Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Честито нека ни е победава. И пак како и свака утакмица дома, подобра игра имамо...создавамо шансе ама не знаа гол да дада. Среќа на крај пенал досуди, па уште тоа да го промашеа и ќе се убиев.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
A narednata gubete od Pobeda vo Prilep sigurno...Ali najdobro e sto odma posle Milano sleduva Sloga :)
Нека си остана тиа 2 екипе последни а Тетекс,Победа,Вардар и Силекс нека се бора за избегнуење на бараж,а и да се игра бараж тешко да се отпадне нема квалитетни екипе у 2ра лига освен Шкендија и Брегалница кој ќе влеза дирекно у 1ва лига.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Фала фала...
Не бевме многу, прво полувреме немаше навивање...скандиравме само КИФЛА ОДИ СИ!! Второ имаше добро навивање.
Иначе имаше и околу 30 Комити...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.680
Поени од реакции
6.112
Фала фала...
Не бевме многу, прво полувреме немаше навивање...скандиравме само КИФЛА ОДИ СИ!! Второ имаше добро навивање.
Иначе имаше и околу 30 Комити...
Znam otidoa nekoj so koli i so avtobusi(skopje-tetovo)Mozebi ke dojdovme poveke ama ne zafrkna vremeto.
 

Vojvodi_Te

Војводи Тетово
Член од
31 март 2009
Мислења
122
Поени од реакции
5
Боби4е, ја не мислим дека КИФЛА е крив за ова ..... Треба и на играчите да им се врши притисок, зошто ако нема пенал не знаа гол да дада .... Или нека зема да играа или нека ида ..... Ова го нема нигде .... А инаку наредната со ПОБЕДА е наместена 3-3, освен ако не им текне на Брацо или Гризли да плата и да ја тепамо .....
Фала фала...
Не бевме многу, прво полувреме немаше навивање...скандиравме само КИФЛА ОДИ СИ!! Второ имаше добро навивање.
Иначе имаше и околу 30 Комити...
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Aj neka ni e cestito pobeda....
Samo uste ne mi e jasno do kogaj ke teramo vake, cela utakmica da sozdavas sanse i tek pred kraj na utakmica da dades gol toa mislim deka go nema nigde ke mora nesto da se prevzeme t.e da se menjaa nesto pod itno...:toe:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Честито победа нека ние и нека се множа..
Аман више до когај ќе давамо голоој на крај..и Левков имаше опција да бира кај да шутира а он право у голманов..!
И у последниве 5 кола би требало да земемо 6-7 бода..

http://www.fcteteks.com/2009/11/1-0-0-0_08.html
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
После денешниов натпревар мислим дека е редно Левков да се седне на клупа и да одмори едно 5-6 натпревари, не за друго туку да му дојде памет малу неможе скоро свака утакмица да промашуе такви шанси ка шо имаше денеска. Денеска иако теренот беше катастрофа очигледно е дека очајно ни фали гол играч инаку највише што може да очекуемо е бараж.Е сега за понатамо, наредната со Победа е изгубена (3 за 3) со Металург тешко да земемо бодој на гости и автоматски влагамо у опасната зона, така да Брацо нека фрли некој динар или за играчи или за утакмици да купи:helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Иначе не сакам да двоем, ама морам да ги пофалим Марко и Алији. Алији е мислим многу подобра опција од Цуки, и треба почесто да игра. Знае да се пробие напред, има ДАЛЕКУ ПОДОБАР центаршут од Цуки, а и у одбрана е добар.
А Марко иако има 21 година, делуе многу сигурно. Само нека продолжи таке.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Иначе не сакам да двоем, ама морам да ги пофалим Марко и Алији. Алији е мислим многу подобра опција од Цуки, и треба почесто да игра. Знае да се пробие напред, има ДАЛЕКУ ПОДОБАР центаршут од Цуки, а и у одбрана е добар.
А Марко иако има 21 година, делуе многу сигурно. Само нека продолжи таке.
Za Marko nemam zborooj odlicen golman i zasluzue da bide prv golman na u-21 reprezentacijata...:helou:
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
После денешниов натпревар мислим дека е редно Левков да се седне на клупа и да одмори едно 5-6 натпревари, не за друго туку да му дојде памет малу неможе скоро свака утакмица да промашуе такви шанси ка шо имаше денеска. Денеска иако теренот беше катастрофа очигледно е дека очајно ни фали гол играч инаку највише што може да очекуемо е бараж.Е сега за понатамо, наредната со Победа е изгубена (3 за 3) со Металург тешко да земемо бодој на гости и автоматски влагамо у опасната зона, така да Брацо нека фрли некој динар или за играчи или за утакмици да купи:helou:
Па Левков и во Напредок не беше нешто добар промашуваше шанси кога беше и сам со голманот а и не е нешто многу брз снажен и висок. Головите што ги постигна мислам дека беа 12 од кои 9 од пенал незнам што толку го форсираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom