај астрална проекција.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Незнам што да ти кажам, дури и да е така пак не гледам објаснување како е тоа можно?

Остануваат многу прашања не одговорени.... кај одат "астралните тела" после смртта? Ако ние луѓето како еден вид интелегентни животни имаме астрални тела тогаш што со животните (нашите предци од кој сме еволуирале)? Дали мравките или некој микроорганизми имаат астрали тела? Што со периодот кога на земјата живееле 10 000 луѓе, кај биле нашите астрални тела тогаш? Или тие се ствараат кога се ствара физичкото тело?

Премногу е сложено за да е вистинито и да се дава објаснување.... ипак јас имслам дека материјалниот свет најверојатно е единствениот а ова што ни се случува се случува само во нашиот мозок и свест и не зафака место во материјалниот/физички свет. (ако некогаш успеам да направам експеримент каде ви real-time би видел нешто што вистина се случило тогаш тоа е друга приказна, вака може само да верувам)
Звучиш толку многу како маж ми, не е нормално :pos2:

Знаеш што, тоа е само твој избор како ќе гледаш на стварите. Можеби во подоцнежни години другачии ќе ти биде погледот и ќе се заинтригираш повише за да истражиш. Сега за сега може ова е тоа што ти треба :smir:

kundalini

--- надополнето ---



...toa sto se osloboduva kundalini energijata e dobar znak , ama problemot e sto so nea i kako ... kaj mene ide do 3 chakra posle imam nekoja blokada vo rbetoti ne ide nagore ,...ona sto go znaev odporano e...kundalini na svojot pat gi otvora i cisti site chakri,go regenerira teloto,gi otvora kanalite itn. mnogu e mokjna i podobro da ne se osloboduva ako ne si spremen zasto moze svasta da se desi...ti si ocigledno spremna ...e sega stom se podigne do 7 chakra treba da se izvede iznad glavata do 9 chakra koja ne e vo fizickoto telo i tuka vizuelizirame zlatna svelost koja e bozestvenata energija i ja spojuvame so nea i posle kako tus se vrakja vrz naseto telo i dobivame nekoj vid banjanje vo taa energija...vekje rekov deka rabotite se menuvaat mnogu brzo... sega imam novi soznanija ama necelosni , naskoro se nadevam ke ja dobijam selosnata tehnika...se podiga kundalini (kundalini ima razliciti boi , vistinskata e svetloportokalova) do ispod 7 chakra do pinealnata zlezda ili epifiza koja se naogja vo centarot na glavata, a od gore kroz sedmata chakra ja spustame zlatnata bozestvena energija od duhovnoto sonce(ova ne go iskopav od kade doagja, dali ima vrska so fiz.sonce ili go stvarame vo nekoja od visite chakri pa ja spustame svetlosta) i tie dve energii se sudiraat ili spojuvaat vo epifizata .... eeee ova e cinot koj sekoj treba da go napravi , aktiviranjeto na epifizata donesuva nezamislivi moznosti...e sega kudalini ja vikaat uste i energija na zemjata ili majkata , zasto doagja od najniskata chakra so koja sme povrzani so zemjata... a bozestvenata energija e energijata na sonceto ili tatkoto zasto e od najvisokata chakra so koja sme povrzani so nego... i koga tie ke se spojat vo epifizata tuka nastanuva nesto neverojatno i neopisivo , treba da se stvori blesok vo glavata posle koj vise nisto ne e isto kako porano , nekoi toa go vikaat prosvetluvanje, se nadminuvaat dualitetite vo koi ziveeme, se se posmatra kako apsolutna i sovrsena celina i nie kako del od ednoto ... togas se stanuva sin/kerka koga tatkoto i majkata se spojat vo nas...toa gi otvora vratite na nevozmoznoto ....
pozdrav!
Дали мислиш дека кундалинито има врска со искачање од тело? Ја од стално сум ги одвојувала тие две и може и тоа ми е грешката.
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
pa tocno e ako si psihopat, inaky ako imas cista sovest iskreni misli
bezopasno e

ovaj link ima nekolky iljadi knigi na ovaa oblas procitaj barm 500 pa ke diskutirame povise

www.galaksija.com
 
L

Lu

Гостин
pa tocno e ako si psihopat, inaky ako imas cista sovest iskreni misli
bezopasno e

ovaj link ima nekolky iljadi knigi na ovaa oblas procitaj barm 500 pa ke diskutirame povise

www.galaksija.com
Ај да појасниш малку што секаше да кажеш ?
Дали ние што правиме Астрални проекции не нарекуваш психопати или пак јас погрешно разбрав ?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
pa tocno e ako si psihopat, inaky ako imas cista sovest iskreni misli
bezopasno e

ovaj link ima nekolky iljadi knigi na ovaa oblas procitaj barm 500 pa ke diskutirame povise

www.galaksija.com
И ја сум со Лу овде....што е точно? На кој цитат се обраќаш? Објасни малку поише за што збориш и што ти е поентата
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
ako si nevroticna licnost i sakas da postignes astralna proekcija moznoo e da naletas na sopstvenite stravovi vo simbolicna forma
vo toj slucaj ne ti preporacuvam astralna proekcija
no dokolku imas cisti misli, poln si so pozitivna energija
vo toj slucaj ke imas pridobivki od astralnata proekcija
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
ako si nevroticna licnost i sakas da postignes astralna proekcija moznoo e da naletas na sopstvenite stravovi vo simbolicna forma
vo toj slucaj ne ti preporacuvam astralna proekcija
no dokolku imas cisti misli, poln si so pozitivna energija
vo toj slucaj ke imas pridobivki od astralnata proekcija
А, со тоа се слагам тотално. Нашите мисли се проектираат, а стравовите не се исклучени од тоа :smir:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Звучиш толку многу како маж ми, не е нормално :pos2:

Знаеш што, тоа е само твој избор како ќе гледаш на стварите. Можеби во подоцнежни години другачии ќе ти биде погледот и ќе се заинтригираш повише за да истражиш. Сега за сега може ова е тоа што ти треба :smir:



Дали мислиш дека кундалинито има врска со искачање од тело? Ја од стално сум ги одвојувала тие две и може и тоа ми е грешката.

ako izleguvanjeto vo astralot do sega ti bilo kako po kozja pateka ...so oslobodena kundalini ke bide kako po avtopat...so kolku lenti , zavisi kolkava kolicina ke oslobodis... kako i da e razlikata e golema
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
ako izleguvanjeto vo astralot do sega ti bilo kako po kozja pateka ...so oslobodena kundalini ke bide kako po avtopat...so kolku lenti , zavisi kolkava kolicina ke oslobodis... kako i da e razlikata e golema
Супер :) Ја ќе си продолжам тогаш полека, па кога дојде - дојде :smir:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Најважната порака од мистиците, пополека :)
Богами стварно. Некогаш заборавам на трпението и од нервози зошто нешто не се дешава ја кога го очекувам - ми го успорува напредокот. Морам да се потсетам од време на време :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Појезива работа амин....ми се случи еднаш и ќе умрев од страв..
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Најголем блокатор на природното течење на енергијата се конфликтите.
Кога би пробал да ги решаваш постепено, тешко дека има некоја веројатност за успех.
Сите(или бар повеќето мислам) што успеале у непречен проток на кундалини-енергијата успеале баталувајки СЕ(умот).
Лично не сум спремен за тоа самоубиство(па не верувам дека некогаш ќе бидам)......мислам дека има нешто повеќе :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom