Да се пуши или не?

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Pusenjeto e steto po zdravjeto:pipi: a zdravjeto e najbitno vo zivotot!!!Jas sum protiv definitivno!!!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
И јас сум за да не се пушу,нема ништо ќар од тоа...


Па јас не би рекла дека задоволството треба да го ставиме во работите од кои имаме ќар,едноставно задоволство е задоволство,без разлика дали е штетно или не:smir:.
 
S

Sweet666

Гостин
Гледам повеќето се за да не се пуши. И јас сум, да..Ама како и да е сите едно зборат а друго прават. Се гледаш другиот ден со цигара во рака. Зошто? Онака..Ете од каде доаѓа навиката после тоа. Или уште полошо, со џоинт или што и да е. Не поддржувам ама мислам дека во животов е боље се да пробаш а после како совесна личност да си одбереш дали ќе го практикуваш или не.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Гледам повеќето се за да не се пуши. И јас сум, да..Ама како и да е сите едно зборат а друго прават. Се гледаш другиот ден со цигара во рака. Зошто? Онака..Ете од каде доаѓа навиката после тоа. Или уште полошо, со џоинт или што и да е. Не поддржувам ама мислам дека во животов е боље се да пробаш а после како совесна личност да си одбереш дали ќе го практикуваш или не.
Еј,многу си грешка, неможе со нешто што предизвикува зависност да пробуваш и одлучуваш. Строго сум за да не се пуши, не пушам и никогаш нема да пушам, незнам како не ве задушуваат, јас не можам да се поднесам кога сум во друштво со пушачи.:uvo:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Па незнам што мерак имаат во пушењето кога стварно не е добро.
Таа смрдеата од цигарите е за нигде. Се гушам веднаш. Секој си има право да бира. Кој сака пуши, кој не сака не пушиа јас одбрав да не пушам.
Оставете ги, какви цигари...само ви земаат, ништо не ви даваат
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Еј,многу си грешка, неможе со нешто што предизвикува зависност да пробуваш и одлучуваш. Строго сум за да не се пуши, не пушам и никогаш нема да пушам, незнам како не ве задушуваат, јас не можам да се поднесам кога сум во друштво со пушачи.:uvo:
Aу, немате појма мене како ме задушува чад од цигари. Понекогаш и ми се создава нагон за повраќање и ужасно ми се лоши. Финтата е што и јас сум пушач, и тоа прилично страсен, но ете, туѓ дим не поднесувам.:toe:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Еј,многу си грешка, неможе со нешто што предизвикува зависност да пробуваш и одлучуваш. Строго сум за да не се пуши, не пушам и никогаш нема да пушам, незнам како не ве задушуваат, јас не можам да се поднесам кога сум во друштво со пушачи.:uvo:
Сосема те подржувам. Сметам дека си во право. И мене ми е така. Се гушам веднаш кога сум во друштво на пушачи. Бљак!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па на тој шо му се пуши нека си пушпи тој шо неќи нека не пуши. Неможи сега не некој да му се забранат некој работи. Секој си е одговорен за себе.
 
S

Sweet666

Гостин
Еј,многу си грешка, неможе со нешто што предизвикува зависност да пробуваш и одлучуваш. Строго сум за да не се пуши, не пушам и никогаш нема да пушам, незнам како не ве задушуваат, јас не можам да се поднесам кога сум во друштво со пушачи.:uvo:
Можеби сум грешка. Ама јас не мислам дека се зависност. Секоја цврста личност може да бира што ќе прави а што не. Секој може да се откаже од цигарите. Сето тоа време додека пушел си се лажел себеси дека му се завист за да не престане. :toe:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Па на тој шо му се пуши нека си пушпи тој шо неќи нека не пуши. Неможи сега не некој да му се забранат некој работи. Секој си е одговорен за себе.
Грешка си! Знаеш дека пасивното пушење е поопасно од активното. А пасивни пушачи се оние на кои им испуштате дим во ноздрите,и без нивна вина ги загадуваат белите дробови, очите им се насолзуваат и не можат да земат здив. А тоа не е баш така просто и несериозно!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ако не се лажам живееме во демократска држава,така!?Епа секо има свој избор.Јас сум пушач и уживам во добро кафе со цигарче.Но,сепак мислам дека иако имаме спроведено закон за пушачка и непушачка зона не се почитува,што мене ми смета иако сум пушач,пошто никој не е должен да седи во пушачка зона и да се труе.А што се однесува до одвикнувањето,сум пробала и не дека неможам туку несакам.Секој има избор на своја сатисфакција во животот.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Тачно, разликата од пушачка до непушачка зона во кафич/ресторан е иста како што е во базен.

Како?
- Да имаш сепаре во непушачка зона во кафич е исто како да имаш посебен дел во базен каде е забрането уринирањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom