Да се пуши или не?

M

**MEMORY**

Гостин
Пушев 2 години, сега немам запалено цигара 2 месеци и повеќе... Ептен е поубаво вака, се надевам дека ќе терам вака до крај. За сите оние кои викаат дека не можат да ги откажат цигарите - можат, само ако сакаат и ако си стојат на зборот...
 
С

Спенсер

Гостин
pa koj saka neka pusi, ama ima i 2 dobri pricini da ne pusime: ke trosime mnogu pari (nema kutija cigari ispod 40den), i ni se vlosuva zdravjeto, (moze da dobieme rak),
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Најлесно е да се откажеш од цигари. Еден другар се има отажано повеќе од 100 пати.
:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Се откажав од откажување на цигарите. Едноставно не бива...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ја пример ич не ги поднасам цигарите! Како смрди, па то то да ти се смучи! Бегам подалеку од цигарите, секако..и нормално да не се пуши! :)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Да се пуши или не?

-Не

немам нишо против цигарите... ама не пушам.. .пошо знам дека се штетни.. и дека ако имаш цигара у уста не си толкав џек како шо си мисли некој.. .ама рачунам на 30-35 год. да пропушам :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Да се пуши или не?

-Не

немам нишо против цигарите... ама не пушам.. .пошо знам дека се штетни.. и дека ако имаш цигара у уста не си толкав џек како шо си мисли некој.. .ама рачунам на 30-35 год. да пропушам :)
Аха. И што ќе добиеш со тоа? :)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Не те сваќам баш. .. Шо ке добијам ако пропушам на 40год? Па нишо.. . веројатно не си бил во околина со многу цигари изгледа, па тебе ти пречи миризбата.. значи мене не ми пречи некој до мене да пуши или во група пупшачи.. навикнат сум на `маглата`. .. т.е значи не е причината шо не пушам тоа шо ми сметат миризбата.. туку причината е мојот карактер.. . бтв кога сме на темава.. . Цигарите не се зависност. .. Се е во карактерот...!!
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Абе да не се пуши, ама па ни да се откажам не ми се сака :Ѕ
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Ја пафкам, уше таа зависност ми фали. Ебате беља :)
Деновиве со бронхитот нишо не чепкам.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
сите кои пушаат се ваѓаат со тоа дека се посмирени,али не е единствен начин пушењето да ја смирува нервозата тоа зависи од мозокот.а пак некои мислат дека со цигарите се некој и нешто,глупа работа
јас не сум пушач а и немам намера да ги користам цигарите.против сум за пушење.можат да кажаат колку е штетно само оние кој одаат во ноќни клубови и му солзаат очите зошто некој немал грам мозок.
треба да се спречи тоа да не се пуши во локали.ако не може некој да трае нека не излегува или нека стои надвор.закони има али не се почитуваат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom