Криминалистички серии

  • Креатор на темата pAjo
  • Време на започнување

Омилена крим-серија?

  • Miami vice

    Гласови: 3 3,5%
  • Nash Bridges

    Гласови: 8 9,3%
  • Law & Order SVU

    Гласови: 0 0,0%
  • Law & Order Criminal Intent

    Гласови: 2 2,3%
  • CSI LV

    Гласови: 19 22,1%
  • CSI NY

    Гласови: 3 3,5%
  • CSI Miami

    Гласови: 20 23,3%
  • NCIS

    Гласови: 10 11,6%
  • Monk

    Гласови: 6 7,0%
  • Друга (ќе наведам во пост)

    Гласови: 15 17,4%

  • Вкупно гласачи
    86
T

The Blob

Гостин
Ау да бе и Homicide филмот мислам дека го даваа на А1. Исто одличен како и серијата, само ми беше многу криво кога го убија Џиардело. Инаку беше добро да се видат собрани сите детективи кои играа низ годините во серијата, кадешто се обидуваат да го фатат убиецот на нивниот поранешен поручник.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Bacillus gagous напиша:
Имаше една идеше на А1 пред едно 8-9 години мислам едка се викаше оддел за убиства или слично со еден црнец и уште еден белец негов партнер, и во филаделфија чинам се одвиваше дејството.
Закон серија беше таа со оној Манч глуми во таа на Канал5 со силувањата.Многу ми се свиѓаше таа серија пошто немаше во неа лабаратории непостоечки свемирски машини како на ЦСИ повеќе ми се свиѓаат серии каде што се вади признанието без апарати и ДНК,( дојде време да не убиеш човек во Лас Вегас од Гил Грисом):bilokojzbor: Иначе ми се свиѓаше ЦСИ многу порано се додека татко ми не дојде до едно откритие пошто заедно гледавме и по некое време ми вика ''Абе синко ебате серијата стално вториот што ке го приведат е убиец''-по некое време анализа така беше во постарите сезони редовно вториот го јадеше.Сега гледам послабо ама приметив дека не е више само вториот крив.Другите ЦСИ се тиња поготово Мајами оној наранџастион на живци ми иде многу се курчи.......и така а вие како сте ;-)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ЦСИ Лас Вегас

ама и Монк ептен ми е интересно!
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
ЦСИ-Лас Вегас дефинитивно е најдобра криминалистичка серија
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
CSI LAS VEGAS definitivno najbolja a dali ja gledavte epizodata koga bese toj zakopan pod zemja
Odtogas uste povekje ja zasakav
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
неш бриџис
 
H

HITCH

Гостин
HEROES само штета што кај нас никој не ги пренесува многу е супер
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
CSI Miami не само во мијами и во лас вегас и во другите останати ЦСИ има најјак криминал убиства и сл, мислам дека вреди да победи од анкетиве било која од ЦСИ.
CSI-majami najdobra drugite se za u PM:tapp:
Ако мислиш за другите ЦСИ не си во право, сите ЦСИ се криминал убиства истражување и сл, многу има вакви нешта не можеш ти да се согласеш само за МИЈАМИ а да викаш дека ЛАС ВЕГАС е за никаде тука не си во право.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Гласав за ЦСИ Мајами, ама и Лас Вегас не е нешто полоша.Тие се најдобрите крими серии.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Гласав за ЦСИ Мајами, ама и Лас Вегас не е нешто полоша.Тие се најдобрите крими серии.
Кога си веке кај 2те ЦСИ спомни го барем и Њу Јорк(поддржиго) и тој е така доста криминалистички. :pos2:
:salut:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Гласав за ЦСИ Мајами (тие ми се најдобри) , ама и Њу Јорк и Лас Вегас се добри...па општо гледано ЦСИ е најдобра криминалистичка серија (според мене)..:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom