Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
6 септември 2009
Мислења
2.618
Поени од реакции
1.123
Kрaj, 0-0.
Штета, испуштивмо шанса преку првенство да идемо у Европа, али нема везе, сега идемо на Купот.
Само ми е криво што не завршивмо на 5 место.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Абе да збориме реално Тетекс со оваа екипа што ја состави во зимскиов период можеше да биде ШАМПИОН:toe:
Ама тука некој други работи си го направија своето:nesum:
Све на све и ова 7-мо место е успех за екипа која првпат игра во 1-ва лига после толку време:nesvest:
Сеа само едно ќе кажам доколку се задржат овие играчи што ги има моментално и се земе некој дефанзивец и еден креативец догодина Тетекс е ШАМПИОН 100%:salut:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Имаше 2 чиста пенали за нас,ама тоа копилето Спирковски не ги досуди!Може едниот не беше баш чист пенал над Генц кога беше у дуел со Кралевски,но втората спорна ситуација цела публика виде дека играчот на Металург ја удирата топката со рака,само копилето Спирковски не виде!
И инаку у 1-во полувреме се спасивме на 2-3 пати кога имаја Металург шанса,но катастрофалниот терен што беше ја спречи топката да се движи :)
И морам да напоменем некорекната игра на Металург,ја одовлекуваја цела игра,и правеја нечисти фаули за да го задржат нашиот играч да направи контра.

--- надополнето ---

Абе да збориме реално Тетекс со оваа екипа што ја состави во зимскиов период можеше да биде ШАМПИОН:toe:
Чекај малу бе,треба екипата да се уигра,не е тоа таке пљукни залепи.Нови играчи се на нова средина,здравје наредна сезона со 3-4 квалитетни засилувања може да се атакуе на врвот!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Спиркоски мајката да ти ја е*ем не ни досуди 2 чисти пенала, од кој еден у последна минута:nerv: чиста рука имаше. Среќа имаше полиција инаку кузнае кј ќе завршеја судиете заедно со играчине копилиња од Металург(посебно Вајс и Кралевски):nerv:.
Инаку и прво лесно моевмо 2-3 пута да примимо гол ама водата не спасуеше :)
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
СИТЕ НИШАНИ СВРТЕНИ КОН ФИЛИП 2!!

Иначе, како сума сумарум од целата сезона, сум објективно задоволен со 7-то место, затоа што Тетекс е прва сезона во првата лига а уште побитно, ЦЕЛ ТИМ е сменет од лани кои играа во втората лига. Нормално најважно ми беше да останаме во лигава а тоа и го остваривме. Е сеа за следната сезона имаме СУПЕР тим, само ни треба некој креативец и дефанзивец а и подобар тренер и сигурно ќе се бориме за врвот. Така да ова беше една од Ретко-успешните сезони за Тетекс!
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
se gledame i drugata sezona vo prva liga.
pogolem uspeh dogodina i pobeda vo finaleto na kupot...
mislam deka mozevme i pogore da bideme na tabelata no so e tuka e.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.618
Поени од реакции
1.123
Првата сезона у прва лига после 16 године се заврши. Делумно, сум задоволен од 7 место, ма да имавмо шансе и за погоре, али касно им текна на екипава да се уигра. Сега, ни остануе купот, кој ако го освоимо за првпут ќе го гледамо Тетекс у Европа.
Од наредна сезона, ќе ни треба нов тренер и уште 3-4 квалитетни засилуења за да бидемо у конкуренција за некое место во горниот дел на табелата. :toe:
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
можевмо да бидемо 5ти завршивно 7ми али супер е, сеа играчиве нека се спрема за на 26 да го згазимо работнички :vozbud: тетекс ќе има голема предност бразилците нема да играа за работнички, + 12тиот играч на тетекс ќе биде на филип 2 таке да очекуем победа и титула :salut:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Добро е ка за прва сезона 7 место среќа имавмо што три екипе предвреме отиднаја иначе...
И замислите вчера скоро цело второ полувреме 4 везни играчи ни ја покријаваја цела средина:tapp: да ти е*ам тренерот... мора под итно да се смени
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Иако можеше и подобро, ипак задоволен сум од ова 7-мо место. Свекако сезонава цел беше опстанок, тоа и го напраевмо, е сега што имавмо шанса и за нешто појќе тоа е тоа, здравје догодина.

Него добро е ајде, 26-ти 26-ти...поарно отколку 19-ти или 20-ти. Ќе требаше да касним на матура :):)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Еј за пола саат, значи у 11 пуштајте а1 и гледајте Опуштено, гостин - Агиналдо Брага....ќе има смеење:)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Еј за пола саат, значи у 11 пуштајте а1 и гледајте Опуштено, гостин - Агиналдо Брага....ќе има смеење:)
:pos2:Беше на Тетекс-Металург да се искинеш од смеење му е*ем циганот :)
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Кога е финалето и во колку?!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom