Да се пуши или не?

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
сите кои пушаат се ваѓаат со тоа дека се посмирени,али не е единствен начин пушењето да ја смирува нервозата тоа зависи од мозокот.а пак некои мислат дека со цигарите се некој и нешто,глупа работа
јас не сум пушач а и немам намера да ги користам цигарите.против сум за пушење.можат да кажаат колку е штетно само оние кој одаат во ноќни клубови и му солзаат очите зошто некој немал грам мозок.
треба да се спречи тоа да не се пуши во локали.ако не може некој да трае нека не излегува или нека стои надвор.закони има али не се почитуваат...
BuSarCe очи можат да ти засолзат и ако некоја цура ти дигне мишка а претходно се кршела од играње,а и недај боже па и у несвест да паднеш...и немора да значи дека ние пушачите сме без грам мозок никој не те тера со сила да пушиш ако нејќеш немораш,секој си избира сам за себе како ќе го помине остатокот од животот дали со бели или со катран дробови...ебеш му матер за многу работи има закони побитни па ни тие не се почитуваат,да не навлагаме многу многу у таа тематика...аха и да,кога сум нервозен неможе да ме смири ни една кутија цигари а камоли цигарче за тоа се соглеасувам со тебе дека се е до мозокот (барем во мојот случај).
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
никој не те тера со сила да пушиш ако нејќеш немораш,секој си избира сам за себе како ќе го помине остатокот од животот дали со бели или со катран дробови...ебеш му матер за многу работи има закони побитни па ни тие не се почитуваат,да не навлагаме многу многу у таа тематика...
No toa ne e temata dali ti imash izbor. Temta e da se pushi ili ne.

I odgovorot e jasen: da ne se pusi!

Ne samo shto ne e zdravo, i si pridonesuvash kon sopstvenata smrt, tuku ne e ni kul. Naprotiv, grozno e.

Batali go toa gjubre shto pobrgu mozhesh.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
BuSarCe очи можат да ти засолзат и ако некоја цура ти дигне мишка а претходно се кршела од играње,а и недај боже па и у несвест да паднеш...и немора да значи дека ние пушачите сме без грам мозок никој не те тера со сила да пушиш ако нејќеш немораш,секој си избира сам за себе како ќе го помине остатокот од животот дали со бели или со катран дробови...ебеш му матер за многу работи има закони побитни па ни тие не се почитуваат,да не навлагаме многу многу у таа тематика...аха и да,кога сум нервозен неможе да ме смири ни една кутија цигари а камоли цигарче за тоа се соглеасувам со тебе дека се е до мозокот (барем во мојот случај).

брат за да се откажеш од нешто треба да имаш мозок,и за да почитуваш правила или воопшто.ако е до задоволство пуши по една до две цигари на ден.и мисли малку дека му сметаш на другиот до тебе.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
No toa ne e temata dali ti imash izbor. Temta e da se pushi ili ne.

I odgovorot e jasen: da ne se pusi!

Ne samo shto ne e zdravo, i si pridonesuvash kon sopstvenata smrt, tuku ne e ni kul. Naprotiv, grozno e.

Batali go toa gjubre shto pobrgu mozhesh.
брат за да се откажеш од нешто треба да имаш мозок,и за да почитуваш правила или воопшто.ако е до задоволство пуши по една до две цигари на ден.и мисли малку дека му сметаш на другиот до тебе.
ијаааа кил ми ај ем смокер :puspauza:...ок,како што реков избор на секој лично,одговорот на секој непушач е да не се пуши,пушачот би одговорил да се пуши,јасно ни е на сите дека е штетно не викам дека не е,но јебига неможе мене некој да ми кажува што е добро за мене а што не,доволно сум свесен за моите постапки кои ги правам,каде што владееле такви закони сум ги почитувал,сум седел во простории наменети за непушачи на кафе а тоа кажува дека сум имал осет за другите и грам мозок,едноставно несакам да си го ускратам и тоа задоволство,да задоволство ми е да запалм цигара,избегавме од темата и тоа доста :smir:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Shto povekje filozofirash, toa povekjke gubish dragoceno vreme za bataluvanje na katranskoto gjubre shto te true pred se tebe, a posle i nas.

Zatoa kazhi konkretno kako da prejdeme na delo, da pochnesh da namaluvash od toa katranot se dodeka ne se skinesh celosno. Biva li?

Samo konkretno, inaku ne repliciraj.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
ијаааа кил ми ај ем смокер :puspauza:...ок,како што реков избор на секој лично,одговорот на секој непушач е да не се пуши,пушачот би одговорил да се пуши,јасно ни е на сите дека е штетно не викам дека не е,но јебига неможе мене некој да ми кажува што е добро за мене а што не,доволно сум свесен за моите постапки кои ги правам,каде што владееле такви закони сум ги почитувал,сум седел во простории наменети за непушачи на кафе а тоа кажува дека сум имал осет за другите и грам мозок,едноставно несакам да си го ускратам и тоа задоволство,да задоволство ми е да запалм цигара,избегавме од темата и тоа доста :smir:
Многу јасно, секој со своето, сите со различни мислења, ама сепак пушачот ќе одговори да и непушачот не, многу јасно. Не пушам во средини каде не се пуши, многу јасно. Обавезно прашувам дали се пуши или не, тоа е одраз на домашното воспитување, ако е непушач во мое друштво гледам помалку да пушам, зборам за места каде се седи и тн. не за дискотеки и слично. Доволна сум свесна за последиците, ама тоа е, тоа сум го избрала како некој друг друго нешто.:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пушењето е штетно по здравјето, го скратува животот и сл. Но најтрагично е тоа што пушачите го знаат тоа и сепак пушат. Ама не ми е ни за тоа. Ги трујат другите околу себе, а тоа е најголемиот проблем.
 

KOKO AR.

i jas tebe
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Nemojte luge i jas po 6 god. pak gi pocnav i eti ti bela kaslanje i se drugo.Ama pak ce pusam :nenene:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
5.461
Aу, немате појма мене како ме задушува чад од цигари. Понекогаш и ми се создава нагон за повраќање и ужасно ми се лоши. Финтата е што и јас сум пушач, и тоа прилично страсен, но ете, туѓ дим не поднесувам.:toe:
исто и мене само јас за да се спасам од димот палам цигара :toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Многу јасно, секој со своето, сите со различни мислења, ама сепак пушачот ќе одговори да и непушачот не, многу јасно. Не пушам во средини каде не се пуши, многу јасно. Обавезно прашувам дали се пуши или не, тоа е одраз на домашното воспитување, ако е непушач во мое друштво гледам помалку да пушам, зборам за места каде се седи и тн. не за дискотеки и слично. Доволна сум свесна за последиците, ама тоа е, тоа сум го избрала како некој друг друго нешто.:helou:
Нормално дека треба така, но ете не се сите како тебе. Има некои ќе си дојдат и ќе си запалат цигарче и око нема да им трепнедали некој тоа може да го поднесе или не.

Јас не сум пушач и ми смета кога ќе ме зачадат со димот. Не ми пречи да се пуши умерено, ама па постојат и онакви што уште не ја изгаснале едната цигара веднаш палат друга.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Со тоа што неможам ништо да изменам...ќе кажам од моја гледна точка..

Значи ја не сум да се пуши...уништување на сопственото здравје...

Но како што кажав ни можам нешто да изменам и ништо секој за себе си гледа...но ќе кажам денес многу ретко да видите човек што не пуши:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom