A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
истото е и кај мене,многу е спор освен МК адреси,друга ниедна не ми отвара,цело време ми покажува да се конектирам dia-lap conection,ми покажува дека нешто за модемот ..........ова првпат ми се покажува иако користам 2 години интернет од кејбтел,и досега не сум имал никакви проблеми,ама ова што ми се случува денес и последниве 4 дена навистина е КАТАСТРОФА
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И мене прошлиот месец на почетокот многу ме заебаваше ама па брзината им е супер кога е стабилен, не жалам сепак што ги сменив за Уан сега за сега па ќе видиме :toe:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
И во Чаир - Топанско проблеми има еве саат време иначе пред тоа супер беше.Гарант е некој поголем проблем чим повеќе делови од Скопје па и другите градови немаат нет.Да се надаме дека што побрзо ке се реши.И една молба до другите корисници ако се среди кај некого побрзо да каже за да и другите имаат преглед на состојбата :)


Едит - Се среди и кај мене :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
69
Поени од реакции
8
Facebook - от многу бавно ми се отвара. Другото, освен порталов воопшто не ми работи. Неколку пати сум пробал да ги исконтактирам, но никој не се јавува или пак ги менуваат броевите..
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
нетот е катастрофа,кога оди ненормално а често ич не оди,вчера ја симнав f1-2010 so 7 megabajti вас лага мене вистина 5,61 гига за 2 минути.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
нетот е катастрофа,кога оди ненормално а често ич не оди,вчера ја симнав f1-2010 so 7 megabajti вас лага мене вистина 5,61 гига за 2 минути.
Абе ти веруваме, не за џабе ние не ги мењаме ко нет провајдер, само што глупирањево на почеток од секој месец малце навика им станува ама сепак тоа е мала работа во споредба што трпат претплатниците на други провајдери. Кога ќе ми текне на мене дека се мислев меѓу Телекабел и Кејблтел од кои да ставам кога си отидов од Уан :tapp:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Нишо месецов ја усраа работата, уште од почеток сите денови до сеа ми се дајал ап брзина.
Ја фалиги фалиги
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Нишо месецов ја усраа работата, уште од почеток сите денови до сеа ми се дајал ап брзина.
Ја фалиги фалиги
Same here + септември.

--- надополнето ---

нетот е катастрофа,кога оди ненормално а често ич не оди,вчера ја симнав f1-2010 so 7 megabajti вас лага мене вистина 5,61 гига за 2 минути.

Вакво нешто слично се деси на 01,02,2008

Другар симна ХХХ филм од 1,44гб за 20-тина секунди. со 50 мб идеше брзината.
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
Хммм... Кај мене пак, веќе неколку дена е повеќе отколку што треба да е...

Се надевам дека сметката нема да ми биде поголема...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Хммм... Кај мене пак, веќе неколку дена е повеќе отколку што треба да е...

Се надевам дека сметката нема да ми биде поголема...
И тука има проблеми, не смее да дава вакви резултати :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596


Ова сигурно само кај мене е вака !!! УЖАС ... 3 дена ми ја спушта ФИФА 11 и до сеа ми спушти 55 % , ке се убијам уствари ке ги убијам овие од Кејбтел
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646


Ова сигурно само кај мене е вака !!! УЖАС ... 3 дена ми ја спушта ФИФА 11 и до сеа ми спушти 55 % , ке се убијам уствари ке ги убијам овие од Кејбтел

Сигурен си дека имаш добар торент од играва....дека резултатите на спеедтест ни малце не се точни колкава е брзината на download еве пример кај мене види

Види на спеедтест што брзина вади

А види на download од торент или од некој добар сајт која брзина ја вади



 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Сигурен си дека имаш добар торент од играва....дека резултатите на спеедтест ни малце не се точни колкава е брзината на download еве пример кај мене види

Види на спеедтест што брзина вади

А види на download од торент или од некој добар сајт која брзина ја вади




Брат , го спуштам преку пирате беј , на замунда не ми дава можност да се регистрирам па затоа од оваму го спуштам ... иначе на торентот мн ми варира брзината од мн висока на мн ниска ... ужас , моментално ми е на торентот што го спуштам 14,5 кб/с а ми беше дури и 2кб/с ... јбг морам да го истерам преку овој торент веќе 2,6 гб ми се спуштени уште толку ми фалат
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Брат , го спуштам преку пирате беј , на замунда не ми дава можност да се регистрирам па затоа од оваму го спуштам ... иначе на торентот мн ми варира брзината од мн висока на мн ниска ... ужас , моментално ми е на торентот што го спуштам 14,5 кб/с а ми беше дури и 2кб/с ... јбг морам да го истерам преку овој торент веќе 2,6 гб ми се спуштени уште толку ми фалат

Јбг и пирате беј се нестабилни се зависи каков сидер ке начекаш а и кејбтел нешто заебаваат ноќеска кога ке видиш се се собрало.Немаш друго чаре освен јаки живци и да чекаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom