Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Значи добро шо полека екипава почиња да ни се уигруе,али ипак тоа требаше порано, а не сеа на крај.
И за купот,еден другар ми има кажано дека можно е Работнички да не ни ја пушти бидејќи им вршеле притисок од управата т.е од претседателот Поповски.
Ја појќе би сакал да навијам и да гледам утакмица што не е наместена и да се тресем до крај за победа, отколку да знаем дека е наместена. Тоа би било без ќејф, па и ако е пишано немора да освоимо купот, многу ќе бидем посреќен таке.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Ја појќе би сакал да навијам и да гледам утакмица што не е наместена и да се тресем до крај за победа, отколку да знаем дека е наместена. Тоа би било без ќејф, па и ако е пишано немора да освоимо купот, многу ќе бидем посреќен таке.
Па и ја исто таке би сакал,како што е на секоја утакмица!Но проблемот е што сакам Тетекс да го гледам у европа!
А и еве нека не ни ја пуштат,а знаејќи дека нашата игра доста ни се подобрила од порано а пак Работнички влезен е у некоја криза,оптимист би бил дека може да ги победиме..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па и ја исто таке би сакал,како што е на секоја утакмица!Но проблемот е што сакам Тетекс да го гледам у европа!
А и еве нека не ни ја пуштат,а знаејќи дека нашата игра доста ни се подобрила од порано а пак Работнички влезен е у некоја криза,оптимист би бил дека може да ги победиме..
Па нормално, зошто да не би можеле да ги победимо Работнички. Ако победимо без да е наместена би било топ :)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Па и ја исто таке би сакал,како што е на секоја утакмица!Но проблемот е што сакам Тетекс да го гледам у европа!
А и еве нека не ни ја пуштат,а знаејќи дека нашата игра доста ни се подобрила од порано а пак Работнички влезен е у некоја криза,оптимист би бил дека може да ги победиме..
Пресудна нема да биде само подобрата форма на тетекс и се послабата форма на работнички,голем удел у победа на тетекс треба да имамо и ние навивачите знаејчи дека тетекс ќе има и мн поголема подршка од работнички(ако и воопшто има работнички):toe:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Нешто глеам се најавуе купот може да биде 19 или 20 а??? Мамичето у пичка, ќе немоем да лудуем до крај :)
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
И ЈА НЕСЕКАМ УТАКМИЦАТА ДА БИДЕ МЕСТЕНА САКАМ АКО ТЕПАМО ДА ТЕПАМО БЕЗ НАМЕСТЕНО
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.622
Поени од реакции
1.145
Oва што се дешава со терминов за купот го има само кај нас, срамота.

Инаку, и ја не би сакал да е наместена утакмицава. Ако однапред знаем како ќе се заврши нема да ми биде интересно да гледам, таке да сум против да се мести, и сум оптимиста дека можемо да ги победимо Работнички.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Oва што се дешава со терминов за купот го има само кај нас, срамота.

Инаку, и ја не би сакал да е наместена утакмицава. Ако однапред знаем како ќе се заврши нема да ми биде интересно да гледам, таке да сум против да се мести, и сум оптимиста дека можемо да ги победимо Работнички.
Абе со тимов што го имамо немора да се биде оптимисти за да се тепа Работнички, на исто ниво смо само што на крај ни текна да играмо:)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Според тоа во спорт најверојатно ќе се игра на 26, ако се одигра тогаш бразилците од Работнички си одат на 25 така да че бидат уште повеќе ослабени иако се во криза, така да има доста реални шанси да се победи.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Значи добро шо полека екипава почиња да ни се уигруе,али ипак тоа требаше порано, а не сеа на крај.
И за купот,еден другар ми има кажано дека можно е Работнички да не ни ја пушти бидејќи им вршеле притисок од управата т.е од претседателот Поповски.
Тоа значи дека може играчиве под Брацо што се у Работнички(бразилците,Муарем,Богатинов...) може ќе дојда у Тетекс и да се сконцентрира Брацо само на Тетекс па од кј знаете може да очекуамо добри резултати у иднина :)
btw и ја сум сигурен дека и да не е наместена тепамо од причина што влеговмо у добра форма и ако имаа нашиве играчи одлична подршка од наша страна... :)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Тоа значи дека може играчиве под Брацо што се у Работнички(бразилците,Муарем,Богатинов...) може ќе дојда у Тетекс и да се сконцентрира Брацо само на Тетекс па од кј знаете може да очекуамо добри резултати у иднина :)
btw и ја сум сигурен дека и да не е наместена тепамо од причина што влеговмо у добра форма и ако имаа нашиве играчи одлична подршка од наша страна... :)
Поддршката ќе ја има до крај:vozbud: А ако победа на руке до Тетово ќе ги носимо!!!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ајде утре да се победи против металург, а силекс да изгуби од вардар и ќе бидемо 5 место и имамо загарантирано УЕФА Европа Лига
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Требаше да одиме со еден другар за Боговиње,али времево зеза..:(
И интересно нешто што прочитав у Спорт,беше тоа дека Металург им понудиле на нашите да играа на Железара,ама нашиве не прифатиле.
Очекуем денес да ја завршимо сезоната како што треба,односно со победа ! :)

--- надополнето ---

Ајде утре да се победи против металург, а силекс да изгуби од вардар и ќе бидемо 5 место и имамо загарантирано УЕФА Европа Лига
Денес :smir:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Требаше да одиме со еден другар за Боговиње,али времево зеза..:(
И интересно нешто што прочитав у Спорт,беше тоа дека Металург им понудиле на нашите да играа на Железара,ама нашиве не прифатиле.
Очекуем денес да ја завршимо сезоната како што треба,односно со победа ! :)

--- надополнето ---



Денес :smir:
Преска ми текна ама ме мрзеше да поправам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom