Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.137
Член од
27 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
guitardemon666... Izmisli solo kako Metallica... so drugo si slusal osven Metallica da dojdes do vakov brilijanten zaklucok... Ima sola eden kup sto se 100 podobri od solata na Metallica ali toa e.... Mislam dosta gi veclicevte koa se sto pravat pravat za pari (isto kako turbo folk, samo sto ima distorzija), a prvite albumi na Metallica e tao e muzikata sto trebase da prodolzat da ja svirat... koga kje imas dobar odgovor pisi ne samo Metallica solo Metallica ova ok ? :) fala

Izvinete sto se vrakjam vo vremeto na Dedo Noe ali nov clen sum i sega gi citam site via raboti... i mi se povrakja moram da pisam jbg
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Еј брат ако јас ги немам преслушано мунсороу .......
Иначе Мина добар си така е за Муeнсороу али последните албуми поише на блек маваат
abe ja ne rekov deka gi nemas preslusano, zborev opsto za koa se karaat za bendovi:)
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Eпа тоа општото не чини али ајде нема врска биди поздравен
 
F

FallenHypaspist

Гостин
guitardemon666... Izmisli solo kako Metallica... so drugo si slusal osven Metallica da dojdes do vakov brilijanten zaklucok... Ima sola eden kup sto se 100 podobri od solata na Metallica ali toa e.... Mislam dosta gi veclicevte koa se sto pravat pravat za pari (isto kako turbo folk, samo sto ima distorzija), a prvite albumi na Metallica e tao e muzikata sto trebase da prodolzat da ja svirat... koga kje imas dobar odgovor pisi ne samo Metallica solo Metallica ova ok ? :) fala

Izvinete sto se vrakjam vo vremeto na Dedo Noe ali nov clen sum i sega gi citam site via raboti... i mi se povrakja moram da pisam jbg
Brat sekoj bend za da pre\ivee mora da evoluira.....+ zaebi toa za metalika i komercializacijata..
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Lele uste metallicata!!! :mad::mad::mad:

Abe daj lugje batalete metalikata, toa so ostana prav metal i underground da go odrzime vo zivot... Na Carcass tapanarot Ken Owen pocna pak da sviri tapani se oporavuva od Krvarenjeto u mozokot... TOA SE DOBRI VESTI moze ke ni dojdat i u makedonijava da se poraduvame malce... Ti pa... "izmisli solo ko metallica"... Brat vidi so sola imaat Carcass, Death, Control Denied, Cynic, abe Suicidal Tendencies imaat zverski sola daj vise!:mad: Ja pocnav so Metallica i Pantera cel zivot ke gi postuem (metallica 81-89) ama prifatete realnost malce!:pusk:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Брат ај жити све не се брукај прочитај ги убаво последните 30тина страници ок??
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Abe daj lugje batalete metalikata, toa so ostana prav metal i underground da go odrzime vo zivot... Na Carcass tapanarot Ken Owen pocna pak da sviri tapani se oporavuva od Krvarenjeto u mozokot... TOA SE DOBRI VESTI moze ke ni dojdat i u makedonijava da se poraduvame malce... Ti pa... "izmisli solo ko metallica"... Brat vidi so sola imaat Carcass, Death, Control Denied, Cynic, abe Suicidal Tendencies imaat zverski sola daj vise!:mad: Ja pocnav so Metallica i Pantera cel zivot ke gi postuem (metallica 81-89) ama prifatete realnost malce!:pusk:
Ова најверојатно на мене се однасаше...:pos2:

Јесте да до некаде треба да се вратиме во реалноста и да го заштитиме тоа што го имаме денес необрнувајќи многу внимание на минатото оти како што гледам метал културата од една страна оди надолу додека од друга нагоре..ц ц ц...

Брат во солата како прво пред се се цени стилот потоа се друго, ако имаш свој уникатен стил на свирење нормално дека ќе бидеш ценет па макар и знаел 2 скали...Ти горе сакаше да кажеш дека Каркас,Дет итд итд имаат подобри сола од металика.....Јас знаеш што би рекол?...Би рекол уопште нема што да се споредуваат ствари од различни стилови...

Поздрав
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
BTW видов на myspace-от на Кастро Тотем ќе свиреле на 20ти :)vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:) заедно со уште некој бенд, Lady Said Nо нешто така. Плус на 28 Серпентин ќе свиреле (а зборат дека и Vandal, Furion и Hall of Sins ќе свиреле).

И ај доста го дрвите за кој боље солоа има сите знаеме дека ќе се препуцавате со трешери шо не ги бива па ќе дојде некој ќе каже е нема боље од Петручи, па ондак некој ќе рече неможе да споредувате коа сите со различен стил свират за на крај да почнете смртни закани да си мењате.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
ето исто мислам со тебе Металика не вреди да се спомнува повеќе пошо тоа е нешто поминато за солажите добар е кирк хамет ама не можида се споредува со солажите на Death и ајде муабетов е готов туку дајте нешто ново...
Некое ваше откритие или нешто што ви оставило добар в печаток од прв слушање...
Јас во последно време открив доста добри блекери ама ајде прво вие па јас ќе постирам кога ќе биде пред кулминациа
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Неможам да смислам и да поднесам метал.
:salut:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Неможам да смислам и да поднесам метал.
:salut:
и сеа шо?
иди постирај на поп, рап подфорумите , а тука на метал форум постираш ако слушаш метал и имаш да кажеш нешто у врска со метал, а вакви коментари не држат вода.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
АЈ ПОШо глеам овде металци може ке се најде некој што знае ... кој е мајлот за да пратам пријава на рок фест ?!?! еден маил објавен на бекстејџ има али не е тој највероватно пошто пораката неможе да биде пратена ми ја враќа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom