Фан Клуб: Лацио

Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Имаме среќа што и тимовите под нас не играат добро:wink:
Бога ми... Иначе одамна не сум пишал на Темава но незнам разочаран многу. Иначе нема да пишувам дека сум навивач за Лацио веќе го имам поминато тој дел. Ме интересира го видовте ли Мауро на трибини со Бари? Беше со навивачите на Лацио. Ајјде момци ке биде.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.119
Поени од реакции
5.883
Бога ми... Иначе одамна не сум пишал на Темава но незнам разочаран многу. Иначе нема да пишувам дека сум навивач за Лацио веќе го имам поминато тој дел. Ме интересира го видовте ли Мауро на трибини со Бари? Беше со навивачите на Лацио. Ајјде момци ке биде.
Се дури го има Лотито на трибини во ложата, нема да ја биде работата...
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.022
Поени од реакции
637
Сега играме со Каљари во гости, ако ја изгубиме и таа тешко ни се пишува :(
 
F

FilipMacedon

Гостин


СРАМОТА :uvo:
Да не излезе дека ги бранам фашистите,ама ке ти објаснам да си знаеш за понатаму.
Поздравот потекнува од Стариот Рим,затоа и навивачите на Лацио отсекогаш се поздравувале така,затоа впрочем и се вика тимот Лацио(по стариот назив за римската област),е сега што Хитлер ги отцрнил тие симболики се гледа колку ги боли таквото Италијаните,си почитуваат свое и си го користат без разлика како ке бидат сфатени.

Да да. Ама верувајте ја тепаме таа. Имам такво претчуство :) Дај боже...
Ке даваат ли утре на Телма??
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Абе шо ви е, поздравуваат некого на улица, не е тоа фашистичката испружена рака. Си мафтаат луѓето, изваден од контекст е кадарот. :icon_lol:

Срамота е Лацио шо ќе се пресели у втора лига... тоа е срамота. :(
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Абе шо ви е, поздравуваат некого на улица, не е тоа фашистичката испружена рака. Си мафтаат луѓето, изваден од контекст е кадарот. :icon_lol:

Срамота е Лацио шо ќе се пресели у втора лига... тоа е срамота. :(
Така им треба кога имаат глуп газда :tv:
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе еве го видов Пандето блесна првите 2 утакммици и после не се слушна за него,подобро да си останеше во Лацио бар немаше да се борат за опстанок сега.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Абе еве го видов Пандето блесна првите 2 утакммици и после не се слушна за него,подобро да си останеше во Лацио бар немаше да се борат за опстанок сега.
poserposerposerposerposer
 

Kajgana Shop

На врв Bottom