Фан Клуб: Лацио

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Најстар играч што некогаш настапил во ЛШ - Балота 43год.

Добро шо е финтата со Балота кој треба да му е прв голман на лацио. Повреден е или.... Со цел памет ко се пензионира перуци не си зедоја друг. Мислам како успеаја да завршат со овај ?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
Абе имат голман Муслера најдобар млад голман нема ни 20 години брани во првенството му треба време а Карузо доага во јануари
зошто не го ставаат Муслера него Балота го ставаат... мислам дека 100 пати поубаво ќе брани од Балота , млад е и сака да се докаже...
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
зошто не го ставаат Муслера него Балота го ставаат... мислам дека 100 пати поубаво ќе брани од Балота , млад е и сака да се докаже...
Добро е што имат млад голман ама неможиш да го ставиш да брани со РЕАЛ МАДРИД ќе падне на психологија :) супер искусно бранеше Балота а што му е време за пензија му е така да си знае и Роси и највероватно се повеќе ќе смета на помладите.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Koj po gavolite e ovoj smotan golman?!?! 2 megju noze mu dadoa, site primeni golovi se po negova greska kako i na Delio Rossi sto go stavi nego vo igra!
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
тапа голман. све му влезе милан што шутнаа
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
77
Поени од реакции
0
Dobro be nemozev da go gledam toj muslera vise muka mi padna.RADI NEGO 5 GOLA PRIMI LAZIO EEEEEEEEJJJJJJJJJ OSVESTI SE BE NENORMALEN!!!!!!!!!!!
A ja mu se smeev na Artur Boruc ovoj bil epten za nigde.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Лацио на почетокот играше добро. Голманот е најмалку крив за головите, освен тој на Амброзини. И точно е дека одбраната ги правеше грешките ги правеше одбраната со лошите офсајд стапипици. Иако сум фанатик за Милан, сакав Пандев да постигне гол.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
голманот УЛАФ!!!!!!!!!!!!

Многу се нервирам така кога некој ќе играт со Реал убаво, ќе му дадат голови...ќе одат со некој други ГУБАТ :nesvest::nesvest::pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Mnogu mi e krivo so toj kilav golman so izlegoa.ama aj ideme ponatamu.Ipak lazio si e klasika
 

DeViL-BoY

GlorY GlorY United
Член од
27 септември 2007
Мислења
282
Поени од реакции
0
Neznam kako mozese da izgubi od Milan...onaa mlado golmance vistina pretera so kiksovite...a i onoj sudijata premnogu me iznervira...ali toa ti e ..dobro ili loso ni padnalo poraz e lazio ke mora da prodolzi napred...
p.s. Pandev e vistinska legenda...more ovoj kako znae da se zagradi da dodade cudo e ... go prestigna Pancev ziti se :D PozdraV narode
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
KATASTROFA!!! Lazio sto go gledav vcera kako da ne bese istiot onoj tim sto izigra nereseno se Real pred nekolku dena.:toe: A za golmanot nemam zborovi... :tapp: Balotta e 10 pati podobar od nego.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
ДЕЛИО РОСИ:

Не го обвинувајте Муслера

"Голманот е само еден дел од екипата и понекогаш игра добро, а понекогаш, како во неделата, имаат лош ден. Не е фер да се обвинува само него за неуспехот во дербито бидејќи тој е млад и ова ќе биде големо искуство за него. Потребно е сега да се вратиме психолошки и на следните натпревари да се обидеме да го надополниме пропуштеното. Можам да прифатам дека загубивме од Милан, но во исто време да побарам прошка од навивачите заради нашинот на кој доживеавме пораз. Во првото полувреме скапо ги плативме грешките. Мислам дека причината за поразот можеме да ја бараме во заморот, едноставно фудбалерите на Милан се повеќе навикнати да играат по два натпревари неделно", смета тренерот на Лацио.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
ДЕЛИО РОСИ:

Не го обвинувајте Муслера

"Голманот е само еден дел од екипата и понекогаш игра добро, а понекогаш, како во неделата, имаат лош ден. Не е фер да се обвинува само него за неуспехот во дербито бидејќи тој е млад и ова ќе биде големо искуство за него. Потребно е сега да се вратиме психолошки и на следните натпревари да се обидеме да го надополниме пропуштеното. Можам да прифатам дека загубивме од Милан, но во исто време да побарам прошка од навивачите заради нашинот на кој доживеавме пораз. Во првото полувреме скапо ги плативме грешките. Мислам дека причината за поразот можеме да ја бараме во заморот, едноставно фудбалерите на Милан се повеќе навикнати да играат по два натпревари неделно", смета тренерот на Лацио.
Greska smeta trenerot na Lazio. Bas Muslera treba se obvini za SE'!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom